ohodnotit

Jurský park

Jurassic Park

Rok:
1993
Délka:
120 minut
Premiéra v ČR:
14.10.1993
„Dobrodružství, které začalo před 65 miliony let. Obnovená premiéra je ve 3D“

Chyby ve filmu Jurský park


1) posloupnost
Ve scéně, kdy Tyrannosaurus sešlápne auto s Lex a Timem, tak se oba dva doslova topí ve velkém množství bahna, které se do auta nahrnulo. Jenže v předchozím záběru na zemi leží baterka a rozhodně tam žádné bahno není.


Vložil: Steve997

2) posloupnost
Ve scéně, kdy všichni sledují líhnutí mláděte velociraptora z vejce, je vejce drženo mechanickou rukou, aby se nepřevrhlo, ale hned v dalším záběru z jiného úhlu toto mechanické rameno chybí. Navíc se v prvním záběru skořápka láme na malé kousky, kdežto ve druhém jen na jeden větší.


Vložil: Steve997

3) posloupnost
Když T-Rex zaútočí na elektromobil s Lex a Timem vyrazí střešní okno a urazí z něj jeden roh, o pár střihů později je ale okno celé.

čas: 01:03:30

Vložil: Kuvik

4) posloupnost
Když na začátku filmu říká Grant tomu klukovi o raptorech, tak mu říká i o jejich útocích. Ukáže dvěma prstama představující dva raptory. V záběru na kluka má prsty u sebe tak na 5 cm, v záběru na Granta má prsty od sebe na dělku cca 20 cm.

Vložil: Kuvik

5) posloupnost
Ve scéně, kdy se programátor Dennis Nedry prchající k přístavišti vybourá, si můžete všimnout měnících se ukazatelů směru. V jednom okamžiku ukazují rovně, v dalším doleva.

čas: 01:08:40

Vložil: Kuvik

6) posloupnost
Na úplném začátku filmu se sejde programátor Nedry s Dodgsonem , který mu předá "přepravku" na dinosauří embria. Když mu ukazuje, jak to funguje, tak má programátor pod levou rukou tašku s penězi. Avšak když se změní úhel pohledu, tak taška náhle zmizí. viz. obrázek

čas: 00:14:10

Vložil: Kuvik

7) posloupnost
Když je Tim na vypnutém eletrickém plotě a chystá se seskočit, tak se během změny záběrů mění poloha Alana a Lex. V jednom záběru stojí Lex za Alanem a hned v dalším následujícím stojí vedle něj.

čas: 01:39:00

Vložil: Kuvik

8) posloupnost
Ke konci filmu najde Alan s Lex a Timem vajíčka, ze kterých se vylíhli dinosauři. Když se ve skořápkách přehrabuje Alan, tak je vidět, že skořápky leží na tmavé zemi. Ale když nakonec ukazuje Lex a Timovi stopy vedoudí od skořápek, tak najednou leží na světlém písku. To se během té chvilky vajíčka přesunuly nebo se tak rychle tmavá zem změnila v písek?

čas: 01:27:00

Vložil: Kuvik

9) posloupnost
Zhruba v půlce filmu T-rex sežere kozu a její končetinu odhodí na střešní okénko. Avšak jako zázrakem v dalším záběru končetina chybí, není po ní ani stopy.

čas: 01:00:30

Vložil: Kuvik

10) posloupnost
Když T-Rex vyleze poprvé ze svého výběhu, tak si všímejte předních dveří auta, ve kterém sedí děti. Při pohledu z dálky jsou zavřené a při pohledu zblízka otevřené. Dobře je to vidět například po tom, co Malcolm řekne: "Štve mě, že mám vždycky pravdu."

čas: 01:01:48

Vložil: Kuvik

11) posloupnost
Ve scéně, když Goldblum klepe na kameru v autě a ptá se jestli uvidí dinosaury, tak vedle něho nesedí Neill, ale v předchozím i příštím záběru tam je.

čas: 00:44:40

Vložil: Kuvik

12) posloupnost
Když helikoptéra s prvními návštěvníky přistává na ostrově, je vidět jak stojí dva prázdné jeepy na konci cesty k heliportu. Ale když přistane, je záběr na auta, jak couvají k heliportu. Jak mohou couvat, když stojí na úplném konci cesty a ještě v nich před tím nebyli řidiči.

Vložil: Kuvik

13) posloupnost
Ve scéně, když auta projíždějí vraty, tak Goldblum říká "co tady schovávají King Konga" tak se mu nepohybují rty.

Vložil: Kuvik

14) logická
Když se vylíhne malý velociraptor, tak se dr. Grant zeptá, co to je za druh. Ale to je divný, protože to je uznávaný vědec v tomhle oboru a měl by poznat takový slavný druh.

Vložil: Kuvik

15) logická
Když se Alan dostane s dětmi k elektrickému plotu, zkouší na něj hodit dřevo, jestli je zapnutý nebo ne. Jenže když tam hodí dřevo, tak to nemůže zjistit, protože dřevo elektrický proud nevede.

Vložil: Kuvik

16) logická
Když Alan s Lex a Timem usínají večer na stromě, tak si můžete všimnout, že okolo není skoro žádná zeleň. Avšak když se ráno probudí, tak je okolo spoustu větví s listím, které přilákaly brachiosaury. To tam tak rychle vyrostly?

čas: 01:20:10 a 01:25:20

Vložil: Kuvik

17) logická
V záběru, kdy elektromobily poprvé přijíždějí k výběhu Rexe, je zřetelně vidět, že nejsou s kolejnicí jakkoliv spjaty. K čemu tam teda jsou?

čas: 00:42:40

Vložil: Kuvik

18) logická
Na vykopávkách při vstupu do karavanu bylo zvenčí malé okno vedle dveří, při záběru z karavanu bylo vedle dveří velké okno.

Vložil: Kuvik

19) logická
Když dr. Grand a ta druhá doktorka drží dveře, aby se k nim nedostali raptoři, tak ta malá holka sedí u počítače a snaží se aktivovat zámky a její bratr jí "fandí". Za chvíly chce doktor zbraň, ale nedosáhne na ni, tak toho nechá. Proč ale nezavolal na toho kluka, kterej jen stojí a nic nedělá, aby mu ji podal? Neni to sice chyba, ale je to divný.

Vložil: Kuvik

20) logická
Po nalezení prázdných skořápek v přírodě se Allan zmiňuje dětem o pořadu ze začátku filmu - ptá se jich jestli si vzpomínají na doplnění dinosauří DNA žabím. Děti tam ale na začátku nebyly a ten pořad neviděli!

Vložil: Kuvik

21) logická
Že by "doktoři" "dali" dinosaurům geny právě žab, které umí změnit pohlaví, a přitom nevěděli, že právě tyto žáby to na rozdíl od jiných druhů umí?

Vložil: SvoKar

22) animace/efekty
Když se v laboratoři líhne z vajíčka velociraptor, tak si všímejte skořápky, kterou prorazí-v každém záběru je totiž jinak porušená. V jednom je rozbitá na několik malých dílků, v dalším záběru jen na jeden. viz. obrázek

čas: 00:27:50

Vložil: Kuvik

23) animace/efekty
Ve chvíli, kdy raptoři sežerou krávu, vytáhnou nahoru roztrhané popruhy. Jak to, že ale nejsou vůbec od krve?

čas: 00:32:45

Vložil: Kuvik

24) animace/efekty
Když poprvé útočí tyranosaurus, přetrhne plot, protože není pod proudom a vyjde na cestu k elektromobilům PO ROVINĚ. Na konci scény, ale jeden džíp hlavou převrátí skrz oplocení do svého výběhu (tou stejnou dírou v plotě, kterou prišel) a - překvapení - teď je tu srázovitá CESTA cca 10 METRŮ VYSOKÁ, jako jeho výběh a auto visí na stromě.

čas: 01:01:35 a 01:06:30

Vložil: Kuvik

25) animace/efekty
Když programátor sleduje kamerou svoji spojku, je pod obrazem posouvající se lišta. tzn. Na obrazovce je záznam, nikoliv přímý přenos.

čas: 00:52:25

Vložil: Kuvik

26) ostatní
3) posloupnost
Když tyrannosaurus rozbije WC a sežere toho chlapa sedícího na záchodě, má natažené kalhoty - co tam teda dělal?

Vložil: matej69

Špatně, podívej se na ten film pořádně. Na WC se schovával. Když se člověk schovává, nemusí si vždy sundavat kalhoty :-))

Vložil: Tomaz77

27) ostatní
Velociraptor byl ve skutečnosti velký zhruba jako krocan a měl peří. A rozhodně by nedokázal rozpárat oběť tak, jako ve filmu. Filmaři si ho upravili k obrazu svému.

Vložil: Kuvik

28) ostatní
Ke konci filmu se dostane Alan s dětmi k eletrickému plotu, který zrovna není pod proudem. V jednom záběru si můžete všimnoutna na levé straně, že plot je "ukončen" větvemi stromu. Filmaři zřejmě něchtěli stavět velké kulisy(eletrický plot) pro tuto scénu a tak postavili malý úsek plotu a konce zamaskovali ve vegetaci.

čas: 01:39:00

Vložil: Kuvik

29) ostatní
John Hammond říká z kraje filmu, že na parku pracuje už pět let. I kdyby celou tu dobu (což je asi hloupost) už měl živé dinosaury, stejně by za pět let asi těžko stihli vyrůst do dospělosti? V tomhle se teda moc nevyznám, ale přijde mi divný, že např. T-Rex je za takovou chvíli taková "hora masa"...

Vložil: Kuvik

30) ostatní
Když v půlce filmu T-rex přetáčí auto s Lex a Timem na střechu, tak si můžete všimnou něčeho, co by asi nemělo být vidět-v pozadí za stromem je totiž dobře viditelný filmařský stojan se světly, která danou scénu osvětlují.

čas: 01:03:45

Vložil: Kuvik

31) ostatní
Při útoku T-rexe na auto s Lex a Timem si může všimnout zajímavého jevu. I když všude okolo prší, tak pod T-rexem je sucho(viz. obrázek).
Zřejmě filmaři postavili "kulisu" T-rexe na suchou zem a pak teprve spustili umělý déšt a tím vznikl suchý kus země pod ním.

čas: 01:03:00

Vložil: Kuvik

32) ostatní
Na začátku filmu přiletí John Hammond na vykopávky a vleze bez pozvání do přívěsu. Když za ním jde Alan Grant, tak otvírá zveře od přívěsu, které mají panty na pravé straně(při pohledu zvenku). Avšak když vchází dovnitř(pohled zevnitř), tak jsou panty na druhé straně, dobře je to vidět na obrázku.

čas: 00:09:55

Vložil: Kuvik

33) ostatní
Když se Tim s Alex zavřou v kuchyni, dívají se raptoři přes okénko. V tuto chvíli se tam mihne záblesk od kamery.

Vložil: Kuvik

34) ostatní
V závěrečné scéně, když všichni odlétají vrtulníkem jde vidět jak jsou všichni vyřízený a spocený a když se kuknete na Ellie tak ta je učesaná, upravená jako kdyby byla na dovolený, vždyť přece taky něco zažila.

Vložil: gogomo

35) ostatní
V scéne, kde auto s výletníkmi zastalo pred výbehom tyranosaura, vidno vo výbehu kozu, ktorá sa zdá byť na rovnakej výškovej úrovni ako cesta. Keď však Dr. Grant a Lex prelezú cez múr, zem je niekoľko "poschodí" pod nimi.

Vložil: KuvikHodnocení:n12345678910

Podobné filmy

Jurský svět: Zánik říše (2018)

 Jurský svět: Zánik říše (2018)
Jurský svět: Zánik říše n
Jurassic World: Fallen Kingdom
Žánr: akční / dobrodružný / sci-fi
Země: Spojené státy americké / Španělsko
Režie: Juan Antonio Bayona

(pokračování)

Jurský svět (2015)

 Jurský svět (2015)
Jurský svět n
Jurassic World
Žánr: akční / dobrodružný / sci-fi
Země: Spojené státy americké
Režie: Colin Trevorrow

(pokračování)

Jurský park 3 (2001)

 Jurský park 3 (2001)
Jurský park 3 n
Jurassic Park III.
Žánr: sci-fi / thriller / akční / dobrodružný
Země: Spojené státy americké
Režie: Joe Johnston

(pokračování)

Ztracený svět: Jurský park (1997)

 Ztracený svět: Jurský park (1997)
Ztracený svět: Jurský park n
The Lost World: Jurassic Park
Žánr: akční / dobrodružný / sci-fi
Země: Spojené státy americké
Režie: Steven Spielberg

(pokračování)

Hodnocení filmu

82.9 % (759)
6   - SvoKar
9   - curil
5   - jarda53
7   - Erkul
9   - clara.bow
8   - green-tea
9   - Angelika28
8   - Veronika42
7   - hvezdyn
9   - MARi0
9   - hledasenik
8   - Frolíček
8   - Justik66
10 - pataamat
9   - FLA
10 - martin.stu
6   - Hugin
8   - jmenuji.se
8   - Prasoid
8   - PROCESOR
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 163585
Osobností: 658243
Fotografií: 629343
Plakátů: 302593
Obsahů a biografií: 149800

Poslední komentáře

Ostrov dinosaurů (2014)

Ostrov dinosaurů
Prvních deset minut byla   šílenost a když se tam   objeví ta holčina, bylo o   hodnocení rozhodnuto   definitivně. Ale vydržel   jsem to do více >

Autor: Pitryx | Hodnocení: 1 / 10

Deadpool (2016)

Tohle je dnešní křesťanská Amerika?

Deadpool
Z tohoto filmu se mi chtělo   vracet. Ještě že jsem ho   stihl včas vypnout. Co k tomu   mám ještě říct? Raději   nic.

Autor: Imo | Hodnocení: 2 / 10

Němá barikáda (1948)

Němá barikáda
Klasika československého   filmu. Výborné obsazení,   velmi dobrá výprava. Mnohdy   je to příliš afektované,   ale to k tomu asi patří.   Hodně nadprůměrný   snímek.  
 
 
   

Autor: Pitryx | Hodnocení: 7 / 10

Philadelphia (1993)

Philadelphia
Skvělé psychologické drama.   Když Jonathan Demme natočil   "Mlčení jehňátek" říkal   jsem si že to je jeho   životní dílo které sotva   kdy více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 10 / 10

Poupata (2011)

Poupata
Nádherné sociální drama,   které snad mělo být   natočeno černobíle, aby   ještě víc vystihlo   totální beznaděj všech   zúčastněných - filmové více >

Autor: MambaX | Hodnocení: 7 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.111/0.091