Il bestione (1974)

Il bestione
70 %
 
 

Další název: Deux grandes gueules; The S-Wheel Beast; The Beast

    Žánr: komedie / drama
    Země: Itálie / Francie
    Délka: 100 min.
Lombarďan Sandro Colautti, šofér kamionu s více než dvacetiletými zkušenostmi, přijde o svého parťáka Mattea Sacchia, který neprojde u přepravní společnosti zdravotním přezkoušením. Novým mužem v kabině se stane mladý Sicilián Nino Patrovita. Oba muži jsou rozdílných povah; zatímco Sandro je mlčenlivý drsňák, Nino je veselý chvastoun.

Při cestách po Evropě se spolu začínají sžívat a postupně mezi nimi vznikne harmonie a vzájemné porozumění a respekt. Když se Sandro dozví o Matteově sebevraždě, rozhodne se přijmout Ninův návrh odejít od společnosti a začít podnikat. Za společné úspory a poskytnutou půjčku zakoupí nový kamion Fiat a vydají se na první cestu do Německa. Na zpáteční cestu shánějí zakázku na zpětné vytížení a zapletou se se zločinci. Čekají je velké potíže...  Autor: curil

režie:
Sergio Corbucci
 
 
hraje:
Giancarlo Giannini (Nino Patrovita), Michel Constantin (Sandro Colautti), Giuseppe Maffioli (Super Shell), Giuliana Calandra (Amalia), Dalila Di Lazzaro (Magda), Enzo Fiermonte (Matteo Zaghi), Jole Fierro, Philippe Hersent (vlastní společnosti CISA), Carlo Gaddi (Camorrista), Gabriella Giorgelli (Zoe), Attilio Duse (řidič kamionu), Anna Mazzamauro (kamarádka Amelie), Giorgio Trestini (Andrea), Imma Piro (Lella Colautti), Franco Angrisano (mafián), Romano Puppo (holandský řidič), Franca Scagnetti (recepční), Sergio Testori (Holanďan)
 
 
námět:
Luciano Vincenzoni, Sergio Donati
 
 
scénář:
Sergio Donati, Luciano Vincenzoni
 
 
kamera:
Giuseppe Rotunno
 
 
hudba:
Guido De Angelis, Maurizio De Angelis
 
 
střih:
Eugenio Alabiso
 
 
zvuk:
Enzo Diliberto
 
 
producent:
Carlo Ponti
 
 
kaskadér:
Rodolfo Valadier
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.