Komentáře uživatele beneva

beneva

beneva zprava

Napsat uživateli zprávu

oblíbený

Přidat uživatele do oblíbených

Online   Eva Šindler

Řadit dle:   Názvu filmu   |   Od nejnovějších

Počet komentářů: 274
1066: Historie Psaná Krví (1066)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 2.4.2015
Vzhledem k tomu, že se jedná   o televizní film, vůbec to   není špatné. Kdyby byly   touto formou zpracovány   všechny důležité úseky   lidské historie a byly
používány ve školách   při vyučování dějepisu,   jistě by se průměrná   známka hodně zlepšila.
Pokaždé, když sleduji   historický film, napadá mne,   že dějiny lidstva jsou   nepřetržitým sledem   násilí, zabíjení,   uchvacování a krutosti. Bude   tomu někdy konec?
21 gramů (21 Grams)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 3.9.2019
Pro mě nadprůměrný   snímek. Makačka na bednu,   protože se pořád skáče v   ději. Chvíli jsem měla   pocit, že Sean Penn má   dvojroli, ale posléze se mi   to vyjasnilo.
Je to   hodně depresivní, ale   doporučila bych shlédnout   lidem, co mají pocit, že jim   něco chybí, když manžel   nenosí kytky, když manželka   málo uklízí, když děti   pořád čučí do mobilu...
21 Jump Street
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 30.5.2016
Velmi dobrá crazzy komedie,   která mě na několika   místech rozesmála až k   slzám. Smích přináší   uvolnění a to je to, oč tu   běží.
Johnnyho jsem   fakt neodhalila.
30 panen a Pythagoras
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 25.2.2013
nostalgie
Filmová hudební komedie,   které mne provázela   základní školou. Po   shlédnutí opravdu nebylo   žádné dívky, která by si   nezapamatovala Pythagorovu   větu. Vzpomínám, jak jsem   toužila po těch duhových   šatech studentky Trojanové a   pokoušela se je ušmodrchat z   barevných pletacích   přízí... Písničky nemají   chybu, dodnes si je pamatuju.
A.I.: Umělá inteligence (A.I.: Artificial Intelligence)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 10.10.2019
Strašně dlouho jsem tento   film chtěla vidět a pořád   mě nějak míjel. Až dnes,   konečně! A sedím jako   zaražená pecka. Takový   nápor na city jsem nečekala.   Naprosto dokonalý herecký   výkon a s tím spojené   myšlenky na pouto dítě -   matka. Jak křehké, jak   zranitelné, jak krásné a   nebezpečné. Jsou to naše   city, které nám často   přinášejí více bolesti   než radosti. A robotizace   postupuje...
Aféra Profumo (Scandal)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 29.8.2014
Trochu moc zkratkovité, ale   asi věrohodné. Dobře   vybraní herci na základě   autentických podob. Stojí za   shlédnutí.
Američanka (American Friends)
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 17.12.2013
Zpočátku poměrně nudné,   později pozvolna do děje   vtahující. Filmový   příběh lehce klouže po   povrchu starodávné doby, kdy   učenec byl nucen žít v   celibátu a sexualita   znamenala problém. Zase jedna   mystifikace, kdy ženy se umí   dokonale učesat samy a   pánové nechodí na WC.   Přesto lze nechtěně   otěhotnět a prožít happy   end...
Andrew - člen naší rodiny (Bicentennial Man)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 8.1.2017
Film jsem dnes viděla po asi   deseti letech a musela jsem   změnit hvězdičky z osmi na   deset. Asi je to tím, jak   stárnu a senilním, ale čím   dál tím víc si uvědomuju,   jak se nám ze života   vytrácí lidskost a ostatní   základní člověčí   hodnoty. Slzy mi tekly proudem   a vůbec jsem jim nebránila.   Kdybych takového Andyho   potkala, byla bych vděčná.
Anna Karenina
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 30.10.2019
Theatrum mundi
neboli divadlo světa, to mne   napadlo, když jsem zjistila,   že filmové kulisy   představují ty divadelní a   to nejen na jevišti, ale i v   hledišti a dokonce i v   provazišti, což   symbolizovalo ulice a i   některé bytové interiéry.   Neotřelý nápad. Pohyby   herců připomínaly baletní   choreografie a ten valčík!   Nádhera!! Sidi Larbi   Cherkaoui vnesl do klasického   tance neobvyklé pohyby rukou   a nečekané otočky, kdy muž   se dostává před ženu.   Mělo to něco symbolizovat?   Snad to, že žena, ať   dělá, co dělá, bude vždy   v mužově pozadí?
Nebývá pravidlem, že   neslovanští filmaři   natočí dobrý slovanský   film. Tady to však platí.   Film hodnotím velmi dobře.
Apartmá v Kalifornii (California Suite)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 15.4.2018
S Apartmá v hotelu Plazza se   to srovnat nedá, ale i   přesto je to docela zábavný   film. Dvojice Michael Caine +   Maggie Smith jednoznačně   nejlepší. Alan Alda + Jane   Fonda ucházející. Zbytek   poněkud trapný.   Překladatelka a nebo   režisérka dabingu se   dopustily opravdu faux paux,   když nechaly manžele   Michaelsovy hovořit o   "baru" svého   synovce, jako by to bylo   restaurační zařízení.   Jedná se o židovský rituál   "bar micva",   kterého se mají zúčastnit.
Astronautova žena (The Astronaut's Wife)
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 15.5.2016
Jen díky tomu překvapivému   konci dávám víc než pět   hvězd. Filmařsky dobře   řemeslně odvedeno, ale   žádná bomba to není. Depp   a Theron zahráli dle   scénáře výborně, ale   neurotická postava Jillian je   přesně ten typ žen, které   nemám ráda. Mimochodem, v   té úschovně, to bylo hodně   nelogické - odejít a   nezamknout za sebou...   vzhledem k obsahu boxu.
Až tam nezbyl žádný (And Then There Were None)
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 26.4.2018
Veeelmi ponuré. Černoušci   jsou už nežádoucí, tak se   tu žongluje s vojáčky, text   básničky je však původní.   Asi by se mi to mělo líbit,   ale ačkoliv oceňuji kameru i   perfektně vymyšlený   interiér, mám husí kůži a   asi to nebudu chtít vidět   znovu.
Babovřesky
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 31.3.2013
No, čekala jsem větší   trapnost, ale šlo to. Pár   originálních hlášek   originální paní Synkové by   se našlo. Možná se na to v   TV podívám ještě jednou.   Kvůli té překrásné staré   vile.
Balada pro banditu
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 3.12.2013
Kdo nechodil na Provázek a   přesto se mu film líbí,   zasluhuje uznání. Tahle   filmová trampská hra na   divadlo si paradoxně na nic   nehraje. Poetika střídá   realitu současnosti a   mininalistické rekvizity   navozují asociace z   vlastních dětských her. Pro   mne je Balada srdeční   záležitost.
Mimochodem Bolek Polívka   v této době ještě   štíhlý a pohledný, v tomto   roce v červnu zplodil s   Evelínou Steimarovou dceru   Annu.
Benny a Joon (Benny and Joon)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 7.5.2016
Výborné!
Třicetiletý Johnny Depp se   zjevně inspiroval slavnými   scénami Charlieho Chaplina,   což pozorujeme i v detailech   kostýmu. Je to prostě   nádherný bláznivý a   okouzlující človíček.   Při seznámení s Benny a   Joon se mi líbílo   počítání "n",   což byla Jonnyho invence   (sám má ve jménu dvě   "n").
Bezstarostná jízda (Easy Rider)
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 15.9.2017
Jsem ročník 1964 a teprve   dnes jsem se podívala na   Bezstarostnou jízdu. Bylo to   trochu zklamání, ale   snažila jsem se film vnímat   z pohledu té doby. Pak to   víc dává smysl. Ale i   přesto nemohu říct, že na   mne tento film nějak   výrazně zapůsobil.
Bezva ženská na krku
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 2.11.2019
Báječné záběry, krásné   scenérie, zajímavý   rozjezd... až do té podivné   hybridní veselice. To bylo   jako co? Kombinace Haloweenu a   pálení čarodejnic   štrejchnutá moravskou   tancovačkou, na které hraje   cigánská kapela zo   Slovenska? To už se mi   chtělo zvracet. Pak zas   chvílu dobrý, ale ten   konec... člověk se podívá   vedle sebe a má pocit, že je   Škopková v "Slunce   seno..." Btw, ta scéna   na lavičce, to si   "vypůjčili" z   Nothing Hill. A co ten   plakát? Samá krádež. No   fujky!
Bohatství (The Fortune)
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 8.4.2015
Hodně velká slabota. Pořád   jen čekáte a čekáte, kdy   se začnete bavit a místo   toho jen tiše trpíte u   trapných dialogů či u   hysterického řvaní, které   střídají hádky nebo   naznačený sex. Opravdu nelze   posuzovat kladně neboť blbý   scénář nemohou zachránit   ani dobří herci.
Bohové Egypta (Gods of Egypt)
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 29.11.2016
Podoba s Thorem, Lokim a   Odinem čistě náhodná...   jen jiné rekvizity a jiná   lokalita. Každopádně za   pohled na ta dvě mužná   těla ten film stojí. No,   věřím, že teenageři si   užijou. Mně to jednou   stačilo.
Bojovník (The Brave)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 13.5.2016
No,... tak nevím. Asi my   Evropané tohle nejsme schopni   docenit. Co my víme o   indiánské komunitě víc   než že Vinnetou byl   ušlechtilý a nakonec   všichni, co přežili,   skončili v rezervacích se   zlomeným duchem... Ne, tento   film vypráví něco, co   můžeme sledovat jen s   pocitem úlevy, že toto není   náš problém. Naštěstí.   Pak i ta roztodivná   nařízení naší Evropské   unie vypadají jako drobné   lapálie...
Borsalino
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 12.10.2014
Na svou dobu se jedná o velmi   kvalitní a zdařilý film z   prostředí francouzského   podsvětí. Dnes už nejsme   zvyklí na děj posunující   se zvolna a s tak   dramatickými pauzami. Akční   scény s přestřelkami mají   dokonalou choreografii a krví   se šetří. Výborná je   scéna v úvodu filmu, kdy si   Delon a Belmondo dávají   přes hubu. Neméně   působivé je upalování   visících vepřových půlek   na jatkách.
Bouře nad Mississippi (The Tempest)
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 11.1.2013
To jsem zase naletěla...
Celé tohle dílko se tváří   jako osmiletý školáček,   který hraje ve školním   představení roli čaroděje   Dobroděje. Z dnešního   pohledu příšerně   schématické, naivní a   primitivní. Peter Fonda   dělá ostudu slavnému   hereckému jménu mácháním   rukama nad džberem vody,   dvacetiletá Katherine Heigl   pašuje do nedospělé Mirandy   sexappeal a Harold Perrineau   Jr. oslňuje svým   vypracovaným hrudníkem. Film   dnes možná zaujme děti na   základce prvního stupně.   Mě ne.
Božská Florence (Florence Foster Jenkins)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 20.11.2019
Tak silný dojem a vyznění   filmu jsem neočekávala. Sice   jsem něco tušila z   televizních upoutávek, ale   spíš jsem čekala trapnou   komedii než takový hluboce   procítěný příběh. Ač   nemám ráda pokrytectví,   pochopila jsem, proč se   přátelé Florence chovají   tak zdvořile a laskavě.   Jistě, i peníze v tom hrály   roli. Ale ať už   prvoplánově nebo ne, ta   žena umírala šťastná. A   rozhodně to byla dobrá   duše. Tak co...
Brancaleonova armáda (L'armata Brancaleone)
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 5.11.2016
Tento film dnes vzpomenul můj   manžel a pěl na něj ódy   (jako většina zde   píšících viděl jej coby   malý chlapec). Tak jsem mu ho   stáhla z Uložto.cz a   společně jsme jej shlédli.   Mám dojem, že tato   prostoduchá komedie dojímá   hlavně muže. Mne   neuchvátila.
Capote
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 7.10.2014
Ne, nelíbilo se mi to. Balada   o ukňouraném teplém, byť   slavném spisovateli, jehož   zájem o vraha Perryho má   pouze sobecké pozadí. Děj   se vleče, hudba připomíná   něco, co už jsem slyšela v   jiných filmech, nuda, nuda,   nuda. Jediné, co bylo   zajímavé, dabing Miroslava   Táborského.
Cash (Ca$h)
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 20.9.2013
Film akorát tak na páteční   odpoledne. Nenáročná   podívaná s pečlivě   nasvícenou   "Ramadou" po mnoha   letech, rafinovaná zápletka   a trošku kostrbatý děj.   Herci se moc nenadřeli a   více zaujmou lokace než   jejich výkony. Pohled na   hopskající Valerii Golino s   ukradenými diamanty byl   celkem zábavný. No, nic moc.
Co je nového, kočičko? (What's New, Pussycat)
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 13.12.2013
Tento film je zoufale nudná   infantilní blbina. Znám i   jiné infantilní blbiny, ale   u nich se člověk aspoň   baví. Tady se prostě není   čemu smát. Dialogy jsou o   ničem, gagy postrádají   nápad, herci hrají   křečovitě. Snad na závěr   pár kaskadérských scén,   které stojí za vidění.
Celkově pro mne velké   zklamání.
Co jsme komu udělali? (Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 18.8.2019
Nemohu se ubránit vnitřní   rozpolcenosti. Jedna půlka mi   říká, že je to skvělá   komedie, u které jsem se   bavila. Druhá mě varuje, že   právě toto je efekt a   poselství tohoto námětu.   Skrze můj smích a pobavení   mám přijmout myšlenku   multikulti světa. Bude to   bezva, nakonec si všichni   porozumíme a bude nám hej,   budem se smát... Opravdu si   to nemyslím. V tomto filmu   jsou všichni poměrně   inteligentní, přesto je   patrný arabův sklon k   násilí, apriorní   černochův odpor k bílým   apod. Takže ano, film je to   dobrý, ale téma ryze   účelové.
Čas přílivu (Le flux et le reflux)
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 11.5.2018
Agatha a la francais poosmé ...
Jsme teprve u osmého dílu   této francouzské série a   komisař Larosière se už   chová jako magor. Smrt svého   přítele, kterého obdivoval   skoro jako otce, jej zcela   vykolejí, takže   vyšetřování připadne na   Lampiona. A opět máme co do   činění s francouzským   cynismem a okleštěností od   všeho anglického. Snad jen   ten čaj zůstává. Na druhou   stranu děj a osoby jsou   tentokrát z větší části   zachovány dle původní   předlohy.
Černobyl (Motylki)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 30.10.2019
Byla jsem zvědavá, jaké   filmy se dnes točí na   Ukrajině, protože filmy CCCP   jsem naposledy viděla už   hooodně dávno. A tak jsem se   pozorně dívala a vnímala.   Myslím, že Černobylská   havárie je pro Ukrajinu (a   ještě dlouho bude) obrovské   národní trauma. Proto jsem   film posuzovala jen a jen z   hlediska pocitů a představ,   jaké to tam asi bylo...   Myslím, že to bylo   nepředstavitelně děsivé.   Proto film hodnotím celkem   kladně. Jediné, co mi dost   vadilo, byla postava Alyji.   Herečka trochu moc   "tlačí na pilu",   ale je to jen subjektivní   názor. Nemám ráda ty   nevyrovnané typy, které se   hned ježí pro slovíčko...   Každopádně film jako celek   vypovídá velmi dobře o té   hrozné beznaději a marnosti   počínání v případě   jaderné katastrofy.
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 165578
Osobností: 660269
Fotografií: 640090
Plakátů: 308390
Obsahů a biografií: 151900
foto

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Tango a Cash (1989)

Bílá tílka v akci..

Tango a Cash
Ježíš, ono už je to přes   třicet let starý! A já to   pamatuji v kině! Ne, na tohle   nesmím myslet. Jenže, když   vidíte Sylvestra s jeho   více >

Autor: Frolíček | Hodnocení: 7 / 10

Major Payne (1995)

Major Payne
Jestli tohle měla být   komedie, tak já jsem se moc   nezasmála. Zupácké řvaní   majora na puberťáky, kteří   si hrají na vojáčky a   šilhavá více >

Autor: Frolíček | Hodnocení: 4 / 10

Neobvyklé poděkování (1993) [TV ...

Neobvyklé poděkování
Natálie jde za klukama   ještě jednou jim poděkovat   a poslechnout si jak hrají.   Když se pak kluci chystají   odejít, Natálii začne bolet   více >

Autor: Krikri | Hodnocení: 9 / 10

Uzdravení (1993) [TV epizoda]

Uzdravení
Natálie ráno přijde za   Helenou zeptat se, jestli by   zašla pro Lindu do nemocnice.   Netuší, že Helena před   Lolou Lindin pokus o   více >

Autor: Krikri | Hodnocení: 9 / 10

Odhalení (1993/1) [TV epizoda]

Odhalení
Kryštof se pomalu sžívá s   kapelou, kluci mu objasní,   jak je to mezi Kristiánem,   Johanou a Terezou. Kryštof   jim zas přizná, že se   více >

Autor: Krikri | Hodnocení: 9 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.015/0.007
Partneři:
Hyperreality.cz | Hyperslevy.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz