Annabelle (2014) [2k digital]

Annabelle
60 %
 
 

Další název: The Annabelle Story

    Žánr: horor / mysteriózní / thriller
    Země: Spojené státy americké
    Premiéra v ČR: 9.10.2014        
    Délka: 99 min.
„Před V zajetí démonů byla Annabelle“
POZOR SPOILER !

Dvě sestry vypráví o panence, která má nadpřirozené schopnosti. Panenka je po dívce Annabelle Higginsové, která přišla o matku, a tak se k panence se upnula.

O rok dříve žijí v kalifornské Santa Monice dva mladí manželé John a Mia, kteří čekají dítě. On jí daruje panenku, dost velkou. Ona ji přidá k dalším dvěma, co již má, a její sbírka je tím kompletní. Ten večer dojde k neštěstí. Dojde k napadení šílencem a ten, mimo jiné, bodne Miu do břicha. V televizi pak hlásí, že nějaká Annabelle Higginsová ubodala své rodiče. Prý byli v nějaké sektě. Naštěstí pro Miu se jí a plodu vcelku nic nestalo, jen musí být nejvýše opatrná. Jednou večer začne sám od sebe šít šicí stroj. John následně panenku vyhodí. A jednou musí odjed na jeden den za nějakou záležitostí a Mia zůstane doma sama. Protože kouká na televizi, přišije si prst. V kuchyni začne hořet a něco ji tahá do plamenů. Naštěstí kdosi zasáhne, John se vrací a dítě už je na světě. Mia tvrdí, že dům je prokletý a Johnovi je to jedno, protože se stejně mají stěhovat do Pasadeny. Tak se i stane. Kupodivu je zde i panenka. Nikdo neví, kde se tam vzala. A jednoho večera spatří v pokoji Mia holčičku. Ta se k ní rozběhne a promění se v dospělou dívku a Miu napadne. Proto se oba manželé obrátí na kněze. Ten jen plácá nesmysly, ale nepomůže. A Mia pak nese něco do sklepa, když tam za ní přijede starobylý kočárek, z něj se ozývá pláč, ale místo dítěte je v něm jen jakýsi krvavý hadr. A cosi Miu poraní a pronásleduje ji. A tak se dostává ke kultu „Stoupenci berana“. V něm byli i rodiče Annabelle. Mie začne radit černoška Evelyn. Nakonec je však stejně opět povolán kněz, který poradí a panenku si odváží. Když však s ní chce vstoupit do kostela, objeví se síly nečisté a kněz končí v nemocnici. A tyto síly zaútočí naplno. Dítě mizí, matka šílí a míní skočit z okna. Manžel s Evelynou zkoušejí, co se dá. Podaří se jim nad těmito silami temna zvítězit?  Autor: Pitryx

režie:
John R. Leonetti
 
 
hraje:
Annabelle Wallis (Mia), Ward Horton (John Gordon), Tony Amendola (otec Perez ), Alfre Woodard (Evelyn), Kerry O’Malley (Sharon Higginsová), Brian Howe (Pete Higgins ), Eric Ladin (detektiv Clarkin), Keira Daniels (malá Annabelle), Shiloh Nelson (Nancy ), Gabriel Bateman (Robert), Michelle Romano (Mary ), Richard Allan Jones, Camden Singer, Christopher Shaw (Fuller ), Tree O'Toole, Trampas Thompson, Joseph Bishara (démon)
 
 
scénář:
Gary Dauberman
 
 
kamera:
James Kniest
 
 
hudba:
Joseph Bishara
 
 
kostýmy:
Janet Ingram
 
 
střih:
Tom Elkins
 
 
zvuk:
Joe Dzuban (design), Matthew Nicolay
 
 
titulky-česká verze:
Jiří Kobělka
 
 
výtvarník:
Gregory Nicotero (návrh démona), Howard Berger (návrh démona)
 
 
zvláštní efekty:
Jaremy Aiello (sochař)
 
 
koproducent:
Jenny Hinkey, Carey Hayes, Chad Hayes
 
 
koordinátor kaskadérů:
Alex Daniels
 
 
vizuální efekty:
Art Codron (supervize), Fuse FX
 
 
masky:
Gregory Nicotero (zvláštní maskérské efekty), Howard Berger (zvláštní maskérské efekty)
 
 
výprava:
Bob Ziembicki
 
 
výkonný producent:
Hans Ritter, Richard Brener, Walter Hamada, Dave Neustadter, Steven Munchin
 
 
producent:
James Wan, Peter Safran
 
 
casting:
Jordan Bass
 
 
režie českého znění:
Veronika Veselá
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.