Komentáře uživatele p.a.

p.a.

p.a. zprava

Napsat uživateli zprávu

oblíbený

Přidat uživatele do oblíbených

  

Řadit dle:   Názvu filmu   |   Od nejnovějších

Počet komentářů: 126
A co třeba Adolf? (Der Vorname)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 21.4.2020
Příjemné překvapení.
Dost dobrá   "komedie". Ne že   bych se mlátil smíchy, ale   čas pěkně plynul a bylo to   doopravdy jako život. Chvíli   sranda, chvíli trága,   chvíli smutek, chvíli   nedorozumění. Dobrý film o   vztazích v jedné rodině.   Původně jsem to se díval   jen kvůli von Dohnányimu a   Fitzovi (které jsem znal z   komedií "Mužská   srdce" a "Srdce   mužů... a jedna opravdová   láska"), ale bylo to   doopravdy velmi příjemné   překvapení. Zejména   Carolina Peters perlila.   Divadelní předlohu jsem   neviděl, ale něco takového   je přesně pro divadelní   pódium stvořené.
Alias Jesse James
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 23.1.2018
Na dobu vzniku velmi slušná   věc. Bob Hope pronáší   slušné hlášky. Toho chlapa   moc neznám, ale tady je velmi   dobrej. Ostatní taky. Milford   Farnsworth je doopravdy hrdina   Divokého západu :-). Už   vím kde vzal Sergio Leone ten   trik na přežití v souboji.   Autryho a Garnera jsem   nezaregistroval, ale James   Arness, Gary Cooper, Bing   Crosby, Gail Davisová, Jay   Silverheels a Roy Rogers i   jeho kůň Trigger ve filmu   jsou.
Artemis Fowl
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 11.8.2020
Promrhaný potenciál!!
Takže takhle promrhat   potenciál je obdivuhodné.   Scénář stojí za houby,   Branagh taky moc nezapracoval   a casting je tragédie. Na   druhou stranu hudba ujde,   prachy jsou znát a délka je   snesitelná. Farell hraje   blbě, Denchovou asi chytl   houser a představitel   titulního hrdiny? Tak ten ve   mě moc sympatií nevzbudil.   Scénáristé to úplně   zbabrali a Branagh? Ten jen   potvrdil, že by měl zůstat   u Shakespeara. Nic jiného mu   režijně nejde a akční   filmy už vůbec. Fanoušci   knižní série zapláčou.   Bavil mě snad jedině Gad a   to je sakra málo. S bídou 4   hvězdy.
Až po uši
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 4.9.2017
Hřebejk
Tenhle seriál rozhodně   nikoho neurazí. Myslím že   patří k tomu nejlepšímu co   u nás v poslední době   vzniklo. Herecké výkony   zúčastněných dam jsou   rozhodně na velmi vysoké   úrovni. Pánové mají role   komparzu, a prakticky to   dámám ani neměli šanci   pokazit. Hřebejk nic nezkazil   a rozhodně si u mě zase   napravil renomé.
Bez soucitu (From Paris With Love)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 28.4.2020
Fakt dobrej akční film. Co   se týče akce snese podle mě   srovnání s 96 hodinami,   akorát mi připadá, že se   nebere tak moc vážně.   Každopádně Travolta jede   jako motorová pila roštím,   drtí všechno kolem sebe a   ještě kolem sebe pouští   hlášky. Rhys Meyers mu   dobře nahrává. Ostatní   jsou buď na odstřel, nebo   slouží jako stafáž. Jako   akční film bezva.
Bláznivá dobrodružství Robina Hooda (The Zany Adventures of Robin Hood)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 23.1.2018
Slušná parodie na Robina a   jeho partičku. Segal je sice   trochu obstarožní Robin, ale   trousí tam dobrý hlášky.   Na Morgan se tenkrát taky   pěkně dívalo a i herecky to   ušlo. Roddy McDowall byl   pěkně slizkej Jan Bezzemek -   "Promiň, Ríšo!".   Izák a jeho partička a Janet   Suzman jako Eleonora   Akvitánská taky neměla   chybu. Zkrátka dobře jsem se   pobavil.
Bláznovo zlato (Fool's Gold)
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 23.1.2018
No nebyla to zase taková   hrůza. Herci v čele s oběma   hlavními hrdiny si to asi   dost užili. Oba hlavní   představitelé se na plátně   sice jen tak přemisťují,   ale alespoň je na ně   estetický pohled. Donald   Sutherland nezklame, ať už   hraje v sebevětší blbosti a   Ewen Bremner a Ray Winstone   taky zahráli dobře. Zkrátka   pěkný moře, solidní   obsazení a dál asi nic, ale   koukat se na to dalo a docela   toto dílko i příjemně   uběhlo.
Brakýři
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 28.4.2020
Jo, jo. Na toto dílo si   vzpomínám. Škoda, že ho   už dlouho neuváděla   žádná televize (alespoň   jsem nezaregistroval). Po   dalším zhlédnutí bych   možná hodnocení upravil   (možno oběma směry). Je   vidět, že Adamec netočil   jen přihlouplé seriály.   Bohužel na své   hodnotnější dílka   nechává zapomenout.
Bright
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 22.1.2018
Tak to jóó!!
Hodnocení za jednu hvězdu a   metascore 29 %? Tak to je   úplně k popukání. Ale co s   tím nadělám? Nic. Film je   úplně v pohodě. Universum   je pěkně nahozený. Orkové,   elfové a lidi smíchaný v   jednom kotli. Moc pěkný.   Postavy dobrý. Škoda, že   Smith tomu nedal větší   nadstavbu. Edgerton dobrý,   Rapace a její komando   (Ngoová a Meraz) - to byli   slušní zloduši. Zbytek taky   ušel (zejména Fryová,   Ramírez a Anderson). Ayer je   už dost zkušený na to, než   aby nějaký film vyloženě   zkazil. Tady to sice mohlo   být asi lepší, ale stále   si tohle dílko drží   slušný tempo a dobrou   úroveň. To že je v plánu   druhý díl mě potěšilo.   Takže jen tak dál. Mohlo by   se to vymanit ze stínu   Lebkounů a nezůstat jen u   filmů. Seriál z tohoto   světa by mohl pobavit.
Byt (The Apartment)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 4.2.2020
Romantická komedie = tenhle film!!
Co dodat? Jack Lemmon to byl   herec který nezkazil snad   žádný film a Shirley   MacLaine tady byla úžasná.   Tuhle romantickou komedii mám   zkrátka rád a na ústřední   duo se vždycky s radostí   podívám. Billy Wilder byl   komediální génius a   režisérská extratřída.   Padesátá léta v USA to byl   asi pěkný frmol. Kolikrát   jsem tenhle film viděl   nevím, ale vždycky se dobře   bavím. Všichni tvůrci   tohoto dílka odvedli skvělou   práci a největší bomba je,   že i po šedesáti letech mě   zkrátka baví.
Cesty domů
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 19.7.2020
Takže je to o tom, že   něčím se tvůrci a herci   živit musí. Vzhledem k tomu,   že takové seriály nejsou   můj šálek kávy,   přistupoval jsem k němu s   despektem. Ten se naplnil. Po   třech dílech, kdy mi osud   hrdinů byl ukradený a   seriál mě absolutně   nezaujal jsem to vzdal. Takže   ode mě jedna hvězda za snahu   a jedna za pana Švehlíka.   Nikdy více.
Conan ničitel (Conan the Destroyer)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 23.1.2018
Ha, ha. Croma na Vás!!
Jdu tady proti proudu, ale   Conan Ničitel si zaslouží   lepší hodnocení než je   zatím zde. Film neni vůbec   špatný - co čekáte od   fantasy z roku 84? Sice mi   tady chyběl Subotai (v   podání legendárního   surfaře Gerry Lopeze), ale   Tracey Walter v roli Malaka ho   celkem dobře zastoupil.   Navíc se zde ukázal   legendární basketbalista   Wilt Chamberlain v roli   Bombaaty a hereckou kariéru   tu odstartovala jak Grace   Jones jako Zula, tak Olivia   d'Abo jako Jehnna. Arnolda a   Maka není třeba zmiňovat.   Všichni předvedli   uvěřitelné výkony a nikdo   z nich herecky nepropadl. Už   začátek filmu s příjezdem   Taramis (Sarah Douglas) a   její skvadry je perfektní i   úvodní bitka je velmi   dobrá. Film má navíc i dál   slušný spád a všechno co   má správná fantasy mít -   cestu "tam a zase   zpátky", souboje   magické i šermířské,   pěkné hrdinky, dobré   záporáky, zvrat v závěru -   zkrátka mě na něm nic   nechybí. A tolik zde   kritizovaná Poledourisova   hudba? Taky není tak   špatná. U Barbara byla sice   lepší, ale i zde filmu   pomáhá a perfektně   dotváří atmosféru. Já se   dobře bavil jak u prvního   shlédnutí, tak i u několika   dalších a jestli budou   Ničitele dávat ve 4 ráno,   tak si na něj rád a s klidem   počkám. A komu se to nezdá,   tak ten si může stěžova u   Croma.
Copak je to za vojáka...
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 23.1.2018
Ježiš 76 %? Za co?   Normální propaganda ČSLA a   náborovej filmeček k tomu.   Jinak blbost na entou. Dodnes,   jen když vidím název tohoto   dílka, vzpomínám na   utrpení při povinné   návštěvě téhle blbosti.   Hrůza. Na tohle se doopravdy   může dívat jen někdo, kdo   "Červený Karkulky"   na vojně nezažil. Přiblblej   děj, herecký výkony   (cože?) na houby. Utrpení.
Četa (Platoon)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 25.8.2017
Pro mě je druhá polovina   osmdesátých let Stoneovým   režijním vrcholem. Četa je   toho příkladem. Na tomhle   filmu je dost vidět velké   zapojení speciálních   poradců (Dale, Ebenhoch).   Také je znát účast Olivera   Stonea v tomto konfliktu.   Tohle dílo zkrátka funguje.   Casting je výborný a mnoho   herců zde předvedlo svůj   nejpůsobivější výkon   (Quinn, Moses, Kevin Dilon,   Orwig, Dale).
Dámská jízda (Snatched)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 31.12.2017
Goldie!!
Ač tady měla být za hlavní   hvězdu Amy Schumerová, u mě   si tenhle film ukradla pro   sebe Goldie Hawnová. Tahle   komedie není žádný   zázrak, ale rozhodně   neurazí a člověk se   zasměje. No a to od komedie   čekám - zasmát se. Takže   jestli tenhle film dávají   zrovna v telce a vy se chcete   zasmát - klidně si ho   pusťte. Možná bych přidal   na kadenci vtipů, ale   nemůžu chtít všechno.   Některé hlášky obou dam   jsou dost dobrý.
Divoká banda (The Wild Bunch)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 28.4.2020
William Holden, Ernest   Borgine, Ben Johnson, Warren   Oates a Jaime Sánchez - ano,   těm chlapum jsem věřil, že   dokážou bejt nebezpečný.   Perfektní westerm, žádný   naleštěný kovbojové, ale   skutečně "Divoká   banda"! Nebylo radno si s   nima zahrávat a zjistili to   nakonec všichni. Rober Ryan   si taky uhrál svoje a Emilio   Fernández byl slušně   zápornej. Závěrečná bitka   - tak to je něco. Sam   Peckinpah doopravdy dokázal   stvořit geniální dílo.   Lucien Ballard byl dobrej   kameraman a tady zůročil   všechny zkušenosti. Myslím   že k tomuto filmu není moc   co dodávat.
Dobrodružství Bucharoo Banzai napříč osmou dimenzí (The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension)
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 27.8.2017
Šílenost si říká osmdesátá léta
Buckaroo Banzai mi hodně   připomíná Dereka Flinta,   ale dotahuje to ještě dál.   Muzikant, vědec, zkušební   vůdce všeho, lékař a já   nevím co ještě - to je   Buckaroo Banzai. Zběsilý   film narvaný bláznivou a   nesmyslnou akcí. Jakžtakž   nad úrovní průměru tenhle   film drží obsazení, ale na   víc to ani skvělý casting   nevytáhne.
Drsný šerif (Longmire)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 27.8.2017
No co napsat? Skvělý   seriál. S přibývajícími   sériemi mu sice trochu   docházel dech, ale i špatný   díl tohoto seriálu má velmi   vysokou úroveň. Dobrý   prostředí, dobrý obsazení.   No a zase jsem měl možnost   vidět Lou Diamonda Phillipse   v dobrý roli. Pět sérií   uteče jako nic.
Eddie a Cruiseři (Eddie and the Cruisers)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 28.4.2020
Paré??
Celkem pohodovej film. Hudba   dobrá, herci taky. Vyzdvihl   bych Berengera, Pantoliana,   Laurance, Schneiderovou a   Parého. U Parého fakt   nestačim zírat, kam to po   tak slibných začátcích   (Edie a Cruiseři, Hořící   ulice, Philadelpský   experiment, TV seriál   Rytíři z Houstonu, Měsíc   44) dopracoval.
Forsaken
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 25.8.2017
No původně jsem chtěl dát   6 hvězdiček, ale obsazení   (hlavně pánských postav) to   o 1 hvězdičku zvedlo. Oba   Sutherlandové, Wincott a Cox   to zahráli opravdu dobře.   Hodně rád jsem viděl   hlavně Michaela Wincotta.   Jinak člověk musí   přetrpět ten začátek.   Zvláště závěrečná   přestřelka se doopravdy   povedla. Docela rád bych   viděl film který by sledoval   spíš příběh Davea Turnera   (Michael Wincott).
Gerardova dobrodružství (Le avventure di Gerard)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 23.1.2018
Film na motivy knihy   Dobrodružství brigadýra   Gerarda od A. C. Doyla. Gerard   je splašenej stejně jako v   knize, ale ve filmu je vše   podáno samozřejmě ve   zkratce (v knize bojuje Gerard   po celé Evropě). Peter   McEnery se do hlavní role   hodí. Na Claudii se vždy   pěkně dívalo a tady je to   stejné. Další doplňující   role jsou také dobře   obsazeny (nejvíce zaujme Eli   Wallach). Výprava je   standartní na tehdejší   historické filmy - bohatá a   exteriéry jsou vybrány také   vhodně. Fanoušky historie   tento film zaujme. Stále se   něco děje a o to v tomto   filmu jde.
Hodný, zlý a ošklivý (The Good, The Bad And The Ugly)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 28.4.2020
Pana Režiséra a jeho dílo   mám rád. Tři hlavní hrdiny   taky. Když si člověk   uvědomí, že film má skoro   3 hodiny a uběhne jak voda -   to o něčem svědčí. Hudba   Ennio Morricone - opět   pěkná. Kamera Tonino Delli   Colli - taktéž. Clint   Eastwood, Lee Van Cleef a Eli   Wallach, ti hoši jsou   doopravdy hodný, zlý a   ošklivý. Brutální svět a   ošklivé umírání -   zkrátka žádná selanka. Mě   film bavil, a tomu kdo ho   neviděl, vřele doporučuju.   100 %. P.S.: proč tolik   srovnávání s "Tenkrát   na západě"?? Jsou to   oba westerny, ale tím   podobnost končí. Nedokážu   říct, který z nich je   lepší, protože to zkrátka   nejde. Jsou oba geniální a   tamní trojka hrdinů - Henry   Fonda, Jason Robards a Charles   Bronson se zdejší vyrovná.
Hudbu složil, slova napsal (Music and Lyrics)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 23.1.2018
Perfektní romantická komedie   nejen pro pamětníky 80-tých   let. Hudební klip je super.   Hugh Grant podává   standartní výkon a Drew   Barrymore mu velmi zdařile   sekunduje. Pohoda.
Inferno
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 23.1.2018
Tenhle film je slušná   zábava. Neříkám, že bych   na něj koukal každý den,   ale sem tam to jde. JCVD je   ještě celkem ve formě,   Danny Trejo je standartní a z   dalších účastníků je   potřeba jmenovat Pata Moritu,   Vincenta Schiavelliho a   hláškujícího dědka s   dejchákem Billa Erwina.   Hlavní záporák v podání   Larryho Drakea se vyskytuje   sice jen asi do půlky filmu,   ale je celkem doopravdy zlej.   Na Gabrielle Fitzpatrickovou a   Jaime Presslyovou se taky   slušně dívá. Avildsen je   zkušený rutinér a film   formátu Inferna zvládl bez   problému.
Já se z tebe zblázním (Dutch)
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 28.4.2020
Celkem koukatelné. Nic   objevného, ale dívat se na   to dá. Ed O´Neill trochu   jinak, Christopher McDonald   klasický slizoun. Všichni   ostatní v pořádku.   Průměrný, ničím   neurážející film. Téma   sice již několikrát   zpracované, ale natočeno   dobře. Hudba Alana   Silvestriho pěkná, ve filmu   i písničky skupiny Yello -   což mě obzvlášť   potěšilo.
Jak na věc (About a Boy)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 19.7.2020
Takže Grant ve svojí   žánrové krabičce, ale   vzhledem k tomu, že tyto   postavy umí nemám s tím   problém. Hoult je doopravdy   divný a jeho maminka (Toni   Colletteová) je ještě   mnohem divnější. Oba ale   zahráli dobře a film mě   bavil. Výhrady mám jen k   Weiszové (nepřipadá mi   zrovna nejatraktivnější a   nemám ji rád). Film je ale   úplně v pohodě, dobře   strávených 100 minut.
Jasný terč (Grosse Pointe Blank)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 25.8.2017
Pohodová komedie. Minnie   Driverová je zde velmi   pěkná, Cusaková hrát umí,   Piven, Azaria a Freeman   zábavní. Jen John Cusack je   dost nevýrazný. Aykroydův   zabiják je mnohem   zábavnější. Film je dobrý   a kouknout se na něj dá.   Více se pobaví fanoušci   filmů z devadesátých let,   ale neublíží nikomu.
Její komorník (My Man Godfrey)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 30.8.2017
Jakže? Rok 1936? Tajemný   komorník a šílená rodinka   dokážou určitě pobavit.   Hlavně v první polovině   filmu po sobě postavy pálí   neuvěřitelné hlášky. K   tomu přidejme skvělé   obsazení, kterému vévodí   Carole Lombardová v roli   poněkud přitroublé a   infantilní dcerušky. Dále   stojí za pozornost Mischa   Auer v roli příživníka   Carla (zejména gorilí   scéna). Rozhodně bych ale   nechtěl snížit ani ostatní   přítomné herečky a herce.   Tenhle film mě velmi pobavil.   Silných 8 hvězd.
Jesse Stone: Chladnokrevný detektiv (Stone Cold)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 27.8.2017
Dobrý začátek
Tenhle film je stejný jako   jeho hlavní hrdina. Nikam se   moc nežene, ale vždycky   dojde kam chce. Poctivá   detektivka. Zločinci   příliš pozdě pochopili,   že podceňovat Jesseho Stonea   se nevyplácí. Dobře   zahrané - hlavně Selleck   perlí. Tahle série se nám   tímto dílem pěkně   rozeběhla. Kdo má rád ne   příliš akční detektivky   přijde si na své.
Jesse Stone: Nový začátek (Jesse Stone: Night Passage)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 27.8.2017
Překvapivě dobré. Tom   Selleck znovu podává dobrý   a uvěřitelný výkon.   Detektivka běží v pohodě a   všechno působí reálně.   Já byl spokojen. Obsazení   bylo odpovídající. Za   zmínku mi stojí Stephen   Baldwin a Saul Rubinek -   nečekaně dobrý výkon.   Robert Harmon znovu dobrá   režie. Spokojenost.

TV Program

ČT1 - O Popelákovi (1986) [TV inscen...

08:55 - 10:00

55 minut již uběhlo
10 minut zbývá do konce

ČT2 - Dvojí život knížete Václava

09:05 - 10:00

45 minut již uběhlo
10 minut zbývá do konce

NOVA - Kouzelná romance (2007)

08:10 - 10:15

100 minut již uběhlo
25 minut zbývá do konce

Prima - Konečně doma (2015)

08:30 - 10:20

80 minut již uběhlo
30 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 168131
Osobností: 664735
Fotografií: 658879
Plakátů: 316583
Obsahů a biografií: 154887
foto

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Puberťačka (2008)

Určitě

Puberťačka
nejsem cílová skupina pro   tento druh filmu, ale musím   uznat, že jsem se celkem   bavil. Jen škoda, že   příběh,události a konec   jsou naprosto   předvídatelné...

Autor: Máša13 | Hodnocení: 6 / 10

Mais ne nous délivrez pas du mal...

Mais ne nous délivrez pas du mal
Na můj vkus až příliš   rozvláčné, s místy   zmateným střihem, nicméně   příběh o dvou náctiletých   kamarádkách, které chodí   do katolické více >

Autor: topipig | Hodnocení: 6 / 10

Tahle země není pro starý (2007)

Tahle země není pro starý
I když se Coenům podařilo   vychytat většinu krp z   předlohy (Fakt netuším   proč je kolem McCarthyho   tolik povyku.) a umenšit   množství i více >

Autor: naineko | Hodnocení: 2 / 10

Snídaně v pánském pyžamu (1980) ...

Snídaně v pánském pyžamu
No to jsou vály. František   Laurin mě zatím   nepřesvědčil, že byl byl   dobrým režisérem. I v tomto   případě je příběh   hrozná blbost a s více >

Autor: topipig | Hodnocení: 2 / 10

Nebezpečný náklad (2016)

PROCESOR!

Nebezpečný náklad
Ne není to zbytečný film,   ne není to béčkový film.   Je to klasická naháněčka,   kde sice charisma Bruce je   dávkováno po kapkách, ale   více >

Autor: PROCESOR | Hodnocení: 5 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení