Komentáře uživatele klasifikátor

klasifikátor

klasifikátor zprava

Napsat uživateli zprávu

oblíbený

Přidat uživatele do oblíbených

  

Řadit dle:   Názvu filmu   |   Od nejnovějších

Počet komentářů: 138
„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 25.8.2019
Vynikající ukázka filmové   žánru zvaného crazy   komedie, který v Evropě   umíme (nebo spíše uměli   jsme) určitě nejlépe.   Laskavá parodie na komiksové   super hrdiny okořeněná   skvělými kresbami Káji   Saudka vznikla podle námětu   zcela neznámého spisovatele   Brixiho. Hvězdné herecké   obsazení a plno výborných   výkonů z nichž vůbec   nejlepší mi připadají   Josef Hlinomaz jako   legendární GoGo, Jan   Libíček coby lehce   přitroublý komisař Brooks a   Marie Rosůlková v roli   bytné dělá z tohoto filmu   opravdovou klasiku. Mladší   diváci neznají zdevastovanou   verzi z 80. let kdy po   emigraci Martina Štěpánka   vystřihla komunistická   cenzura jeho scénu při níž   coby jeden z gangsterů   objevil pod skříní zapadlý   šek na milion dolarů a celý   děj tak ztratil smysl!!!! Je   trochu s podivem, že bývalý   režim vzal tento film vůbec   na milost ale nejspíš to   bylo tím, že ve své   omezenosti ho pochopil jako   kritiku na poměry v USA k   čemuž mu postačila   zkomolená jména známých   amerických velkoměst,   anglická jména hlavních   postav (nejmarkantněji   policisté Harley a Davidson)   a v této souvislosti se   paranoidním komunistickým   cenzorům určitě líbilo i   pojmenování státu na   Bonzanii. Ať tak či onak pro   nás diváky bylo moc dobře,   že tento film neskončil v   trezoru a mohl až do   současnosti pobavit už   několik generací   příznivců dobré filmové   komedie.
Absolutní moc (Absolute Power)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 9.1.2020
Tenhle film potvrzuje, že   pokud se Clint Eastwood ujme   režie a zároveň vytvoří i   hlavní roli je velice dobrý   výsledek téměř zaručen.   90. léta hodně přála v   Hollywoodu politickým   thrillerům a tento patří   rozhodně k těm dost   vydařeným. Clintu   Eastwoodovi tu sekundují   další skvělí herci jako   Gene Hackman, Ed Harris, Scott   Glenn a jiní.
Když se   k tomu připočítá dobrý   scénář je z toho   podívaná, která nemá   hluchá místa a je napínavá   od začátku až do konce.   Eastwood režisér dokáže   diváka vtáhnout do děje a   Eastwood herec je zárukou   kvality. Výslednicí toho   všeho je vysoce   nadprůměrný film jehož   shlédnutí rozhodně stojí   za doporučení. Člověka až   trochu mrazí při   pomyšlení, že podobné   praktiky v nejvyšší   politice asi nejsou až   taková utopie jak by se na   první pohled mohlo zdát!!!!!
Alibi na vodě
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 2.2.2020
Poslední díl volné   detektivní trilogie s   kriminalisty Tůmou a Líbalem   která je z hlediska naší   filmové historie až   překvapivě cenná protože   jasně dokumentuje jak se s   měnil přístup filmařů s   postupným uvolňováním   polických poměrů v 60.   letech. Zatímco v první   části (105% alibi) z roku   1959 chodili oba hlavní   hrdinové převážně v   uniformě a hovořili spolu o   socialistické zákonnosti a   podobných věcech v tomto   filmu o pouhých šest let   později mají na sobě obleky   na míru a debatují spolu o   tom zda si dají k pití   francouzský koňak nebo   skotskou whisky. Ve filmu se   objevují věci do počátku   60. let zcela nemyslitelné   jako pornografie a   homosexuálové. Tento   poslední díl je tak asi   divácky nejatraktivnější i   když zejména pro mladší   ročníky už i tak příliš   archaický a přežitý. S   ohledem na dobu vzniku je to   ale velice solidní   filmařská práce navíc   plná známých a kvalitních   herců i ve vedlejších   rolích. Já sám bych tenhle   film ocenil jako dost dobrý   průměr.
Apartmá v hotelu Plazza (Plaza Suite)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 18.12.2019
Originálně pojatá filmová   komedie, která je   jednoznačně koncipovaná   jako "one man show"   skvělého hollywoodského   herce Waltera Matthau. Je to   po všech stránkách   (včetně excelentního   dabingu) velmi dobrá a   vkusná zábava k níž není   co dodat!!!
Apollo 13
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 9.11.2019
V podstatě dokonalá   rekonstrukce historických   událostí vesmírného   programu NASA.   Nezapomenutelný třetí let   na měsíc s legendární   větou "Houstone máme   problém" která   obletěla celý svět. Asi   nejlepší film známého   režiséra Rona Howarda má na   svou dobu precizní   provedení, strhující   atmosféru a špičkové   herecké obsazení, kterému   dominuje vedle Toma Hankse Ed   Harris v roli Gene Kranze.   Jeden z filmů které člověk   může vidět opakovaně a   stále bude nacházet nové   detaily a drobnosti které ho   zaujmou.
Armageddon
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 2.2.2020
Katastrofický velkofilm s   prvotřídním hereckým   obsazením pod taktovkou   známého režiséra Michaela   Baye. Velkoryse pojatá   výpravná podívaná s   působivými triky až potud   by bylo vše v pořádku ale   proboha těžko hledat film   kde by bylo použito víc   těch nejlacinějších a   nejprofláknutějších   hollywoodských klišé než   tady. Ve jménu ještě   větší kupy vydělaných   dolarů se tak úplně   znehodnotil projekt, který   měl všechny předpoklady   být opravdu velice dobrým   filmem což je velká škoda.   Takhle si přišli na své jen   ti co...
Ať žije republika
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 20.2.2020
Podlé mého názoru jedno z   vrcholných děl režiséra   Karla Kachyni. Asi žádný   jiný režisér u nás   nedokáže v podstatě drsný   příběh tak bravurně   zahalit do lyrického závoje   a opět mu vyšla i sázka na   to, že hlavním hrdinou   válečného příběhu je   dítě stejně jak to bylo už   o pár let dříve ve filmu   "Práče". Zde   navíc upoutá především na   české poměry poloviny 60.   let novátorsky vedená kamera   Jaromíra Šofra kdy spousta   záběrů je brána pohyblivou   (zřejmě kolejovou) kamerou.   Určitě jde o hodně   nadprůměrný a svým   způsobem jedinečný film i   když asi hlavně pro filmové   fajnšmekry!!
Bílá paní
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 22.8.2019
Podle mého názoru nejlepší   satirická komedie v historii   naší kinematografie.   Úžasný herecký koncert   osobností kalibru Brodského,   Hrušínského, Kopeckého,   Vosky, Bohdalové, Prachaře a   rady dalších pod taktovkou   Zdeňka Podskalského, který   mohl vzniknout jedině ve   druhé polovině 60. let kdy   velmi smutná éra nabídla   jediné otevřené okénko pro   podobné projekty. Přes   všechnu brilantní situační   a hlavně konverzační komiku   z nastaveného zrcadla   "radostnému"   životu v socialismu asi   starší ročníky mírně   (spíš víc než mírně)   mrazí. Bohužel většina   diváků mladších 40 let asi   nemůže tento filmový klenot   plně docenit protože jim   satirické šlehy logicky   zůstávají poněkud cizí.   Jedinou hvězdičku musím   ubrat za
nedorazy v   práci skriptu. Jako příklad   poslouží třeba scéna kdy   Vlastimil Brodský sleduje   při návratu z hospody mokré   šlápoty paní Perchty. V   prvním záběru bere do ruky   jednu halapartnu, ve druhém   záběru má v ruce úplně   jinou halapartnu a v dalším   záběru při vstupu do   ložnice drží v
ruce   opět původní halapartnu. To   jsou ovšem marginálie,   které drtivá většina   diváků ani nezaregistruje a   filmu na
jeho kvalitě   nijak neubírají. Jestli   existuje nějaká klenotnice   české kinematografie tento   film do ní podle mého   názoru bezesporu patří.
Blázni ve vězení (Stir Crazy)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 23.2.2020
Tuhle komedii jsem kdysi   dávno viděl jako teenager v   kině a i po létech kdy jsem   si ji připomenul neztratila   skoro nic ze své   roztomilosti. Komická dvojice   Wilder-Pryor byla kdysi velmi   populární a pro mne je   dodnes zárukou solidní   zábavy. Je to klasický   americký humor který asi ne   každému sedí ale i po 40   letech je pořád   "koukatelný". Podle   mě je to jedna z nejlepších   hollywoodských komedií   80.let.
Bullittův případ (Bullitt)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 24.8.2019
Na svou dobu výborná   filmová detektivka, která je   přes v podstatě velice   prostý scénář především   hereckým koncertem   neodolatelného drsňáka   Steva McQueena. Zmiňovat   blíže kultovní   automobilovou honičku (podle   mého vůbec nejlepší jakou   kdy světová kinematografie   nabídla) je nošením sov do   Atén. Každý zná brilantní   řidičské umění   úspěšného závodníka   McQueena i strhující zvuk   motoru jeho mustanga. Velmi   přesvědčivý v roli   hlavního záporáka Chalmerse   byl i McQueenův parťák ze   Sedmi statečných Robert   Vaughn. Myslím, že tenhle   film dokáže milovníky   filmové detektiv
ky   zaujmout i po více než 50   letech od své premiéry.
Byl jednou jeden král
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 26.12.2019
Od dětství moje   nejoblíbenější filmová   pohádka. Klasický námět,   bohatá výprava, kvalitní   vtipné dialogy a brilantní   herecké výkony - co víc si   člověk od filmové pohádky   může přát!!!! Filmový   debut tehdy sotva   šestnáctileté Mileny   Dvorské, která vskutku   nevypadala na to že právě   opustila základní školu   (ostatně už za rok hrála ve   filmu "Anděl na   horách" odborářku na   vdávání) ale také jediná   herecká spolupráce   velikánů Jana Wericha a   Vlasty Buriana (vyjma   animované pohádky "Dva   mrazíci"). Podle mého   názoru jde o jeden z velkých   klenotů naší   kinematografie.
Císařův pekař a pekařův císař
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 26.12.2019
Jeden z mála našich   výpravných   "velkofilmů"!!!   Kombinuje pohádkový   příběh s historickými   skutečnostmi a postavami s   potřebnou citlivostí a   nebývalou profesionalitou.   Nezvykle bohatá výprava,   velmi početný kompars (dá   se v něm najít mimo jiné i   později slavná režisérka   Věra Chytilová) vše bylo na   naše poměry nadstandardní.   Tehdejší naše herecká   elita dostala mimořádnou   příležitost a dokázala jí   plně využít. Přitom film   se nerodil vůbec lehce spíš   naopak a dokonce došlo k   výměně režiséra a řada   scén se přetáčela!
Jiří Krejčík měl od   začátku natáčení   tvůrčí spory s Janem   Werichem a nakonec musel být   nahrazen Martinem Fričem.   Film existuje ve dvou verzích   ale v posledních dekádách   se vysílá pouze v té   známější dvoudílné   verzi.
Při hodnocení   nedokážu tomuto filmu vůbec   nic vytknout i když se   bohužel našlo nemálo lidí,   kteří z něj v minulém i   současném režimu dělali   politikum.
Copak je to za vojáka...
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 20.12.2019
Tenhle film málokoho nechá   chladným. Je z těch které   se buď hodně líbí nebo   vůbec nelíbí. U mužské   části publika to asi má   souvislost s tím jaké kdo   má či nemá zkušenosti s   vojenskou presenční   službou. Já patřím k těm   co mají za sebou dva roky   vojny a shledávám na tomhle   filmu ledacos pozitivního i   když označení "český   Top Gun" se mi nějak   nezdá. Já sám bych film   označil za lehce   nadprůměrný počin se   solidní kamerou a několika   opravdu dobrými hereckými   výkony z nichž ten   nejlepší nepředvedl ani   Langmajer ani Roden ale   Vítězslav Jandák. Navíc je   odpovídajícím obrazem své   doby což si neškodí občas   připomenout. Určitě by se   našlo i pár much (možná i   masařek) ale střízlivě   vzato se v 80. letech u nás   určitě natočilo víc   horších než lepších   filmů.
Což takhle dát si špenát
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 7.9.2019
Podle mého názoru jedna z   vůbec nejzdařilejších   českých filmových komedií.   Originální a vtipný   scénář Miloše Macourka a   jako obvykle precizní práce   režiséra Václava Vorlíčka   patří k vrcholům společné   práce tohoto osvědčeného   tvůrčího tandemu. Když se   k tomuto základu přidá   vskutku skvostné obsazení   hlavních i vedlejších rolí   a řada výborných hereckých   výkonů mezi kterými   dominuje Iva Janžurová je   výsledkem báječná sice   bláznivá ale především   laskavá komedie, která se na   rozdíl od těch současných   obejde bez oplzlostí a   sprosťáren a dokáže   rozesmát a pobavit i po více   než 40 letech od svého   vzniku!!!!!
Černí baroni
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 11.1.2020
Když jsem se dověděl, že   režisér Herz chystá tento   seriál opravdu jsem se   těšil protože Juraj Herz   pro mě vždy byl zárukou   kvality. Bohužel výsledek   jeho práce mě totálně   zděsil. Na tomhle seriálu je   prostě všechno   špatně!!!!!! Už obsazení   je vysloveně nešťastné a   Radek Holub v roli Romana   Kefalína by mohl úspěšně   aspirovat na cenu za ten   nejhorší herecký výkon   desetiletí!!!! V jeho pojetí   je tato postava daleko víc   Švejkem což se mi zdá být   mírně řečeno zcestné.   Navíc celou dobu přímo   bestiálně přehrává takže   výsledek nelze hodnotit jinak   než jako vrcholnou trapnost.  
Chápu, že ani ten   nejlepší a   nejúspěšnější režisér   nemůže tvořit bez   určitých výkyvů ale tenhle   počin je podle mne zcela   jednoznačně nejhorším   kouskem režisérského   portfolia Juraje Herze,   kterého si jinak hluboce   vážím. Inu i tady platí   staré pořekadlo o mistru   tesařovi.
Četník ze Saint Tropez (Le Gendarme de Saint-Tropez)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 29.11.2019
Geniální komedie, která z   do té doby málo známého   Louise de Funese udělala   předního evropského komika.   Asi bych nespočítal   kolikrát jsem tento film   viděl a při nejlepší vůli   na něm nedokážu najít   nějakou chybu. Louis de Funes   zde vytvořil úplně nový   typ komického hrdiny, který   dokáže bez úsměvu jen svou   choleričností rozesmát   miliony diváků.
Když   mu k tomu sekundují další   přední francouzští herci   jako Michel Galabru nebo Jean   Lefebvre není co   řešit!!!!
Nutno   přiznat že minimálně 50%   kouzla filmů s Louisem de   Funesem dělá neuvěřitelný   dabing Františka   Filipovského!!
Je to   vůbec ten nejúžasnější   dabingový výkon jaký jsem   kdy napříč světovou   kinematografií slyšel. Bez   super dabingu Františka   Filipovského jsou Funesovy   filmy dobré ale ta jejich   mimořádnost je pryč.
Čistá duše (A Beautiful Mind)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 13.3.2020
Strhující životopisné   oscarové drama je bezesporu   jedním z vrcholů tvorby   známého režiséra Rona   Howarda a nejlepším výkonem   v kariéře Russella Crowea.   Film nepostrádá napětí   lyriku ani vykreslení doby je   dokonale výrazově   vyvážený a dokáže dojmout   asi i značně otrlého   diváka čemuž hodně   pomáhají i výkony dalších   herců především pak Eda   Harrise a Jennifer Connelly.   Naprosté dokonalosti brání   jen drobné historické   nepřesnosti ale to je opravdu   marginální.
Ďáblova lest
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 27.8.2019
Na české poměry určitě   výrazně nadprůměrný film,   který znovu dokázal že   Jiří Strachy vyrostl ze   svérázného herce
v   jednu z nejvýraznějších   osobností české filmové   režie současnosti. Jen   málokdo u nás je schopen   natočit stejně dobře a   působivě pohádku, komedii i   dramatický mysteriózní   krimi thriller!!!! Herecký   tandem Ivan Trojan-Jiří   Dvořák se už režisérovi   opakovaně osvědčil a   patří k tomu nejlepšímu co   české herectví může   momentálně nabídnout. Ve   vedlejších a epizodních   rolích zdatně sekunduje   řada dalších dobrých a   známých herců. Scénář   známého spisovatele a   záhadologa Arnošta   Vašíčka svou kvalitou zdar   celého projektu hodně   usnadnil. Aspoň dvě   hvězdičky patří tomuto   filmu za odvahu tvůrců   pustit se do žánru, který   je u nás pořád ještě   vzácností. Plusem je   určitě i to, že se film   natáčel v autentických   lokacích Pardubického kraje.
Déjà Vu (Deja Vu)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 12.1.2020
Zajímavá a docela   originální sci-fi detektivka   jak se dalo ostatně při   spojení renomovaného   režiséra Tony Scotta a   hollywoodské hvězdy Denzela   Washingtona očekávat.   Líbilo se mi vedení kamery a   kamerové triky a Denzel   Washington byl jako tradičně   výborný. Jen se trochu   obávám, že divák vybavený   menší mírou představivosti   a s menším potenciálem   intelektu se musel v ději   místy ztrácet. Ty i mnohé   další ale Tony Scott   dostatečně odškodnil   brilantně natočenými   akčními scénami i   nevtíravou sekundární   romantickou linií.
Ve   své kategorii jistě   nadprůměrný film, který se   dá bez váhání doporučit   ačkoliv Tony Scott i Denzel   Washington mají na svém   kontě bezesporu i lepší   filmy.
Démanty noci
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 22.3.2020
Tak tedy tento kritikou tolik   oslavovaný snímek to je   vskutku kousek! O filmu toho   vim opravdu dost a snadno   identifikuju kvalitu i její   opak ale tohle na mne bylo   trochu moc (ne trochu ale moc)   "ART". Nepomohla mi   ani universita ani ak.titul   abych to do sebe zakoukané   dílko svedl absorbovat. Pokud   má být a je kinematografie   opravdu pro lidi tak tohle je   velký nonsens!! Po shlednutí   mne napadla jako parafraze   slova z jiného filmu.   "Kdyby sem to byl věděl   tak bysem sem nechodil".
Dívka na koštěti
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 25.8.2019
Jeden z vrcholů práce   tandemu filmových čarodějů   Vorlíček-Macourek. Film,   který se dá nejspíš   označit jako pohádková   komedie má kvalitní a na   svou dobu originální   scénář, špičkové triky,   za které by se na počátku   70. let tedy v době   nedisponující   počítačovými kouzly   nestyděli ani tvůrci   největších hollywoodských   trháků, vtipné   propracované dialogy i   vynikající herecké   obsazení. Autoři si dokonce   vytvořili i vlastní   čarodějnickou terminologii.   Mezi žákyněmi   čarodějnické školy   statují dnes uznávané   umělkyně Milena   Steinmasslová, Jana   Boušková nebo Dagmar   Patrasová a mezi žáky 9. A   se mihne Roman Skamene.   Většina filmu se natáčela   v Pardubicích, kde filmaři   na Pernštýnském náměstí   proti radnici postavili   falešnou studnu aby umožnili   Petře Černocké a Janu   Hrušínskému odchod ze   světa lidí.
Tenhle   film baví i po téměř půl   století od svého vzniku a   mimochodem vysoce převyšuje   filmové pokračování   "Saxana a lexikon   kouzel" z roku 2011. Je   zvláštní, že ty   nejlepší
české   komedie vznikaly v 70. letech   tedy v době, která byla   díky nejtvrdší normalizaci   z hlediska filmařů asi   nejsložitější.
Dobyvatelé ztracené archy (Raiders of the Lost Ark)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 1.12.2019
Nádherná filmová pohádka   pro dospělé, která patří   k těm největším klenotům   proslulého tandemu   Spielberg-Lucas tentokrát ve   spolupráci s další   výraznou osobností světové   kinematografie Philipem   Kaufmanem. Velkolepá   výprava, napínavý   strhující děj, přiléhavá   působivá hudba, úplně   neodolatelný výkon Harrisona   Forda, ze kterého tento filmu   udělal skutečnou   hollywoodskou star. Dnes již   prověřená filmová klasika   a výborná filmová ZÁBAVA v   tom nejlepším smyslu slova.   Víc není co dodat!!!!
Dvě nevěsty a jedna svatba
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 30.8.2019
Zase jedna rádoby romantická   rádoby komedie. Asi 1001 a   přitom pořád stejná kreace   paní Holubové na uštěkanou   nesnesitelnou megeru další   neodolatelný excentrický   potrhlík Jana Dolanského   (zřejmě se rozhodl hrát je   až do
důchodu) a Annu   Polívkovou raději nechám   bez komentáře. I když se   tvůrci snaží předstírat   romantiku víceméně vše   se
točí kolem sexu,   nevěr a alkoholu a humor   mají obstarávat vulgarismy a   vyložené sprosťárny. Kam   až může český film   klesnout!!! Vyznavači   inteligentního laskavého   humoru jako Jan Werich nebo   Miroslav Horníček se musí   obracet v hrobě. Jedna   hvězdička nad minimum se   snad dá dát za pokus o   originální způsob   natočení pomocí glosování   děje hlavní představitelkou   do kamery a za pár dobrých   hereckých výkonů (B.   Klepl). Kde jsou ty doby kdy   naši filmaři dokázali   vyprodukovat několik velmi   zdařilých komedií každý   rok!!!
Fantom Morrisvillu
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 7.11.2019
Opravdu zdařilý hudební   film, který dokazuje že co   se týče filmových parodií   patří(nebo spíše   patřívala) naše   kinematografie mezi skutečné   velmoci. V obsazení zdařilá   kombinace hvězd kalibru   Oldřicha Nového, Květy   Fialové, Jaroslava Marvana,   Františka Filipovského a   dalších s neokoukanými   mladými tvářemi Víta   Olmera či Jany Novákové a   precizní vedení   renomovaného režiséra B.   Zemana to vše vytváří   vysoce nadprůměrný celek.   Waldemar Matuška stejně jako   ve většině případů   dokázal, že byl téměř   stejně dobrý herec jako   zpěvák.
Francouzská spojka (The French Connection)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 30.1.2020
Tenhle film má všechny   předpoklady k označení   kultovní!!!!
Má   jedinečnou neopakovatelnou   atmosféru danou především   brilantní kamerou a   hereckými výkony přičemž   z do té doby málo známého   Gene Hackmana po zásluze   udělal velkou hvězdu.
Některé scény tohoto   filmu patří určitě do   dějin světové   kinematografie jako sledovací   souboj Fernanda Reye a Gene   Hackmana ve stanici metra a   především netradiční   honička kdy Gene Hackman   sleduje autem vraha   prchajícího soupravou   nadzemky. To je třešnička   na dortu tohoto filmu, který   je určitě jedním z vrcholů   kinematografie tohoto žánru.   Viděl jsem tenhle film   poprvé jako teenager a   úplně mě uchvátil a nic se   na tom nezměnilo ani před   pár dny když jsem ho viděl   potřetí nebo počtvrté!!!!
Francouzská spojka 2: Dopadení (French Connection II)
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 30.1.2020
Toto po čtyřleté pauze   natočené pokračování   slavného filmu budou určitě   výše hodnotit ti, kteří   neviděli první díl.
Je to totiž bezesporu   dobrá detektivka ale chybí   jí skoro všechno co udělalo   první díl mimořádným   filmem. Navíc Gene Hackman,   kterému New York 70. let padl   jako ulitý působí ve   Francii poněkud křečovitě.   Přes tyto výhrady bych ale   tenhle film ke shlédnutí   určitě doporučil.
Grand restaurant pana Septima (Le Grand restaurant)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 22.2.2020
vynikající komedie.   Nesmrtelný Louis je zde   ještě ve své vrcholné   formě a navíc má výborně   partnery mezi nimiž ční   můj oblíbenec Bernard Blier   a také italský herec   Venantino Venantini, který   mnohem později zanechal stopu   i v české kinematografii   coby Vyhnal v česko-italském   koprodukčním filmu   "Zkouška paměti".   K tomu není prakticky co   dodat a nedá se tomu téměř   nic vytknout. Ta jedna hvězda   dolů je jen za trochu   neumělé trikové scény s   auty ale to drtivá většina   diváků ani nezachytí.
Hamlet
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 10.1.2020
Když jsem viděl tenhle film   na počátku 90. let byl jsem   v šoku. Očekával jsem už   vzhledem k obsazení nějakou   modernu i když režisér   Franco Zeffirelli skýtal   více než slušnou záruku   "koukatelnosti". Ale   byla to nádherná klasika v   tom nejlepším slova smyslu.   Mel Gibson, kterého jsem v   té době považoval   "jen" za hvězdu   akčních filmů byl prostě   skvělý, atmosféra filmu   byla skutečně středověká   i filmový překlad byl víc   než solidní. Teď jsem to   viděl v televizi znovu a   dojem zůstal stejný jen Mel   Gibson mě mezitím už   mnohokrát přesvědčil jaký   je vynikající a komplexní   herec. Viděl jsem filmovou   verzi Hamleta se sirem   Laurencem Olivierem a troufnu   si tvrdit, že pokud verze s   Melem Gibsonem nebyla lepší   pak tedy minimálně stejně   dobrá.
Hon na ponorku (The Hunt for Red October)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 14.3.2020
Hodně povedený film   natočený v době kdy   končila skutečná studená   válka. Jeden ze série filmu   o specialistovi CIA Jacku   Ryanovi. Sean Connery byl jako   tradičně vynikající ale   zdatně mu sekundovali i Alec   Baldwin, Sam Neill nebo Scott   Glenn. Děj má kromě   napětí i slušnou   psychologickou rovinu. Myslím   si že jde zcela určitě o   jeden z nejlepších tzv.   "ponorkářských"   filmů. Před pár dny jsem ho   viděl už potřetí a rád se   na něj podívám zase znova!
Hop - a je tu lidoop
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 21.10.2019
Typicky normalizační pokus o   filmovou satiru. Přes vskutku   neotřelý nápad použít   postavu pohádkového džina a   zasadit ji do děje na   maloměstě socialistického   Československa zůstal   nakonec potenciál tohoto   nápadu v podstatě úplně
nevyužitý. Hlavní   problém je v tom, že tento   film měl být primárně   komedie a příležitostí   zasmát se je při jeho   sledování jako šafránu.   "Kvality" tohoto   díla vyniknou ještě víc   když si člověk uvědomí,   že ve stejném roce u nás   vznikly tak skvělé komedie   jako "COŽ TAKHLE DÁT SI   ŠPENÁT"
"ADÉLA JEŠTĚ   NEVEČEŘELA" nebo   "ZÍTRA VSTANU A OPAŘÍM   SE ČAJEM". Od úplného   podprůměru tenhle film   uchránila jen prvotřídní   herecká sestava. Úplná   záplava osobností jako Kemr,   Rosůlková, Větrovec,   Vinklář, Somr, Hadrbolcová,   Slunéčková a dalších   dělala co mohla ale víc než   slabší průměr z toho   nakonec stejně není.

TV Program

ČT1 - Vražda na předpis (1968) [TV e...

09:35 - 11:05

87 minut již uběhlo
3 minut zbývá do konce

ČT2 - Putování s párou

10:35 - 11:05

27 minut již uběhlo
3 minut zbývá do konce

NOVA - SuperStar

09:20 - 11:20

102 minut již uběhlo
18 minut zbývá do konce

Prima - Máme rádi Česko (2013) [TV poř...

10:20 - 12:15

42 minut již uběhlo
73 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 163140
Osobností: 657356
Fotografií: 628094
Plakátů: 301815
Obsahů a biografií: 149598
foto

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Lightning Strikes Twice (1951)

Lightning Strikes Twice
Film má dobrou atmosféru, i   když převládla rutina   noirů počátku padesátých   let. Ženské role byly fajn,   Ruth Roman i Mercedes   více >

Autor: Petrkey | Hodnocení: 6 / 10

Ve jménu Krista (2016)

Každý máme nějakou víru.

Ve jménu Krista
Dojemně zpracována   historická pohádka. Dobrý   výběr herců, skvělý   výkon Petra Firtha, (už   starší ročník, pamatuji si   ho jako mladého více >

Autor: Imo | Hodnocení: 10 / 10

Sex Drive (2008)

Ačkoliv

Sex Drive
vím, že se tento snímek jen   řadí do řady podobných (a   těžko od sebe   rozeznatelných) filmů, má   naprosto předvídatelný děj   (o konci ani více >

Autor: Máša13 | Hodnocení: 7 / 10

K-9: Můj přítel se studeným čumá...

K-9: Můj přítel se studeným čumákem 2
Dooley v teto komedii ziska   krasnou kolegyni a take psa   dobrmana Zeuse a kolegyne se   jmenuje Wellesova a je zde   spoustu vtipnych scen a více >

Autor: 100000052556420 | Hodnocení: 6 / 10

Cesta kolem světa za 80 dní (200...

Cesta kolem sveta

Cesta kolem světa za 80 dní
Pekny snimek,kde je hodne akce   i vcelku hodne napeti.Arnold   se zde objevi mimojine take a   tento film se docela   povedl.Ostatni herci take více >

Autor: 100000052556420 | Hodnocení: 7 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.016/0.006
Partneři:
Hyperreality.cz | Hyperslevy.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz