Komentáře uživatele Petr.c17

Petr.c17

Petr.c17 zprava

Napsat uživateli zprávu

oblíbený

Přidat uživatele do oblíbených

  Petr Čech

Řadit dle:   Názvu filmu   |   Od nejnovějších

Počet komentářů: 64
38 svědků (38 témoins)
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 11.4.2019
Ty francouzské filmy...jak to   říct, vaří z vody nebo   mají nedostatek dobrých   scénáristů, a tak   vymýšlí zápletky, které   se spíš podobají   záplatám. Spoiler: tak je   sice smutné, že většina   lidí nepomůže holce, co ji   chlap na ulici vraždí, ale   ruku na srdce, kdo na to má,   aby se šel poprat se   zabijákem, který je navíc   zřejmě ozbrojen. Jinak   ovšem zahrané je to dobře,   civilně. Ale zase: manželka   protagonisty - na novinářku   je chvíli jak med - milá a   najednou obrátí a odpovídá   jí tak nepřátelsky, jako by   jí vyvraždila rodinu. Chybí   mi tam nějaký vývoj k   obratu - to však není   jediný fr.film, kde k   takovým zvratům dochází.   Jestli to patří k   fr.temperamentu nebo je to   díra ve scénáři? Nevím,   ale vadí mi to.
Anděl (Mon Ange)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 16.3.2019
Obrazová poezie
Myslím, že film ocení   především divák, který si   dokáže užít vizuální   pastvu pro oči. Děje ve   smyslu narace tam je jen   poskrovnu, spíše   filosofující komentáře   polo šeptem neviditelného   hrdiny, který se s divákem -   skrze kameru - podílí na   popásání se na tváři i   dalších částech hezké   mladé přítelkyně. Takže   divák nemrava si přijde na   své - ale jen cudně a   poeticky. Mimochodem je tam i   pár hezkých záběrů pod   vodou a stejný večer jsem   zažil další film s   krásnými záběry pod vodou:   Entanglement - je na serveru   HBO.
Aquaman
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 16.9.2020
Ekologická pohádka
Film pro milovníky   počítačových her, k nimž   nepatřím. Možná ani pro   ně ne - jak tu někdo   uvádí, že animace jsou   horší než v mnohé   počítačové hře. Možná   to byl záměr vytvořit z   toho mírnou parodii, ale to   mi vadí víc, než kdyby si   to hrálo na opravdovost.   Jediné pozitivum vidím v   tom, že se tu nazývají   věci pravým jménem - naše   planeta je v krizi a mohou za   to chamtivý megalomanští   magoři - znečištění   moří, oteplování planety.   Je to vlastně ekologická   pohádka.
Call Girl
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 17.4.2018
dokument nebo drama?
Film působí chvílemi   téměř dokumentárně s   tím, že jsou často rychlé   prostřihy, fragmenty   dialogů, nesourodé úryvky,   takže si člověk musí   hodně domýšlet a děj tím   pádem není chytlavý,   člověk nemá šanci   jakékoli empatie s postavami.   A sdělení toho, že politici   se cítí být nadřazení nad   ostatní, nedodržují   zákony, které samy   vyhlašují, jsou v podstatě   mafií – to víme dávno, to   nás nešokuje, anobrž nudí.   Velice vyzdvihuji, jak se   podařilo vytvořit dojem   zašlých retro časů. První   část filmu je zábavnější   v tom, jak je divák   seznamován, k jakým   praktikám docházelo,   chvílemi explicitně. Zaujalo   mě, jak „bordelmamá“   dívku Iris hezky, mile   zpracovává. Druhá půle je   už o vyšetřování a to   diváka baví méně.
Circle: Uzavřený kruh (The Circle)
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 26.8.2018
Emma Watson, na kterou jsem   byl zvědav, zklamala. Možná   za to nemohla, ale jen   scénář byl tak prkenně   napsán. A zřejmě to   náleželo k celkové   atmosféře filmu - jestli   nás tohle čeká, pak   potěš...
Co je nového, kočičko? (What's New, Pussycat)
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 28.6.2020
Crazy komedie
Předem musím říct, že   jsem odpůrcem tzv. crazy   komedií – což je pro mě   vše, kde se herci různě   pitvoří, přehrávají,   blázní – mám tento žánr   spojený hlavně s Pierrem   Richardem a pojmem Hořčice   mi stoupá do nosu a vůbec s   francouzskou komedií.
Takže jsem tento film asi   po deseti minutách vypnul –   nesnesitelná blbost. Znám   člověka, který tyhle   komedie miluje, a taky můžu   říct, že mi připadá   trochu jako blázen, chechtá   se kolikrát věcem, které   jsou pro mě sotva úsměvné.   Každý má prostě své   hranice, které ho buď   rozesmějí nebo naopak   rozesmutní.
Překvapil mě zde Woody   Allen a tady jsem se   dozvěděl, že to byl jeho   první scénář k filmu –   protože jeho filmy a humor   mám naopak rád – ovšem ne   bez výjimky. Naposledy jsem   od něj viděl Deštivý den v   New Yorku – krásný film,   naopak mě zklamal: Kolo   zázraků
p.s. vůbec   bych si ten film nepouštěl,   protože jméno Petera   Sellerse mám s tímto   žánrem spojeného, ale   dílko mi bylo doporučeno   jednou dámou z Jihlavy –   27.6.2020
Curiosa
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 1.9.2020
Krásná Noémie
Vizuální stránka filmu je   krásná, kamera připomíná   dobové snímky, secese a k   tomu odhalená krása Noémie   Merlant. Vadila mi ovšem   hudba, ta byla naprosto   nepatřičná, chvílemi   připomínala snad techno -   vůbec se k filmu nehodila.   Ani dialogy nestály za moc.   Ale tak už to znám z mnoha   francouzských filmů. Herci   hrají jak o život, ale   nemají podle čeho - protože   scénáře francouzských   filmů jsou jak od   negramotných amatérů. A   při tom tohle byl film o   spisovatelích - jednu knihu   od Piera Louyse mám dokonce   doma a je to krásný jazyk,   kterým píše.
Dopisy pro Julii (Letters to Juliet)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 25.8.2018
HEZKÁ PODÍVANÁ A TOSKÁNSKO
Romantika v Toskánsku - co si   více přát. Ovšem děj měl   spád, v podstatě road-movie   - hledání staré lásky   poblíž Sieny. Scénář se   mi moc líbil - dialogy dobré   - v postupném vývoji. Od   mrzoutských hlášek až k   postupnému sblížení a při   tom všem ta nádherná   krajina i města, domy.
Každopádně přiznávám   slabost pro Itálii a   zvláště tuto krajinu -   aluze na Shakespeara (Romea a   Julie) a přízeň k Amandě   Seyfried.
Dvojitý milenec (L'amant double)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 6.9.2018
NON PLUS ULTRA
Pro mě jeden z nejlepších   filmů (a to bych řekl, že   jsem spíš fanda na sci-fi -   ovšem je fakt, že   největší mimozemšťani   jsou si lidi navzájem -   krásné psycho-sci-fi :-).   Splňuje přesně to, co po   filmu chci - La vida e sueňo   - a nejen život, taky film.   Vážně zvažuji, že si   tohle koupím na Blue-ray.   Nádhera.
Eva
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 30.9.2019
Sci-fi ani ne
Je potřeba počítat s tím,   že tohle sci-fi o robotech je   o stupeň víš, než R.U.R.  
Robot nás může v   budoucnu ohrožovat, ale mohl   by nám být tak podobný, že   v něm přestaneme vidět   robota a projektujeme do něj   duši? Nebo on by mohl duši   mít?
Že ne? A co   náš chytrý mobil, není to   takový náš velký kamarád   už teď? To jen taková   úvaha. Každopádně hezky   zahrané, španělština tomu   dodává 4.rozměr
Fomo (FOMO: Fear of Missing Out)
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 7.9.2020
Puberťáci natáčí
Snad to není ani film, ale   sekvence videoklipů   určených na youtube a kde   všude se dají sdílet -   kterak puberťáci v   Budapešti chlastají, blbnou   na párty a vyvádí ve   škole... kdyby těch klipů   nebylo tolik a více se   soustředilo na děj a   dialogy, asi by to puberťáky   bavilo míň, ale mě jo.   Takhle je to naopak.
Gripsholm
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 25.9.2018
7*
Nedávno jsem viděl seriál   Babylon Berlín a tenhle   kousek mi ho připomněl.   Dobou i zpracováním.
Trochu mě mrzelo, že se   člověk nedozví skoro nic   přímo o Tucholském, zato   častěji řeční jeho   přítelkyně způsobem   mondéní velkoměstské   dámy, však ji také   Tucholský říká: princezno   - a to mě trochu ruší, ve   výsledku převažuje   "pohlednice" z   romantické dovolené ve   Švédsku na zámku. Přesto   se odehrají během pobytu   malá dramata, takže se nedá   říct, že by se člověk   nudil, protože sledovat cizí   romantickou dovolenou se asi   dlouho vydržet nedá. 7*
Hlas z kamene (Voice from the Stone)
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 29.8.2020
Daeneris coby Verena
Vizuální stránka -   krásná. Starý italský   dům, plný zašlé krásy,   pastva pro oči. Daeneris,   čili Verena - Emilie Clarke   vytváří hlavní ozdobu   tohoto obrazu. Však kvůli   ní jsem si film pouštěl.   Ovšem chvílemi bych řekl,   že trochu přehrává,   tváří se příliš   pateticky. Ale přikládám   vinu špatné režii.   Připomíná mi to Jakubiska -   dokáže vytvořit taky   krásné vizuální kompozice   ve svých filmech, ale na   scénáři, dialozích mu   vlastně moc nezáleží - je   duší fotograf. Zajímají ho   obrazy. Jenže film není jen   picture. Náznaky podobnosti s   filmem: Ti druzí. I tak jsem   si ale Emilie Clarke užil.
Hovory s TGM
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 23.2.2019
dialog
Tento film je opravdu   "jen" dialog mezi   "Čapkem a   Masarykem". Tyto postavy   jsou ovšem důvěryhodně ba   krásně ztvárněné - Martin   Huba nemá chybu. Vybrané   proslovy jsou skvělé a   dokumentují mi dostatečně   osobnost jak TGM tak Čapka.   Podle mého soudu: non plus   ultra. Děkuji za pěkný   film.
Hraběnka (La comtesse)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 19.8.2018
Hezká podívaná
Na rozdíl od většiny zde   komentujících musím říct,   že tohle zpracování od   Julie Delpy mi připadlo   nesrovnatelně lepší než   Jakubiskovo, přestože na   jeho filmu jsem byl dokonce v   kině, ale pokud bych neseděl   uprostřed, raději bych v   půlce odešel. Tento film   jsem viděl bohužel jen v   televizi a navíc s dabingem,   který každopádně kazil   dojem. Jakubiskovo   zpracování působilo spíš   jako parodie, které jsem ale   neměl náladu se smát,   protože od tématu jakým je   Čachtická paní bych   určitě nečekal všechny ty   legrácky v podobě   létajicích mnichů   zpodobněných šaškem   Polívkou a dalšími   postavičkami.
Naopak   zpracování od Julie Delpy   bylo určitě temnější,   obrazově i hudebně   zajímavější. To, že se   tam fabulovalo o tajné   lásce, která není   historicky ověřená, mi   připadlo určitě divácky   přijatelnější než parodie   Jakubiskova – a to nemluvím   o logičnosti příběhu –   Jakubisko, to byly v podstatě   videoklipy na téma Jakubisko   a jeho představa Bathory –   ovšem bez logické   návaznosti, zato xkrát   opakovaní některých   záběrů, ze kterých byl   evidentně narcisticky   fascinován, a tak je musel   vrazit do filmu ne jednou, ale   tucetkrát – směšné:   např. zakrvavená ruka   hraběnky.
Zatímco   „výklad“ možné   příčiny hraběnčiny   krutosti jak to podává tento   film byl pro mě   přijatelnější. Knížku   jsem taky četl, ale   vizuální stránku jsem si v   tomto filmu určitě užil   víc než při čtení knihy.   Lituji jen, že jsem film   nemohl vidět v originálním   zvuku. Nicméně znovu   upozorňuji, že i hudební   doprovod k filmu se mi velmi   líbil.
Chacun sa nuit
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 7.5.2019
Na francouzských filmech mě   mrzí často zhrzená šance.   Herci hrají dobře, ale ty   dialogy, ten scénář -   rádoby umění, jaká to   škoda. A není to zdaleka   jediný francouzský film   trpící tímto nešvarem.   Každopádně Lizzie hrála   výborně.
Já, Olga Hepnarová
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 25.9.2018
10 HVĚZD
Hodnotím 10 * Pro mě film,   ke kterému se budu vracet,   protože splňuje kritéria,   která mám a možná je ani   nedokážu popsat.   Černobílý formát, kamera,   především ale hlavní   postav Olgy evokuje sympatie.   Výčet epizod je uměřený.   Dialogy dostatečné,   vnitřní hlas... Krásný   autistický film.
Kasaři
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 8.8.2018
Způsob projevu jednotlivých   postav, jejich určitá   teatrálnost a tím i   komičnost, mi připomíná   film Zbyňka Brynycha Pět z   milionu, ale i další kusy z   té doby. Eman Fiala coby   polepšený kasař, nyní   kostelník - to byla   výtečná epizodka z kostela.   A samosebou Pivec, ten to umí   zahrát. Jiřina Bohdalová mi   tu připadá jako z jiného   života.
Kohout plaší smrt
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 21.1.2019
2019
Film viděn začátkem r.2019   a z tohoto zorného úhlu   musím říct, že se mi   zpracování líbilo.   Samosebou nahrává   komunistům, ale i tak... Bek   jako diverzant vzbuzuje údiv,   ale Karel Höger dobrý.   Musím zmínit i Cílku -   totiž Marcelu Janodovou -   hezký výraz, promluvy - (zde   jako dcera Bohuše   Záhorskýho). Každopádně   nemůžu říct, že by film   na mě působil jako laciná   agitka. Koneckonců scénář   napsal Jiří Mucha.
Kolonie (Colonia)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 3.5.2019
Nečkaný thriller
Film jsem objevil spíš díky   informaci, že spolu hrají   Emma Watson a Daniel Brühl -   což znělo slibně. Nečekal   jsem však takový thriller,   navíc založený na   skutečných událostech o   pozadí Pinochetova režimu a   téhle podivné sci-fi   kolonie. Chvílemi to má až   prvky šíleného hororu, oč   děsivější, že vychází   ze skutečnosti. To jsem se   ovšem dozvěděl až   shlédnutí - zpočátku jsem   nemohl uvěřit, že v   tehdejší Chile mohlo něco   podobného existovat a tím na   mě poměry v kolonii   působily přepjatě a   neuvěřitelně - na jednu   stranu náboženské projevy -   na druhou sprosté nadávky,   teror ze strany   "dozorujícího   perzonálu" mi nějak   nešly dohromady. Ovšem   zřejmě to tak bylo.   Každopádně bych oba   protagonisty raději viděl v   nějaké intelektuální   konverzační romantice od   Woodyho Allena odehrávající   se třeba na Manhattanu.
Kong: Ostrov lebek (Kong: Skull Island)
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 11.8.2018
V podstatě parodie
Výtvarná stránka filmu   vynikající - ale jinak   spíš parodie, zřejmě aby   na to mohli s rodičema do   kina i děcka
Krásná Junie (La belle personne)
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 26.8.2018
3 ***
Příšerný dabing a dialogy   nejsou o moc lepší - dám   tomu ještě někdy šanci v   originále - ale moje   zkušenost s francouzským   filmem o mládeži - velmi   špatná (například:   "17 dívek" atd.)
Liza, liščí víla (Liza, a rókatündér)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 20.1.2019
Bizarně pojatá Amelie z   Montmartru. Scénář má   problém, že se dost opakuje   základní téma, ale jako   zvláštní podívaná -   krása. Zvláštní krásný   film. Vůbec bych to od   Maďarů nečekal. I   když...pokud vezmu jejich   nedávno viděný kousek: O   těle a duši (2017)
Londýnská pole (London Fields)
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 4.9.2020
parodie na noir?
Amber Heard se stala   předmětem poněkud   zvrácené fantazie jednoho   chudého pisálka, s tím, že   se film tváří trochu jako   noir, trochu jako parodie na   noir především v postavě   Keitha. Vedou se jakési   řečičky a úvahy, dejme   tomu, že bych tam chtěl   zahlédnout náznak   konceptualismu moderních   galerií... jen nechápu,   proč tak málo využili Caru   Delevingne - kdybych mohl   fantazírovat, tak bych si   raději prohlížel ji.
Mechanik zabiják (The Mechanic)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 30.8.2020
Viděno na AMC, kde nebývá   dobrý dabing, ale tentokrát   spokojenost. Akční filmy   většinou nesleduji, ale sem   tam nějakou tu bondovku nebo   Mission Impossible dám,   takže srovnání bych jakési   měl a musím říct: milé   překvapení - výborný   scénář, který se neopakuje   má stále novou vrstvu   vývoje děje a očekávaná   "kolize-krize" mezi   "kolegy" má i tak   pro mě nečekaný vývoj a   jen jsem se zamyslel, zda by   závěrečná katarze byla   lepší s plným počtem   mrtvých nebo jen s jedním.
Modrá planeta
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 10.10.2018
Příběh je vyprávěný   formou artovních filmů,   epizody jen naznačují, o co   tu půjde, ovšem to, že se   většina postav-vědců   chová jako potrhlí   romantičtí poetové ještě   z filmu neudělá poetický   film a snaha okořenit dílko   humornými sekvencemi   například bláznivým   zahradníkem navyšuje pocit   trapnosti. Je to škoda,   protože námět by byl   vynikající - ale v té době   se to asi jinak udělat   nedalo? Kdo ví.
Neposlušnost (Disobedience)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 22.4.2019
JIDIŠ
Ortodoxní židovské   prostředí - obecně:   vyhraněné náboženské   niveau a vůči tomu   "zakázaná láska"   notabene ke stejnému   pohlaví. Při tom se chce   žít podle kodexu, při tom   se chce být "s objektem   naší touhy" - to jsou   protichůdné tendence a jak   se k nim postavit? Film je   vyprávěn zkratkovitě, což   odkazuje k art-filmu, který   není pro každého. Pour moi   10 *********
O víle Arnoštce
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 17.2.2019
S LUCKOU SE TO DALO
Lucka Vondráčková je   prostě fajn. Podle mě by se   to dalo, kdyby tam nevrzala   tak ubohá hudba - to   podkreslení děje celý   příběh shazuje dolů -   velká škoda. Vizuálně   jinak dobrý.
Obchodníci
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 11.7.2018
ubohá rusalko bledá, běda běda
Neříkám, že jsem se   chvílemi nezasmál, ale byl   to smích údivu nad blbostí,   jaká se u nás může točit.   Neříkám, když si takové   věci natáčí studenti   filmových škol, aby   trénovali, ale že jsou   ochotni v tom vystupovat i   herci, kteří snad trénink   tohoto řazení nepotřebují   a Petr Hapka a Trávníček...   nemám slov
Óda na Odessu (All These Small Moments)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 12.6.2019
Jemima Kirke
Takový totálně nezávislý   americký film. On je školák   a hrozně nesmělý, takže   dostává rozměry antihrdiny   ne-li lůzra. A to nejen v   přibližování se k Odesse -   to je jméno dívky z   autobusu, po které náš   školák pokukuje, nikoli   Oděsy města na Jaltě. Já   se na to díval kvůli Odesse   - hrála ji Jemima Kirke -   kterou jsem zaregistroval v   seriálu Girls - seriál v   podobném nezávislém duchu,   ovšem zábavnější,   protože postavy byly   hovornější. Dávám 8   hvězd, protože takovým   filmům fandím, ale   neříkám, že jsem u něj   několikrát neusnul, takže   viděno na etapy. (Jemima   Kirke alias Odessa je ale moc   fajn - vůbec se školákovi   nedivím) 
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 168560
Osobností: 665369
Fotografií: 661545
Plakátů: 317767
Obsahů a biografií: 155384
foto

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Morke (2005)

Morke
Mladého novináře přivede   na stopu sériového vraha   indicie nalezená v osobních   věcech jeho postižené   sestry, která o svatební   noci více >

Autor: Ondrus21 | Hodnocení: 9 / 10

Kill Bill 2 (2004)

Kill Bill 2
Jednou jsi vrah a už to s   tebou jede. Vyústění pomsty   podrobně objasněno.   Tentokrát méně krve ale   jinak pobavilo.

Autor: wena | Hodnocení: 8 / 10

Borat Subsequent Moviefilm: Deli...

Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan
Pořádný úlet s   překvapivým twistem na   konci. Rýpky aktuální i   nadčasové. Část věcí z   traileru chybí, ale byl v   traileru (e;

Autor: naineko | Hodnocení: 10 / 10

Návštěvní hodiny (1986) [TV hra]

Návštěvní hodiny
Mrazivě pravdivá sonda do   rodinných vztahü od našeho   předního televizního   režiséra Pavla Háši. Je to   o nastavení žebříčku   živozních více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 7 / 10

Tajemství Viléma Storitze (1967)...

Tajemství Viléma Storitze
Velmi povedený koprodukční   televizní film natočený   podle slavné literární   předlohy Julese Vernea.   Francouzský režisér vzal do   více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 8 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení