36 fillette (1988)

36 fillette
50 %
 
 
    Žánr: romantický / drama
    Země: Francie
    Délka: 88 min.
Film francouzské režisérky Catherine Breillat, známé svými kontroverzními díly s erotickými náměty, líčí několik dní v životě čtrnáctileté Lili, předčasně vyspělé dívky, jejíž fyzicky zralé rysy jsou v rozporu s nezralou adolescentní úzkostí.

Lili tráví prázdniny se svými rodiči a starším bratrem v příjemném letovisku blízko Biarritzu. Dívka požádá bratra Ca-Pe, aby ji vzal sebou večer na diskotéku. Tam je zaveze svým sporťákem playboy Maurice, kterému se Lili líbí a flirtuje s ní. Dívku na diskotéku odmítají vpustit pro její nízký věk, proto si domluví s Mauricem schůzku na půlnoc a čeká v kavárně. Zde se setkává se starším mužem, hudebníkem Borisem Golovinem, který jí naslouchá a dává jí rady. Sebevědomá dívka je ale příliš mladá, aby si je vzala k srdci. Po delším dohadování s vrátným se dostane diskotéku, kde se baví a tančí s Mauricem. Ten nejprve váhá začít si něco s mladistvou dívkou, ale její vyzývavé šaty a smyslné tělo při tanci ho lákají. Lili s ním odejde do luxusního hotelového pokoje, ale zda se naplní její úmysl přijít o panenství, to nebudu prozrazovat...  Autor: curil

režie:
Catherine Breillat
 
 
hraje:
Delphine Zentout (Lili), Étienne Chicot (Maurice), Jean-Pierre Léaud (Boris Golovine), Olivier Parnière (Bertrand), Berta Domínguez D. (Anne-Marie), Jean-François Stévenin (otec), Diane Bellego (Georgia), Adrienne Bonnet (matka), Michel Scotto di Carlo (Stéphane), Anny Chasson (paní Weberová), Alberto Maccione (Le premier para)
 
 
námět:
Catherine Breillat (román)
 
 
scénář:
Catherine Breillat, Roger Salloch (spolupráce)
 
 
kamera:
Laurent Dailland
 
 
hudba:
Maxime Schmitt
 
 
výprava-architekt:
Olivier Paultre
 
 
kostýmy:
Valérie Seydoux
 
 
střih:
Yann Dedet
 
 
zvuk:
Jean Minondo, Jean Gargonne, Marie Guesnier
 
 
vedoucí produkce:
Claude Azoulay
 
 
asistent režie:
Olivier Jacquet
 
 
výkonný producent:
Pierre Sayag
 
 
producent:
Emmanuel Schlumberger, Valérie Seydoux
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.