Komentáře uživatele naineko

naineko

naineko zprava

Napsat uživateli zprávu

oblíbený

Přidat uživatele do oblíbených

  

Řadit dle:   Názvu filmu   |   Od nejnovějších

Počet komentářů: 90
47 Róninů (47 Ronin)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 19.10.2019
Ano, v podstatě je to   nesmysl. Z pohledu dobového   dramatu či historické   věrnosti je to snůška z   říše dojmologie. Nicméně   jako fantasy příběh to   získává jiný rozměr, kde   to prostě funguje.
Ad Astra
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 30.12.2019
Konečně další řádné   hard sci-fi. Jo, bylo tam   několik přešlapů, ale v   porovnání o jaké pitominy   se hádají fanoušci SW, je   to těžká věda.
Potěšily odkazy na   spousty spousty sci-fi   tvorby.

Určitě jsem si to užil   víc než třeba Interstellar.
Aeon Flux (Æon Flux)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 10.2.2020
Docela povedený příběhový   derivát tři   "sérii"   animovaných kraťasů.   Vymazlený vizuál,   promyšlené efekty. Místy   neuplně šťastný střih.   Příběh kolísající mezi   dobrými nápady a   proflaknutými jistotami.   Design světa skvělý. Něco   na hranicí dystopie a   kyberpunku.
Alita: Bojový Anděl (Alita: Battle Angel)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 16.2.2019
Za mě spokojenost.   Střídání tempa,   přehlednost scén (včetně   akčních), vývoj postav   všechno klaplo. Herecké   výkony fajn, dialogy dobré,   z počátku mi vadilo pár   scén, ale nebylo to nijak   okaté a drásající.   Pozvolný, skoro až utahaný,   závěr u mě určitě   zabodoval. Doufejmež v   pokračování.
Anna
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 30.12.2019
Povedená taškařice. John   Wick se měl ubírat tímto   směrem a ne tupě vršit   kaskaderské manévry.

Anna ukolebává   hloupoučkým příběhem,   plochostí i naivitou postav,   nepřesností reálií, aby se   dějovými zvraty vypořádala   snad s každým   "ale" a z   pitomoučké akčňárničky   se stala hrou plánů uvnitř   plánů.
Aquaman
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 30.12.2019
Dětem se to líbilo. Asi to   bylo lepší než Deadpool.   Bot a přešlapů víc než   kolik jsou hnidopiši ochotní   vyhnidopišit u SW9.   Srovnatelný canc nesmyslů   jako u MCU.
Assassin (Nie yin niang)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 18.11.2017
Tak úplně nevím. Obrazově   vynikající a velmi velmi   osvežující. Boření   hranic/klišé perfektní.   Trochu drhly titulky, tak si   nejsem úplně jistý, jestli   děj měl byt jen naznačen   nebo se něco ztratilo v   překladu.
Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn))
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 30.4.2020
Cesta, kterou se mohl vydat (a   nevydal jelikož odbočil   směrem k omalovánce)   Deadpool. Decentní humor   plný drsného cynismu. Velmi   neotřelá choeografie   bojových scén (minimálně   JW3 se může jit klouzat).   Komiksové, ale přitom stále   lidské postavy. Scénář,   který není jen dalším   přihlouplým originem. Jen   tak dál!
Blade Runner
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 8.10.2017
Final Cut
Dějově v podstatě velmi   jednoduché, ale s obrovským   přesahem. Noirově   kyberpunková atmosféra   dodnes zřejmě nepřekonána.   Významově trochu jinde než   původní Dickova povídka,   ale není to nutně na   škodu.
Viděl jsem asi   víc verzí, ale posledních   několikrát tu finální.
Blade Runner 2 (Blade Runner 2049)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 7.10.2017
Nebylo to špatné, to nemohu říci.
Řemeslně vynikající   práce. Je až k nevíře, že   dnešním Holywoodem něco   takového prošlo. Po všech   stránkách vymazlené a   hlavně nezahlcující scény,   pomalé vtahující tempo,   trefné hudební   pod/do-kreslení (i když mě   docela překvapilo, že za   tím stojí Zimmer - znělo to   spíše jako "duo"   Reznor Ross nebo soundrtack z   prvních dvou Falloutů).   Úžasná noirová a (alespoň   pro mně) kyperpunková   atmosféra (tohle ještě   opravdu není post-apo).
Někoho může lehce   zamrzet dvojková poplatnost   klanění se originálu (ne   úplně nepodobná SW7):   replikantka prostitutka,   hlasové ovládání   zařízení, geniální   dvorní návrhář, který   kvůli genetické vadě musí   zůstat na Zemi...

A nebýt zakončení bylo   by to za deset. Takhle jen   počítám, kde všude to   najednou přestalo dávat   smysl (a je toho fest).
Jednotlivé dokonalé   scény do sebe mávnutím   záverečného proutku   přestaly zapadat a začala z   ních číšet samoúčelnost.   Porce noirové náhody je   najednou tak veliká, že už   to zavání spíše deus ex   machina. Příběhu by   jednoznačně více slušelo   komornější pojetí. Klidně   i s nějakým tím efemerním   přesahem jako třeba v   Strange Days. Noirová   deziluze by pak byla   stoprocentní.
Pokud   tedy potřebujete dějově   konzistentí a neděravou   zápletku, tak jen za polovic   bodů.

Pro   plnější uchopení   některých věcí ve filmu   (blackout, poslušnost nových   replikantů) lze před filmem   shlédnout ještě kraťasy   (dostupné třeba na youtube)   BR 2036, BR 2048 a BR 2022.   Nicméně krom osvětlení   některých momentů   přidávají i další (místy   stěžejní a hlavně   nezodpovězené) otázky.
Co děláme v temnotách (What We Do in the Shadows)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 26.7.2020
Naprosto geniální   záležitost. V podstatě až   nekonečné vršení gagů a   absurdit, které nic   neztrácí na své   výkonnosti.
Columbus
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 21.10.2017
O architektuře s příběhem.   Film z naprosto vymazlenými   záběry. Příběh není zas   tak důležitý, ale   umožňuje nahlédnout do   života jednoho města.
kviff 52
Cypher
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 11.1.2020
Velmi zajímavý kousek.   Silná Dickovská atmosféra,   netriviální zápletka,   skvělé herecké výkony,   přijatelně vymyšlený   svět.
Černobyl (Chernobyl)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 7.6.2019
Posledním dílem to docela   nesmyslně přitáhli za   vlasy, ale jinak víc než   dobré. Seriál na výbornou   reflektuje, o čem je   jaderná katastrofa a taky o   čem vlastně je totalitní   režim.
Deadpool
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 24.9.2017
Takhle ne.
Takhle fakt ne. Úvod   úchvatný - sranda, vtip,   boření hranic. Počátek   origin story boží... A pak   najednou pád o několik   příček dolů a nudná,   místy až nesouvislá,   klišovitá, nepříjemně   trapná a neskutečně   natvrdlá mainstreamová   břečka.
Deadpool 2
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 9.9.2018
Některé vtípky jsou fajn,   některé narážky jsou fajn,   osáhavaní hranic už   začíná být nudné. Těch   fajn věcí je strašně   málo, zbytek je trapný. Na   pozadí běží jen další   nemrlá marvelovská   omalovánka. Naposledy jsem se   takhle nudil u 50 odstínů.   Vážně.
Devs
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 1.8.2020
Tak jsem zvědavý. Po prvním   díle z toho kouká prostě   Garland - zajímavé nápady,   atomsféra, skvělé grafické   zpracování... a zaděláno   na neskutečnou dávku   přitroublého filmařského   klišé o několika chodech.   Snad se nebude opakovat Ex   Machina.
Druhá epizoda   tomu zatím moc nepomohla.
Epizoda tři -   pokračujeme ve spanilé   jízdě zpackaných   zajímavých (ač ne vždy   originálních) nápadů.
Čtyři - taková škoda.   Dobře natočené, řemeslně   pěkné, jen ta nekonečná   reckylace...
Pět -   Tohle měl být asi nějaký   průlomový díl. No, nestalo   se. Místo rozjezdu to celé   zakoplo a přešlo v prázdné   žonglování rádoby   buzzwordy a filmařské   baroko.
Šest -   strašný sešup dolů.   Rýsuje se koncovka a) jsme v   matrixu, b) samonaplňující   se proroctví.
Divoké historky (Relatos salvajes)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: dnes ve 10:38
Prvotřídní polízanice.   Takový korejský film bez   korejských kudrlinek. Tedy   stravitelnější pro   většinu západního   diváctva.
Drákula (Dracula)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 19.10.2019
Film, který má nejblíž a   zároveň nejdál ke knižní   předloze. Nejblíž v tom,   že takhle nějak si příběh   Draculy všichni předtavují.   A nejdál, jelikož knižní   předloha je opravdu otřesná   - není to nic jiného než   brakový román, kterých v   té době vycházely mraky.   Film navíc přidává vrstvu   jakési pocty kinematografii   využíváním různých   obrazových prostředků.
Dredd
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 28.1.2019
Nad vodou to drží hudba a   zajimavé nápady. Postapo   atmosféra se trochu pere s   laciností částí výpravy.   Scény vymakané, scénař   není špatný, nicméně to   jaksi pokulhává.
Ex Machina
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 9.9.2018
Vizuálně vydařené, herecky   snesitelné, dějově   nenápadité a   neuvěřitelné. Ve výsledku   bohužel jen nafouktnuté nic.
Ghost in the Shell
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 15.7.2017
My name is Major Mira Killian...
zhruba v tomhle místě se to   podělalo. Tak moc jsem se   bál, že to amíci   podělají, až jsem tomu   pocitu podlehl. A trvalo   zbytek filmu se z toho   vylízat. I tak jsem z kina   odcházel rozpolcený.
"Původní" GITS   anime je klasika. Nicméně   ještě před tím byla manga.   A té (resp. těm) mají   rozhodně mnohem blíže   S.A.C. série. Vzhledem k   tomu, že ProductionI.G S.A.C.   (potažmo i Arise) prezentují   jako alternativní verze   příběhu, nemám potíž   vnímat i verzi hranou   odděleně. Stejně tak   nelpím na filozofickém   přesahu man-machine prvního   anime. (Krom toho Innocence mi   v tomhle směru přídje   ještě o něco lepší a   Arise posunem ke zkoumání   přerodu politické   společnosti ve společnost   korporátní to celé ještě   vylepšilo. A je asi na   místě připomenout, že v   japonštině se tohle všechno   nejmenuje Ghost in the Shell,   ale Kókaku kidótai, takže   řekněme něco ve smyslu   Zvláštní jednotka.)
Nicméně z kina jsem   odcházel rozpolcený. Nedalo   mi to a po dvou měsících   jsem shlédl camrip verzi.   Což dnes kvituji jako dobré   rozhodnutí. Vizual šel do   pozadí a mohl jsem víc   rozebírat, co se vlastně   děje a co se říká. Po   shlédnutí v BR kvalitě se   rozpolcenost zcela   vytratila.
Za mě   můžu říct, že Sandersovi   se věc podařila. Jsou tam   odkazy snad na všechny   předchozí GITS a spousty   kultovních scén (a jako   bonus snad i jeden vtípek   směrem k Star Wars),   přičemž je to samostatný   příběh, který zas řeší   něco trochu jiného nějak   jinak. Vykreslený svět je   "zdravě"   kyberpunkově drsný a   špinavý.
Myslím si,   že jak skalní fanoušci tak   GITS nepolíbení si tu   můžou najít to své.

Trochu jsem se   bál, že BR 2049 bude víc   GITS než GITS a... nestalo se   (e;
Godless
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 26.4.2018
Počátek je fajn. Pokud   někomu nevadí, že místy   pokulhává střih a sem tam   se zapomnělo na hlídání   detailů a že někdy je to   poněkud zdlouhavé (spíš to   připomíná takový dokument   ze života na divokém   západě), tak si k hodnocení   nějaký ten bodík může   přidat. Postavy ujdou,   příběh taky. Nicméně   koncovka je strašně dlouhé   a nafouknuté nic, kterým si   někdo plnil všechny své   dětské westernové sny.   Efektnost scén a záběrů   dostala přednost před   jakoukoliv logikou a   sebemenší snaha o reálnost   doatala tvrdě na frak. Kdyby   to skončilo na konci   předposledního dílu, tak by   se v podstatě nic nepokazilo.
Godzilla
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 11.1.2020
Geniální hra s divákem.   Důkaz toho, že na filmy se   dnes chodí hlavně vypnout.   Když je třeba přemýšlet,   dávat pozor, nebo, nedej   bože, dokonce chvíli čekat,   tak je to špatně.
Hlava 22 (Catch-22)
 
Přidáno: 31.12.2019
Vzdal jsem po třetí   epizodě. Zvolený způsob   vyprávění mi nepřišel   šťastný. Vtipné momnenty   nebyly dostatečně vtipné   či sarkastické, vyznívaly   spíš prvoplánově a tupě.
Hotel Artemis
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 23.11.2018
Velmi příjemné   překvapení. Kdybych měl   fakt tu smůlu a nikdy   neviděl film starší než z   roku 2014, tak bych nejspíš   začal tím, že je to   vykrádačka Johna Wicka.   Samozřejmě Hotel Artemis má   s JW nějaké to společné   téma na pozadí. Nicméně v   popředí se jedná o něco   zcela jiného. Pokud čekáte   bezduchou, efektní   mlátičku, tak bohužel. Tady   je to komornější, mnohem   komornější. Spíš směrem   k psychologickému thrilleru.   Velmi vydařenému.
Chata v horách (The Cabin in the Woods)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 14.1.2019
Tak tohle je neskutečně   vymazlená věcička. Odkaz   stíhá odkaz a oba si   pohrávají s klišé i   žánrem. A taky s divákem.   Scény jsou napsané a   naotčené a celek je   nastříhaný a hudebně   doplněný tak, aby všechno   pořád bylo podobné a   povědomé, ale při tom   úplně jinak. Nic pro skalní   a zaryté fanoušky horroru.   Pro fanoušky filmu must have.
Já, legenda (I Am Legend)
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 22.12.2018
Jedinou výhodou filmu je, že   knižní předloha je ještě   slabší. Jinak herecké   výkony ujdou, kulisy super,   počáteční děj-neděj se   dal a pak lup! DEM (v   podstatě doslova) a něco   jako konec. Škoda.
Jak balit holky na mejdanech (How to Talk to Girls at Parties)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 10.7.2017
Mám rád Gaimana, mám rád punk.
Shlédnout tenhle film byla   životní nutnost.
Asi   bych mohl hledat a vypisovat   různé krpy, umělotiny a   nějaká ta "ale".   Jenže tohle je Gaiman - tedy   příběh a atmosféra. Obojí   funguje a to mi stačí.   Herecké výkony dobré,   zvraty a jiné wtf na   správných místech, mělo to   koule a ráz.
kviff52
John Wick
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 15.9.2019
Tohle bylo velmi příjemné   překvapení. Excelentně   zvládnutá akce, přijatelný   scénář, výborně (v rámci   akčních možností a   omezení) zahrané.

TV Program

ČT1 - --

13:00 - 13:05

4 minut již uběhlo
1 minut zbývá do konce

ČT2 - Podivnosti světa

12:55 - 13:40

9 minut již uběhlo
36 minut zbývá do konce

NOVA - Utajený šéf (2018) [TV pořad]

12:50 - 14:10

14 minut již uběhlo
66 minut zbývá do konce

Prima - Vraždy v Brokenwoodu (2014) [T...

12:35 - 14:45

29 minut již uběhlo
101 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 167060
Osobností: 662481
Fotografií: 653151
Plakátů: 314120
Obsahů a biografií: 154027
foto

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Vrtěti ženou (2011)

Athos

Vrtěti ženou
Pobaví,potěší,rozesměje.   Půvabná historická   komedie,která s úsměvem   ukazuje kus lékařské   historie v puritánské   Anglii.

Autor: Athos | Hodnocení: 9 / 10

Čertova nevěsta (2011)

Čertova nevěsta
 
Krásný vizuál,   nádherné kostýmy a výprava   a do toho občas nějaká   hláška. Skoro na plný   počet. Ale pokazil to   závěr. To s tím více >

Autor: Pitryx | Hodnocení: 8 / 10

Nejdelší den (1962)

Nejdelší den
Nádherný a strhující   velkofilm. Určitě je to   jeden z nejlepších   válečných filmů jaké jsem   kdy viděl. I přes dost   extrémní téměř více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 9 / 10

Barva z Vesmíru (2019)

Barva z Vesmíru
Zpočátku se to tváří jako   nic moc a postupně graduje   až k děsivému finále.   Většinou se u těch úvodů   nudím, ale zde kupodivu ne,   aniž více >

Autor: Pitryx | Hodnocení: 8 / 10

Divoké historky (2014)

Divoké historky
Prvotřídní polízanice.   Takový korejský film bez   korejských kudrlinek. Tedy   stravitelnější pro   většinu západního   diváctva.

Autor: naineko | Hodnocení: 10 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.019/0.01
Partneři:
Hyperreality.cz | BigZoom.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz