Komentáře uživatele naineko

naineko

naineko zprava

Napsat uživateli zprávu

oblíbený

Přidat uživatele do oblíbených

  

Řadit dle:   Názvu filmu   |   Od nejnovějších

Počet komentářů: 76
47 Róninů (47 Ronin)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 19.10.2019
Ano, v podstatě je to   nesmysl. Z pohledu dobového   dramatu či historické   věrnosti je to snůška z   říše dojmologie. Nicméně   jako fantasy příběh to   získává jiný rozměr, kde   to prostě funguje.
Ad Astra
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 30.12.2019
Konečně další řádné   hard sci-fi. Jo, bylo tam   několik přešlapů, ale v   porovnání o jaké pitominy   se hádají fanoušci SW, je   to těžká věda.
Potěšily odkazy na   spousty spousty sci-fi   tvorby.

Určitě jsem si to užil   víc než třeba Interstellar.
Aeon Flux (Æon Flux)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 10.2.2020
Docela povedený příběhový   derivát tři   "sérii"   animovaných kraťasů.   Vymazlený vizuál,   promyšlené efekty. Místy   neuplně šťastný střih.   Příběh kolísající mezi   dobrými nápady a   proflaknutými jistotami.   Design světa skvělý. Něco   na hranicí dystopie a   kyberpunku.
Alita: Bojový Anděl (Alita: Battle Angel)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 16.2.2019
Za mě spokojenost.   Střídání tempa,   přehlednost scén (včetně   akčních), vývoj postav   všechno klaplo. Herecké   výkony fajn, dialogy dobré,   z počátku mi vadilo pár   scén, ale nebylo to nijak   okaté a drásající.   Pozvolný, skoro až utahaný,   závěr u mě určitě   zabodoval. Doufejmež v   pokračování.
Anna
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 30.12.2019
Povedená taškařice. John   Wick se měl ubírat tímto   směrem a ne tupě vršit   kaskaderské manévry.

Anna ukolebává   hloupoučkým příběhem,   plochostí i naivitou postav,   nepřesností reálií, aby se   dějovými zvraty vypořádala   snad s každým   "ale" a z   pitomoučké akčňárničky   se stala hrou plánů uvnitř   plánů.
Aquaman
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 30.12.2019
Dětem se to líbilo. Asi to   bylo lepší než Deadpool.   Bot a přešlapů víc než   kolik jsou hnidopiši ochotní   vyhnidopišit u SW9.   Srovnatelný canc nesmyslů   jako u MCU.
Assassin (Nie yin niang)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 18.11.2017
Tak úplně nevím. Obrazově   vynikající a velmi velmi   osvežující. Boření   hranic/klišé perfektní.   Trochu drhly titulky, tak si   nejsem úplně jistý, jestli   děj měl byt jen naznačen   nebo se něco ztratilo v   překladu.
Blade Runner
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 8.10.2017
Final Cut
Dějově v podstatě velmi   jednoduché, ale s obrovským   přesahem. Noirově   kyberpunková atmosféra   dodnes zřejmě nepřekonána.   Významově trochu jinde než   původní Dickova povídka,   ale není to nutně na   škodu.
Viděl jsem asi   víc verzí, ale posledních   několikrát tu finální.
Blade Runner 2 (Blade Runner 2049)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 7.10.2017
Nebylo to špatné, to nemohu říci.
Řemeslně vynikající   práce. Je až k nevíře, že   dnešním Holywoodem něco   takového prošlo. Po všech   stránkách vymazlené a   hlavně nezahlcující scény,   pomalé vtahující tempo,   trefné hudební   pod/do-kreslení (i když mě   docela překvapilo, že za   tím stojí Zimmer - znělo to   spíše jako "duo"   Reznor Ross nebo soundrtack z   prvních dvou Falloutů).   Úžasná noirová a (alespoň   pro mně) kyperpunková   atmosféra (tohle ještě   opravdu není post-apo).
Někoho může lehce   zamrzet dvojková poplatnost   klanění se originálu (ne   úplně nepodobná SW7):   replikantka prostitutka,   hlasové ovládání   zařízení, geniální   dvorní návrhář, který   kvůli genetické vadě musí   zůstat na Zemi...

A nebýt zakončení bylo   by to za deset. Takhle jen   počítám, kde všude to   najednou přestalo dávat   smysl (a je toho fest).
Jednotlivé dokonalé   scény do sebe mávnutím   záverečného proutku   přestaly zapadat a začala z   ních číšet samoúčelnost.   Porce noirové náhody je   najednou tak veliká, že už   to zavání spíše deus ex   machina. Příběhu by   jednoznačně více slušelo   komornější pojetí. Klidně   i s nějakým tím efemerním   přesahem jako třeba v   Strange Days. Noirová   deziluze by pak byla   stoprocentní.
Pokud   tedy potřebujete dějově   konzistentí a neděravou   zápletku, tak jen za polovic   bodů.

Pro   plnější uchopení   některých věcí ve filmu   (blackout, poslušnost nových   replikantů) lze před filmem   shlédnout ještě kraťasy   (dostupné třeba na youtube)   BR 2036, BR 2048 a BR 2022.   Nicméně krom osvětlení   některých momentů   přidávají i další (místy   stěžejní a hlavně   nezodpovězené) otázky.
Columbus
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 21.10.2017
O architektuře s příběhem.   Film z naprosto vymazlenými   záběry. Příběh není zas   tak důležitý, ale   umožňuje nahlédnout do   života jednoho města.
kviff 52
Cypher
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 11.1.2020
Velmi zajímavý kousek.   Silná Dickovská atmosféra,   netriviální zápletka,   skvělé herecké výkony,   přijatelně vymyšlený   svět.
Černobyl (Chernobyl)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 7.6.2019
Posledním dílem to docela   nesmyslně přitáhli za   vlasy, ale jinak víc než   dobré. Seriál na výbornou   reflektuje, o čem je   jaderná katastrofa a taky o   čem vlastně je totalitní   režim.
Deadpool
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 24.9.2017
Takhle ne.
Takhle fakt ne. Úvod   úchvatný - sranda, vtip,   boření hranic. Počátek   origin story boží... A pak   najednou pád o několik   příček dolů a nudná,   místy až nesouvislá,   klišovitá, nepříjemně   trapná a neskutečně   natvrdlá mainstreamová   břečka.
Deadpool 2
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 9.9.2018
Některé vtípky jsou fajn,   některé narážky jsou fajn,   osáhavaní hranic už   začíná být nudné. Těch   fajn věcí je strašně   málo, zbytek je trapný. Na   pozadí běží jen další   nemrlá marvelovská   omalovánka. Naposledy jsem se   takhle nudil u 50 odstínů.   Vážně.
Drákula (Dracula)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 19.10.2019
Film, který má nejblíž a   zároveň nejdál ke knižní   předloze. Nejblíž v tom,   že takhle nějak si příběh   Draculy všichni předtavují.   A nejdál, jelikož knižní   předloha je opravdu otřesná   - není to nic jiného než   brakový román, kterých v   té době vycházely mraky.   Film navíc přidává vrstvu   jakési pocty kinematografii   využíváním různých   obrazových prostředků.
Dredd
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 28.1.2019
Nad vodou to drží hudba a   zajimavé nápady. Postapo   atmosféra se trochu pere s   laciností částí výpravy.   Scény vymakané, scénař   není špatný, nicméně to   jaksi pokulhává.
Ex Machina
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 9.9.2018
Vizuálně vydařené, herecky   snesitelné, dějově   nenápadité a   neuvěřitelné. Ve výsledku   bohužel jen nafouktnuté nic.
Ghost in the Shell
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 15.7.2017
My name is Major Mira Killian...
zhruba v tomhle místě se to   podělalo. Tak moc jsem se   bál, že to amíci   podělají, až jsem tomu   pocitu podlehl. A trvalo   zbytek filmu se z toho   vylízat. I tak jsem z kina   odcházel rozpolcený.
"Původní" GITS   anime je klasika. Nicméně   ještě před tím byla manga.   A té (resp. těm) mají   rozhodně mnohem blíže   S.A.C. série. Vzhledem k   tomu, že ProductionI.G S.A.C.   (potažmo i Arise) prezentují   jako alternativní verze   příběhu, nemám potíž   vnímat i verzi hranou   odděleně. Stejně tak   nelpím na filozofickém   přesahu man-machine prvního   anime. (Krom toho Innocence mi   v tomhle směru přídje   ještě o něco lepší a   Arise posunem ke zkoumání   přerodu politické   společnosti ve společnost   korporátní to celé ještě   vylepšilo. A je asi na   místě připomenout, že v   japonštině se tohle všechno   nejmenuje Ghost in the Shell,   ale Kókaku kidótai, takže   řekněme něco ve smyslu   Zvláštní jednotka.)
Nicméně z kina jsem   odcházel rozpolcený. Nedalo   mi to a po dvou měsících   jsem shlédl camrip verzi.   Což dnes kvituji jako dobré   rozhodnutí. Vizual šel do   pozadí a mohl jsem víc   rozebírat, co se vlastně   děje a co se říká. Po   shlédnutí v BR kvalitě se   rozpolcenost zcela   vytratila.
Za mě   můžu říct, že Sandersovi   se věc podařila. Jsou tam   odkazy snad na všechny   předchozí GITS a spousty   kultovních scén (a jako   bonus snad i jeden vtípek   směrem k Star Wars),   přičemž je to samostatný   příběh, který zas řeší   něco trochu jiného nějak   jinak. Vykreslený svět je   "zdravě"   kyberpunkově drsný a   špinavý.
Myslím si,   že jak skalní fanoušci tak   GITS nepolíbení si tu   můžou najít to své.

Trochu jsem se   bál, že BR 2049 bude víc   GITS než GITS a... nestalo se   (e;
Godless
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 26.4.2018
Počátek je fajn. Pokud   někomu nevadí, že místy   pokulhává střih a sem tam   se zapomnělo na hlídání   detailů a že někdy je to   poněkud zdlouhavé (spíš to   připomíná takový dokument   ze života na divokém   západě), tak si k hodnocení   nějaký ten bodík může   přidat. Postavy ujdou,   příběh taky. Nicméně   koncovka je strašně dlouhé   a nafouknuté nic, kterým si   někdo plnil všechny své   dětské westernové sny.   Efektnost scén a záběrů   dostala přednost před   jakoukoliv logikou a   sebemenší snaha o reálnost   doatala tvrdě na frak. Kdyby   to skončilo na konci   předposledního dílu, tak by   se v podstatě nic nepokazilo.
Godzilla
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 11.1.2020
Geniální hra s divákem.   Důkaz toho, že na filmy se   dnes chodí hlavně vypnout.   Když je třeba přemýšlet,   dávat pozor, nebo, nedej   bože, dokonce chvíli čekat,   tak je to špatně.
Hlava 22 (Catch-22)
 
Přidáno: 31.12.2019
Vzdal jsem po třetí   epizodě. Zvolený způsob   vyprávění mi nepřišel   šťastný. Vtipné momnenty   nebyly dostatečně vtipné   či sarkastické, vyznívaly   spíš prvoplánově a tupě.
Hotel Artemis
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 23.11.2018
Velmi příjemné   překvapení. Kdybych měl   fakt tu smůlu a nikdy   neviděl film starší než z   roku 2014, tak bych nejspíš   začal tím, že je to   vykrádačka Johna Wicka.   Samozřejmě Hotel Artemis má   s JW nějaké to společné   téma na pozadí. Nicméně v   popředí se jedná o něco   zcela jiného. Pokud čekáte   bezduchou, efektní   mlátičku, tak bohužel. Tady   je to komornější, mnohem   komornější. Spíš směrem   k psychologickému thrilleru.   Velmi vydařenému.
Chata v lesích (The Cabin in the Woods)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 14.1.2019
Tak tohle je neskutečně   vymazlená věcička. Odkaz   stíhá odkaz a oba si   pohrávají s klišé i   žánrem. A taky s divákem.   Scény jsou napsané a   naotčené a celek je   nastříhaný a hudebně   doplněný tak, aby všechno   pořád bylo podobné a   povědomé, ale při tom   úplně jinak. Nic pro skalní   a zaryté fanoušky horroru.   Pro fanoušky filmu must have.
Já, legenda (I Am Legend)
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 22.12.2018
Jedinou výhodou filmu je, že   knižní předloha je ještě   slabší. Jinak herecké   výkony ujdou, kulisy super,   počáteční děj-neděj se   dal a pak lup! DEM (v   podstatě doslova) a něco   jako konec. Škoda.
Jak balit holky na mejdanech (How to Talk to Girls at Parties)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 10.7.2017
Mám rád Gaimana, mám rád punk.
Shlédnout tenhle film byla   životní nutnost.
Asi   bych mohl hledat a vypisovat   různé krpy, umělotiny a   nějaká ta "ale".   Jenže tohle je Gaiman - tedy   příběh a atmosféra. Obojí   funguje a to mi stačí.   Herecké výkony dobré,   zvraty a jiné wtf na   správných místech, mělo to   koule a ráz.
kviff52
John Wick
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 15.9.2019
Tohle bylo velmi příjemné   překvapení. Excelentně   zvládnutá akce, přijatelný   scénář, výborně (v rámci   akčních možností a   omezení) zahrané.
John Wick 2 (John Wick: Chapter Two)
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 23.11.2018
Přitom jak byla jednička   zjevením, je tohle nesmyslná   slátanina. V hudbě může   být důležité ticho. V   příbězích tomu může být   taky tak. Docela se děsím   JW3.
John Wick 3 (John Wick: Chapter 3)
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 15.9.2019
Tak jak byla jednička dobrá,   tak je trojka otřesná.   Setting čím dál tím víc   připomíná upírské   slátaniny (které ovšem u   těch upírů alespoň lze   pobrat). V podstatě vše jsou   jenom kulisy pro pěkné   záběry, případně   bojové/akční scény s   pěknými záběry. Už je   toho moc a prostě to nedrží   pohromadě. To, co fungovalo v   malém, v podstatě komorním,   měřítku (JW1), neustálo   nafouknutí v pokračováních   a rozpadlo se do   načančaných Expendables.
Joker
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 28.12.2019
Něco tomu chybělo. Dost   chybělo. Herecké výkony nad   patřičnou úrovní,   stylizace dobrá, scénař se   většinou dal. Jen ten   přerod tam nebyl moc vidět.   Ani to nebylo dost temné.
Velmi zamrzely přešlapy   typu osm vástřelu s   šestiranného revolveru,   detektivové, kteří se   ohlásí na zítra a příjdou   až když se to hodí do   scény, nenahlášení   vraždy...

Pokud někomu vadí   stigmatizace duševně   nemocných, obětí týrání,   domacího násilí, tak může   ještě jednu dvě hvězdy   ubrat.
Kingsman: Tajná služba (Kingsman: The Secret Service)
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 24.9.2017
Tohle bylo slabé.
Hodně slabé. Kamera a   akční scény se rychle   přejí a začínají nudit.   Klišovitost ze scén a   zápletek přímo kape.   Zastaralý morální/etický   rozměr v dnešní době   naprosto nepřijatelný.

TV Program

ČT1 - Vražda na předpis (1968) [TV e...

09:35 - 11:05

13 minut již uběhlo
77 minut zbývá do konce

ČT2 - Putování za muzikou

09:40 - 10:10

8 minut již uběhlo
22 minut zbývá do konce

NOVA - SuperStar

09:20 - 11:20

28 minut již uběhlo
92 minut zbývá do konce

Prima - Tlouštíci EXTRA

09:45 - 10:20

3 minut již uběhlo
32 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 163139
Osobností: 657354
Fotografií: 628092
Plakátů: 301807
Obsahů a biografií: 149597
foto

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Ve jménu Krista (2016)

Každý máme nějakou víru.

Ve jménu Krista
Dojemně zpracována   historická pohádka. Dobrý   výběr herců, skvělý   výkon Petra Firtha, (už   starší ročník, pamatuji si   ho jako mladého více >

Autor: Imo | Hodnocení: 10 / 10

Sex Drive (2008)

Ačkoliv

Sex Drive
vím, že se tento snímek jen   řadí do řady podobných (a   těžko od sebe   rozeznatelných) filmů, má   naprosto předvídatelný děj   (o konci ani více >

Autor: Máša13 | Hodnocení: 7 / 10

K-9: Můj přítel se studeným čumá...

K-9: Můj přítel se studeným čumákem 2
Dooley v teto komedii ziska   krasnou kolegyni a take psa   dobrmana Zeuse a kolegyne se   jmenuje Wellesova a je zde   spoustu vtipnych scen a více >

Autor: 100000052556420 | Hodnocení: 6 / 10

Cesta kolem světa za 80 dní (200...

Cesta kolem sveta

Cesta kolem světa za 80 dní
Pekny snimek,kde je hodne akce   i vcelku hodne napeti.Arnold   se zde objevi mimojine take a   tento film se docela   povedl.Ostatni herci take více >

Autor: 100000052556420 | Hodnocení: 7 / 10

Pokémon: Detektiv Pikachu (2019)

Pokemon

Pokémon: Detektiv Pikachu
Prvni hrany film s Pokemony a   je celkem dobry a davam mu 60   procent.Jsou zde pekne filmove   efekty a tento snimek ma sve   osobite více >

Autor: 100000052556420 | Hodnocení: 6 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.018/0.006
Partneři:
Hyperreality.cz | Hyperslevy.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz