NOVĚ můžete filtrovat filmy a seriály také dle streamovacích služeb

Poslední komentáře

 
Frolíček
Hodnocení: 8
Přidáno: 26.10.2020 20:54
Klasika spadající do stejného ranku filmů jako Aféra Concorde nebo Posádka v ohrožení. Delší rozjezd, jasná definice hodných a zlých, efekty bez počítačů, nadstandardní hudba, velké hvězdy, dost nesmyslů, hlavně co se fyziky týče.
Při posledním zhlédnutí tohoto snímku mě napadla taková myšlenka. Jak by se příběh odvíjel v dnešní době, kdyby bylo ve vlaku pár mobilních telefonů.
martin.stusak.9
Hodnocení: 9
Přidáno: 26.10.2020 20:30
´Jednotka 6´ je snímek Michaela Baye vyrobený pro Netflix vyprávějící příběh skupiny agentů, kteří dosáhnou spravedlnosti odstraněním krvavého diktátora. Nepracují pro žádnou vládu, nepřijímají žádné rozkazy, jen tak trochu chtějí změnit svět k lepšímu. Takže pozor na ně. Pro Netflix se jedná o druhý nejdražší titul, což je na výsledku hodně znát. K filmovému tvůrčímu vkusu Michaela Baye není co dodat. Má své příznivce i odpůrce a ve své podstatě je něco jako český Zdeněk Troška, byť je samozřejmě zcela v jiných vodách. Všichni ti, co se snažili natočit něco jako oni, vždy pohořeli. Práce Baye je zkrátka skvělá a patřičně velkolepá. A platí to i pro tento snímek, byť nutno uznat, že přeci jen krapet neobvyklý. V podivném prostoru ironie a silných linií vytvořil žánrové filmové dílo schopné zachovat trochu nejednoznačnosti s ohledem na jeho vizuální formu. Tady vzniká otázka, na kterou nejen divák marně hledá odpověď. Bere to Bay ještě pořád vážně nebo si už dělá legraci z jednoduchosti svého tvůrčího potenciálu? Tentokrát je to od něj, v oblasti akčního popcornového žánru, hodně těžký kalibr, který jen tak leckdo nedokáže plně vydýchat. V oblasti komiksových snímků není něco takového nijak neobvyklé, ale v tomto případě se skutečně jedná o nálož hodně silnou přečnívající jakékoliv akční snímky tohoto druhu. James Bond? XXX? Mission: Impossible? A co A-Team? Tak to ani náhodou. Jednotce 6 nikdo nesahá ani po kotníky. Méně emocí, více výbuchů. Tak zní vizionářské motto režiséra, který nám rád nabízí to, co chce, a co chceme my. Zkrátka a dobře, Michael Bay pro nás natočil zábavnou akční show nemající ve světě filmu obdoby. Nic než popcornová akční zábava s hodně velkým P. A přesně takto, a ne jinak, je potřeba tento snímek brát.
hppp
Hodnocení: 6
Přidáno: 26.10.2020 20:28
phs
celkem spokojenost, i kdyz na Martina Dejdara jsem si v teto roli musela zvykat. Na koho si ale asi nezvyknu je ta nova slecna s ocima jak vyvaleny tele, neda se na ni vubec koukat ????
cmelak598
Hodnocení: 3
Přidáno: 26.10.2020 19:51
Jak lid zvítězil
Dvouhodinový rádoby velkofilm o Vítězném únoru. Klement Gottwald má prapodivný akcent a robotický styl mluvy. Třeba tak opravdový Kléma mluvil. Pleskot opět ztvárňuje prezidenta Dr. Beneše. Docela ujde Jan Masaryk. Jen pro otrlé.
martin.stusak.9
Hodnocení: 7
Přidáno: 26.10.2020 19:10
Historických válečných snímků z dávných dob asijské historie vzniklo nespočet, avšak lodních bitev je kupodivu skutečně jako šafránu. Korejská kinematografie do tohoto prázdného místa s plnou vervou vrhla něco, co tu opravdu dlouho nebylo. Píše se rok 1597 a korejský admirál Yi Sun-sin svými třinácti bitevními loděmi čelí útoku tři sta lodí japonských. Tento admirál je jednou z nejslavnějších historických osobností Koreje a bitva u Myeongnyangu jedním z nejpyšnějších okamžiků tohoto národa, která údajně nikdy nebyla zfilmována. Důvodem není nic jiného, než technické možnosti natáčení, hlavně v oblasti vizuálních efektů, což mohou potvrdit ve své tvorbě i mnozí režiséři hollywoodští, jako třeba James Cameron. Dvouhodinový snímek je založen na gigantických scénách, které jakoby ne a ne skončit. Na vizuálních efektech se tvůrci skutečně vyřádili, čímž v podstatě nikde a na ničem nenechali nit suchou, takže jakmile válečná vřava začne, diváka jedinou chvilku nenechá vydechnout. Vrcholem je padesátiminutová válečná scéna, v plné parádě. Výborný dojem mimo vizuálních efektů dělají dobové kostýmy se sebemenším detailem a až neskutečně hustý a pohlcující zvuk, který diváka vrhá přímo do oné bitvy. Pohled na šestnácté století se tak stává skutečně živým a hmatatelným. Jenže to samozřejmě má i svá negativa. Ve srozumitelnosti se vytváří značný chaos co se zrovna vlastně děje a proč. Typická klišé v rámci žánru samozřejmě nechybí a jistý patriotický patos už teprve ne. Děj jako takový, včetně nějakých dalších významných postav, je věc druhořadá, tudíž naprosto bez významu. Což znamená, že v této oblasti nejde o co stát. Tady jde prostě jen o bitvu, která je kreativní a hlavně dechberoucí, takže fanoušci tohoto žánru si jistojistě přijdou na své. Jinak je to na celém tomto počinu asi tak vše.
wena
Hodnocení: 8
Přidáno: 26.10.2020 18:32
I když film byl.natočen když já jsem se dobýval na svět tak díky skvělému obsazení i po letech baví.
Ostrovan
Hodnocení: 7
Přidáno: 26.10.2020 17:23
Trochu s nádechem severských filmů.. Aneb jak za pár korun / Eur natočit vcelku zajímavou a tísnivou sondu do nefunkční rodiny a kam až to v současné společnosti může vést.
Ostrovan
Hodnocení: 7
Přidáno: 26.10.2020 17:04
Jde o omyl - komentář měl patřit jinému filmu téhož názvu..
Jde o omyl - komentář měl patřit jinému filmu téhož názvu..
klasifikátor
 
Přidáno: 26.10.2020 16:57
Zdařilá adaptace slavné povídky A.P.Čechova od režiséra Václava Hudečka. Trio Kopecký-Janžurová-Filipovský odvedlo moc dobrou práci ale při veškerém respektu verze z roku 1961 s trojicí Werich-Zázvorková-Záhorský se mi zdá ještě o trošku lepší. Ale i tak je tohle hodně nadprůměrná inscenace půlhodinka výborné zábavy.
Rastaman33
Hodnocení: 5
Přidáno: 26.10.2020 16:50
Scéna se vsazením svázaného Jacka do boxu je velice silná. Mám klaustrofobii a tady bych se zbláznil do pěti minut. Film vzdálené připomíná 12 opic, ale bez konce světa. Jde jen o Jacka, malou holku a její matku feťačku. Příběh mě docela zaujal, ale konec zklamal. Že se těžká feťačka po přečtení dopisu hned napraví je fakt blbost. Jim je všechno fuk. Konec to zabil. Škoda.
Stan.K.
Hodnocení: 10
Přidáno: 26.10.2020 14:31
emoce a...
prožité události u hlavně starší generace mohou výrazně ovlivnit hodnocení příběhu.Herecké výkony jsou velmi pozoruhodné a zasluhují úctu a pokoru diváka.jen těžko lze uvěřit tomu,že na představitelích obou hl.rolí nezanechal prožitek role "do života" dnes.
curil
Hodnocení: 7
Přidáno: 26.10.2020 14:22
Od režiséra Umberta Lenziho překvapivě dobré giallo, i když klasických prvků tohoto subžánru v příběhu moc není, ale k hororu má film ještě dál. Psychologická filmová skládačka s opět vynikající hudbou Ennia Morriconeho diváka drží v napětí až do konce. Christian přijde k problémům jako slepej k houslím, aniž by si uvědomil při setkání s krásnou blondýnkou Barbarou, jaký osud ho čeká. Jako vždy temné pozadí příběhu se dá pouze tušit a závěr příběhu není pro pozorného diváka zase tak velikým překvapením, pokud sledujete vedlejší motivy.
Rastaman33
Hodnocení: 1
Přidáno: 26.10.2020 13:36
Hrozná, zčásti animovaná slátanina (myslím animaci některých herců, co už nejsou mezi námi, nebo vypadají podstatně jinak), snažící se ještě něco vydolovat ze ságy Star Wars. Zde najdeme jakékoli pohlaví, rasu i náboženství družně bojující proti bakeliťákům. Ti jsou zčásti komediálním prvkem. Jakýkoli zásah, škrábanec, kopanec pro ně končí nevyhnutelně a okamžitě smrtí. Nemít dva hlavní antihrdiny a Hvězdu Smrti, tak nemá ani cenu, aby oblékali brnění. Vesmírné boje na úrovni, ale upřímně...dneska už tohle nabízí každé béčko.
green-tea
Hodnocení: 8
Přidáno: 26.10.2020 11:50
Bébel v plné formě
Dnes už klasická krimi, v níž se J.-P. Belmondo neohroženě prohání v naleštěných polobotkách po střechách výškových domů. Solidní francouzská detektivka, plná střílení a honiček všeho druhu, která má sice nějaké ty nedostatky, ale přesto umí zaujmout i po tolika letech od svého vzniku.
wena
Hodnocení: 7
Přidáno: 26.10.2020 11:38
Tři příběhy plné surovosti a brutality protne jedna nehoda na semaforech. Pěkné dílo kde to do sebe skvěle zapadne.
klasifikátor
Hodnocení: 3
Přidáno: 26.10.2020 10:48
Pořád to zkouším a čekám jestli se nestane nějaký zázrak a na svět se nedostane po létech nějaká opravdu dobrá česká komedie ale to se asi spíš dočkám, že vyroste palmový háj na Sněžce!! Je to stále dokola jako v tomto případě. Bezesporu schopný a zkušený režisér a víc než renomovaná herecká sestava a výsledek je ubohá podprůměrná "komedie". Jestli to mělo být crazy pak bych tvůrcům předepsal povinně ke shlédnutí filmy typu PANE VY JSTE VDOVA ale ono by to bylo stejně marné. Tyhle zoufalstvím zavánějící pokusy připomínají pejska a kočičku při pečení dortu a to nevím jestli pejskovi a kočičce nekřivdím.
Rastaman33
Hodnocení: 3
Přidáno: 26.10.2020 10:43
"Tolik práce a přitom taková blbost!"
...jak by řekl klasik. Muselo dát fůru přemýšlení narvat tu hromadu reklamních bloků do jakéhosi příběhu. Bohužel to postrádalo vtip a jiskru. Vašut klasicky dobrý. Prezident chlapáků nezklamal, ale protipól měl být asi někdo jiný, než Čvančarová. Vůbec to mezi nimi nejiskřilo. Co se týče sporů mezi hotely. Byla tam jen poražená cedule a zámek politý vodou. Plus dvakrát vtipný nápis. Nic z čeho by se někdo podělal. Celkově to fakt byla jen snůška reklam. Bavili jsme se hádáním, na co je ta scéna zrovna reklama. Což je na komedii hodně málo.
curil
Hodnocení: 8
Přidáno: 26.10.2020 09:31
Závěr televizní minisérie se povedl. Pro mě bylo překvapením, že ani prožité události mladého konfidenta Standy Láníka nenapravily jeho charakter. Když se svěřuje svému estebákovi Korčákovi s přáním, aby za jeho vykonané služby komunistickému režimu nebylo ubližováno jeho sestře Anežce, je si dobře vědom skutečnosti, jak s ní bude zacházeno. Starší generace snad ještě pamatuje, že takové skety nebyly v padesátých letech žádnou výjimkou. Ostatně ta nenávist a závist je mezi lidmi českého národa zakořeněna dodneška.
green-tea
Hodnocení: 6
Přidáno: 26.10.2020 09:04
Být stáááále mlád...
O věčném mládí pěl už Zlatý slavík, ale taková Adaline Brownová by mu to asi vymlouvala. Na vlastní kůži totiž zjišťuje, že takový život má spoustu negativů - no, jen si to zkuste, být mladší než vlastní dcera, nebo potkat bývalého milence, s obličejem plným vrásek a zamilovat se do jeho syna... Film se zajímavou myšlenkou, ale slabším provedením, mě sice nijak extra nezaujal, přesto jsem ho bez problémů dokoukala do konce. A oddechla si, že se vše vrátilo do starých kolejí.
Pitryx
Hodnocení: 1
Přidáno: 26.10.2020 08:56
Kriste Jéžiši a stále dokola. Koho baví dialogy a hádky, ale také hlavně to, kde se absolutně nic neděje, tak ten si to vychutná. Holt jsem naletěl na název, no.
Alix
Hodnocení: 6
Přidáno: 26.10.2020 06:53
Mně se to celkem líbilo i když ze začátku jsem taky váhala, jestli se mám dívat až do konce. Pak mne to celkem zaujalo a Mirek Etzler se mi tam líbil, protože svou roli pojal způsobem, kterému jsem věřila. Zbytek byl taky v pohodě, takže jako nedělní odpočinkový film mi to sedlo.
beneva
Hodnocení: 5
Přidáno: 26.10.2020 06:43
Tyhle americké velké svatby... oblíbené a zprofanované téma. Už předem se dá očekávat velká nervozita a Murphyovské "Co se může pokazit, to se taky pokazí." Zde se pokazilo to hlavní a už před svatbou...
Herecky ani režijně žádná pecka, kostýmy mě nenadchly, scéna taky ne... prostě nic, na co bych si vzpomněla s obdivem.
A tak zůstává jediná otázka. Proč kruci nepoužili svatební stany?
Pitryx
Hodnocení: 4
Přidáno: 26.10.2020 03:05
No zase tak špatné to nebylo, jak jsem očekával, ale také nic objevného. Děj příjemně překvapil několika zvraty, ovšem bylo tu i pár hluchot. Ke konci už jsem však ztrácel pozornost.
beneva
Hodnocení: 7
Přidáno: 25.10.2020 22:31
Teda musím přiznat, že ze začátku se to jevilo jako taková hovadina, kterou popisují mí předpisatelé. Ale když jsem vytrvala až do konce, konstatuji, že nesouhlasím.
Ačkoliv Etzler svým "výkonem" dokazuje, že zničí každou stopáž kteréhokoliv filmu, tady se naštěstí Vašut a Čvančarová, Kohoutová a především Hybnerová postarali o celkově dobré skóre.
Tato komedie nikdy nebude patřit do zlatého fondu naší kinematografie, ale přesto je to dílko koukavé, rozhodně lepší než Román pro muže.
wena
Hodnocení: 5
Přidáno: 25.10.2020 22:22
Vzdor mladých studentů proti konvenci soukromé školy. Nový učitel v mladých studentech vyvolává snahu rozhodovat se svými za sebe. Ne vždy to v nalinkovaném životě ambiciózních otců jde.
PROCESOR
Hodnocení: 6
Přidáno: 25.10.2020 21:09
PROCESOR!
Podobný tipy filmů mám rád. Osamocený ostrov o kterém nikdo neví a kde se plní všechny sny a fantazie. Trochu mi ten ostrov, kde se i nemocní uzdravují připomíná analogii se seriálem Ztraceni. Nicméně, když vypnete mozek a necháte pracovat jenom fantazii, tak si pro ten lepší průměr za mě dojde.
Jarda.ftr
Hodnocení: 1
Přidáno: 25.10.2020 19:10
Neskutečně primitivní
ubohé a totálně bezinteligenční. Námět je sice výborný, ale to by se nesměl realizovat v USA, v zemi filmových žump. Z takového nápadu udělat tak primitivní paskvil to je možné opravdu jen za velkou kaluží. Herecké výkony i scénář je na tak nízké úrovni, že už to snad ani úroveň není. Jak tohle mohlo přijít do kin a do TV?
POlYEKRAN
Hodnocení: 4
Přidáno: 25.10.2020 19:04
Klasický vestern - šedesátá léta
jeho téma nevybočovalo ze žánru, ale zachytilo obraz doby, kdy fungovali lovci lidí, což k Divokému západu tehdy patřilo, Vznikaly soukromé společnosti na očistu společnosti od nezařazených živlů.
Někdy tehdy vzniklo právo na ozbrojení jednotlivců atd. Bůh s tebou Ameriko.....
green-tea
Hodnocení: 6
Přidáno: 25.10.2020 18:33
Německá kvalita za rozumnou cenu
Nová verze seriálu se známým názvem mě zaujala o něco víc nežli původní příběhy. Značnou zásluhu na tom má sympatický herec Hans Sigl v roli pohledného doktora Grubra z vysokohorského statku, který si poradí s kdejakou bolístkou pacientů, ale ve svém soukromám životě poněkud plave. K dokonalosti má tohle dílko hodně daleko, ale jako nenáročná odpolední oddechovka přijde vhod. Už jen kvůli těm nádherným alpským scenériím, které z gauče potěší oko, ale neunaví nohy...
FLA
Hodnocení: 4
Přidáno: 25.10.2020 17:40
Nuda poblíž Morke....
Velká škoda, solidní námět a zajímavý případ, který se zde odehrává, pohřbívá dlouhá stopáž a celý film se táhne jak nekončící chcrchel, který nejde vysmrkat. Nemůžu víc, bohužel - 40%.
green-tea
Hodnocení: 1
Přidáno: 25.10.2020 17:23
Jak se státi idiotem snadno a rychle? Snadná pomoc: pilně sledujte tento ukecaný a naprosto zbytečný pořad z produkce TV Barrandov a kdysi poměrně solidního modrátora Jana Musila.
jarda53
Hodnocení: 7
Přidáno: 25.10.2020 17:06
Často se říká, uvidíte film na který se zapomnělo, ale co je tím zapomenutý, čt3 má programů na desítky roků vysílání, stačí probrat archiv a něco hodit na obrazovku. Běželo 13 dílů o Klapzubácích po 53 letech, tenkrát byl blbej, při opakování se nezměnil k lepšímu. Jestřábí věž jsem viděl podruhé a lze jej jenom hodnotit kladně, herecky i režisérsky, také byl natočen v době temna...
Ostrovan
Hodnocení: 3
Přidáno: 25.10.2020 17:04
Podobné filmy většinou nesleduji, ale hledal jsem byty na noťasu a netrval na přepnutí. Chyba. Pitvoření, umělotina a urputná snaha o vtipnost ve mně probouzely takový odpor, že jsem to nedokoukal.
jarda53
Hodnocení: 2
Přidáno: 25.10.2020 16:51
Režisér zřejmě nechtěl natočit film, který bude trčet někde v regálu ve sklepě 42 roků ale přesto se mu to podařilo. Jediná věc je, že není sám a těch filmů jsou stovky, není důvod někoho chválit, je jinná doba a přesto se hromadí nezajímavé filmy nadále aby hladoví umělci měli v čem hrát...
Pitryx
Hodnocení: 1
Přidáno: 25.10.2020 16:24
Formát černobílého čtverečku mi nevadil. Mi vadilo to, že ani za padesát minut autor nevyjádřil skoro nic. A když se tam v padesáté minutě objevila tvář baby, zmáčkl jsem tlačítko zrychleného posunu. Právem. Až do konce filmu se nic nedělo, tedy ne co by stálo za zmínku. Takže zbyla jen moje závist té bouře a samoty. Nevím, co tím filmem chtěl básník říci. Pokud vůbec něco, tak mi to prostě uniklo.  
 
beneva
Hodnocení: 7
Přidáno: 25.10.2020 16:21
Velice příjemný romantický film, kdy sice lze předvídat, jak to dopadne, ale proč bychom to dělali...? Lepší je nechat se unášet krásnými mořskými scenériemi a dokonale vyladěnými modrobéžovými barvami, které jsou přece tak uklidňující.
Nedá se říct, že by to byl herecký koncert, ale pokud od romantického filmu čekáme klidnou a pocitovou podívanou, tento film nám ji podá plnou měrou.
klasifikátor
Hodnocení: 4
Přidáno: 25.10.2020 14:54
Dějově prostinký příběh lehce agitkového střihu zde jen spojuje čísla našich předních cirkusových umělců. Pan režisér Oldřich Lipský svou velkou lásku k cirkusu ve svých filmech dal najevo opakovaně a tenhle konkrétní případ vyznívá jako superhvězdně obsazená reklama na Československé cirkusy a varieté a skoro se to ani nedá považovat za film.
curil
Hodnocení: 5
Přidáno: 25.10.2020 14:04
Čekal jsem nějakou nezáživnou teenagerskou komedii ze střední školy ve stylu zamilovaných slípek a kapitánů školního družstva v americké kopané. Naštěstí se z filmu vyklubala road movie, ne kdovíjaké kvality, kdy "čerstvě" těhotná sedmnáctka ujíždí do Nového Mexika na pololegální potrat. Samozřejmě bez vědomí rodičů. Trochu násilný humor, jak už to v podobných amerických filmech bývá, ale dá se to. Vtipu není mnoho a avizovaných dramatických situacích ještě méně. Pro chlapa to není ta pravá podívaná, nejvtipnější a zároveň nejdramatičtější bude asi scéna úniku z domu laických odpůrců potratu, kdy se holky řítí vstříc propasti jako Thelma a Louisa ve známém filmu.
curil
Hodnocení: 2
Přidáno: 25.10.2020 11:30
Další šílenost amerických filmařů, která připomíná více televizní tvorbu. Thriller je tak naivní, až je to neskutečné. Jedna mladá blbka, od počátku protivná jako činže, manipuluje s dospělými lidmi a s policií, což je asi nejpodivnější. Příběh by si možná ještě vystačil jako pokračování některého z nekonečných televizních seriálů pokleslé kvality určeného pro dopolední vysílání, kdy americké ženy v domácnosti odpočívají se sklenkou martini v ruce a sledují jedním okem jednu ze stovek televizních stanic a druhým okem latinskoamerickou služku při úklidu nebo žehlení. Záměna identity vůbec nedává smysl, stačil by jediný telefon, aby se ukázala pravda. Proč Kate uvěří dívce bez dokladů, bez jakéhokoliv odkazu na zařízení, kde vyrůstala a pod. Prostě logika ve filmu zůstává stranou. Obě hlavní postavy nesympatické od první chvíle, chlapi naivní bez zpětné vazby. Jeden bod za určité napětí. Přemýšlet, jak se věci vyvrbí, je zbytečné.
wena
Hodnocení: 8
Přidáno: 25.10.2020 10:28
Krom minutáže se tito Simpsonovi ničím neliší od těch na co jsme zvyklí. Nejdříve postrach Homer skoro zničí Springfield aby ho pak mohl zachránit.
klasifikátor
Hodnocení: 7
Přidáno: 25.10.2020 10:13
Bezvadný odpočinkový film. Lehoučce oddechová komedie kořeněná brilantními výkony Annie Girardot, Bernarda Bliera, Jeana Carmeta ale také skvělých figurkářů Roberta Dalbana a Dominique Zardiho. Další doklad toho, že období od poloviny 60. do konce 70.let bylo zlatou érou francouzské filmové komedie.
klasifikátor
Hodnocení: 6
Přidáno: 25.10.2020 07:30
Svým speciálním způsobem už vlastně klasika. Sly je patřičně naštvaný, Michael Caine patřičně podlý a Mickey Rourke patřičně slizký. K tomu mladý zhýralý miliardář výborně zahraný Alanem Cummingem (a ještě lépe nadabovaný Bohdanem Tůmou). Proč jsou všichni takoví není vlastně vůbec důležité protože "TAK TO MÁ BÝT". Žádné překvapení a všechno klape podle šablony. Tak toto byl v akčním žánru Sylversterův vklad do nového milenia.
Jarda.ftr
Hodnocení: 7
Přidáno: 25.10.2020 07:03
Příliš jednoduché, ale ...
..velmi pravdivé co se týká hnusu zvaného bulvární novináři a jejich slintalové. Bulvární novináři a jejich hltači jsou odporní úchylové a nejodpornější lidská spodina. S tou se nedá jenat v rukavičkách. Film je jednoduchoučký, ale co také vymyslet jiného o něčem takovém. Psychologický trihler by asi nebyl s tímto tématem dostatečnou satisfakcí a tak musí existovat i takovéto jednoduché béčko, aby ukázalo jaká odporná společnost tu existuje a co má na svědomí....to je hloupost, tyo zrůdy svědomí nemají.
Petrkey
Hodnocení: 8
Přidáno: 25.10.2020 02:12
Znám remake verzi z roku 1940 (u nás Valčík na rozloučenou) s Vivien Leigh. Film to je parádní, ale v porovnání s tímto pobledl. Mae Clarke zde zahrála brilantně a tak výrazně ztvárněné emoce a impulzy zoufalství jsem fakt ještě neviděl. Montgomery se vedle Mae sem tam ztrácí, ale budiž, je to pohledný blonďák. Režisér James Whale dostal od produkce pakatelní rozpočet 250 tisíc a 26 dnů na natáčení. Excelentně se s tím popasoval a vedle Frankensteina (1931) je to jeho asi nejlepší film. Ještě se mi líbila v menší roli Bette Davis, která na své roky slávy teprve čekala.
Barney94
Hodnocení: 2
Přidáno: 24.10.2020 22:42
Tak nevím, co mi na tomhle filmu vadilo víc - jestli fotbal (nemám to rád), nebo to rádoby multi kulti prostředí. Ani nevím, proč jsem se na to vůbec díval. Co se týče děje, nenabízí to žádné překvapení. Kluk se dostane do cizí party, je odstrkován a během filmu - světe div se! - ho mezi sebe přijmou. Je to stejné překvapení, jako ve stovce filmech předtím.
dokopy
 
Přidáno: 24.10.2020 21:43
Čo je na tejto totálnej kravine pre mentálne zaostalých a slaboduchých puberťákov vedecké? Sci-fi znamená vedecko fantastický.
martin.stusak.9
Hodnocení: 8
Přidáno: 24.10.2020 20:53
Jak je na tomto příkladu vidět, i ve třicátých letech se občas zapracovalo na filmovém pokračování snímku mající u diváků obrovský ohlas. Příběh tímto pokračuje vyprávěním o dívce hledající své místo v životě, tentokrát v klášterním penzionátu ve kterém se vlivem svého přátelského charakteru a rozvahou nemá problém prosadit. Stejně jako předchozí snímek má i tento svá specifika nejen dané svou dobou. Popularitu má spíše u divaček a není divu. Daný charakter a úsměvnost osloví pouze je. Snímek je tedy stejně jako předchozí veselý, romantický a svým nadhledem příznačný i na dnešní dobu. Česká filmová klasika mající u diváků své dané místo hlavně působí jako lákadlo na literární předlohu, které je po dějové stránce přeci jen o něco obstojnější.
martin.stusak.9
Hodnocení: 9
Přidáno: 24.10.2020 20:23
Komedie či parodie na základě filmů noir? Každopádně zdařilý projekt, kde měl šanci svůj komediální talent prokázal Ladislav Pešek. Snímek má po celou stopáž přijatelné tempo, jeden gag střídá druhý, o zábavu je tudíž postaráno. Na dnešní dobu jsou určitá místa dějového vývoje sice již předvídatelná, ale to na zábavné atmosféře nic nemění. Námět o spisovateli dobrodružných románů, se kterým si začne pohrávat někdo, kdo se vydává za jeho nejúspěšnější literární postavu, byl v nápaditostech využit na plno a i dnes může posloužit jako ukázka , jak má taková žánrová komedie vypadat. Snímek by si dnes rozhodně zasloužil remake v daleko bláznivější podobě.
martin.stusak.9
Hodnocení: 8
Přidáno: 24.10.2020 20:06
V pořadí třetí snímek s Lexem Barkerem v roli Tarzana a jediný, který byl českou televizí zakoupen a nadabován. Proč pouze tento a proč zrovna tento je těžké říci. Tentokrát je příběh o jistém zlořádovi prodávající bojovnému domorodému kmenu střelné zbraně. Námět pro nás známý hlavně z mayovek, kde se mnohdy odehrávali stejné události. Rodinná atmosféra filmu zůstala, takže příběh a vtípky hlavně ve scénách se šimpanzem jsou stále prioritou snímku. Zajímavostí je, že se některé scény už natáčely přímo na africkém kontinentě, takže studiovost se z toho filmového projektu pomaloučku vytrácí. Údajně měl být snímek dokonce už i barevný, ale protože se natočený materiál zničil ještě dříve, než byl dopraven do laboratoří, nakonec zůstalo u černobílé verze. Ničemu to však neuškodilo. Naopak mnohé scény lépe vynikly. A opět nastala změna v roli Jane. Tentokrát si ji zahrála Virginia Huston. To každá herečka po roce tak zestárla, že musela být vždy přeobsazena? Technická stránka filmu se jinak nezměnila, což znamená, že se snímek stále pohybuje v roušce jednoduchosti a minimalismu, čímž je hlavně pro děti i nadále srozumitelný.
martin.stusak.9
Hodnocení: 6
Přidáno: 24.10.2020 19:23
I ve westernovém žánru se občas objevil nějaký ten příběh o tajných agentech, který by se námětově těm dnešním ze současnosti mohl s přehledem rovnat. Gary Cooper v hlavní roli důstojníka Unie v době občanské války, který je na oko souzen ze zrady, aby se bez problému mohl infiltrovat mezi zloděje koní, kteří je po odcizení následně armádě prodávali. Děj má patřičné zvraty, takže v rámci dramatizace, i když přece jen spíše konverzační, nevyznívá nejhůř. Atmosféricky to má spíše televizní ráz, což je až škoda, neboť na správný western, ať je o čemkoliv, jsou očekávány rvačky, přestřelky, nebo alespoň souboje, ale bohužel se v tomto případě lze dočkat pouze nějaké té rvačky. Tady snímek rozhodně nadechne. Nadchnou však herecké výkony, takže v tomto směru nic proti ničemu. Ale do celkového dojmu je to skutečně poněkud málo. Každý divák si musí najít svou cestičku k řádnému uchopení, aby se mohl uspokojit pouze se zajímavým příběhem, u kterého je čas od času nutné i zapřemýšlet. Jako o solidním westernu se svým způsobem uvažovat dá, avšak přece jen s patřičným odstupem.
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 168626
Osobností: 665520
Fotografií: 662020
Plakátů: 317955
Obsahů a biografií: 155421
foto

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Přejezd Kassandra (1976)

Přejezd Kassandra
Klasika spadající do   stejného ranku filmů jako   Aféra Concorde nebo Posádka   v ohrožení. Delší rozjezd,   jasná definice hodných a   zlých, více >

Autor: Frolíček | Hodnocení: 8 / 10

6 Underground: Tajné operace (20...

6 Underground: Tajné operace
´Jednotka 6´ je snímek   Michaela Baye vyrobený pro   Netflix vyprávějící   příběh skupiny agentů,   kteří dosáhnou   spravedlnosti odstraněním více >

Autor: martin.stusak.9 | Hodnocení: 9 / 10

Specialisté (2017) [TV seriál]

phs

Specialisté
celkem spokojenost, i kdyz na   Martina Dejdara jsem si v teto   roli musela zvykat. Na koho si   ale asi nezvyknu je ta nova   slecna s ocima jak vyvaleny   tele, neda se na ni vubec   koukat ????

Autor: hppp | Hodnocení: 6 / 10

Vítězný lid (1977)

Jak lid zvítězil

Vítězný lid
Dvouhodinový rádoby   velkofilm o Vítězném   únoru. Klement Gottwald má   prapodivný akcent a   robotický styl mluvy. Třeba   tak opravdový více >

Autor: cmelak598 | Hodnocení: 3 / 10

1597: bitva u Myeongryang (2014)

1597: bitva u Myeongryang
Historických válečných   snímků z dávných dob   asijské historie vzniklo   nespočet, avšak lodních   bitev je kupodivu skutečně   jako šafránu. více >

Autor: martin.stusak.9 | Hodnocení: 7 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení