Kameňák (2003)

Kameňák
55.6 %
 
 
    Žánr: komedie
    Země: Česká republika
    Premiéra v ČR: 23.1.2003        
    Délka: 100 min.
„Život jednoho malého městečka v lidové komedii s největší koncentrací klasických vtipů na metr čtvereční.“
V jihočeském Kameňákově žije pestrá směsice lidí všech možných povah i profesí. Především je tu Pepa Novák, náčelník místní policie, jeho žena, učitelka Vilma, a jejich děti, zdravotní sestra Julie a devítiletý syn Pepíček. Je tu ředitel školy Eda, který má pletky s Vilmou, odmítne přijmout mladého fyzikáře Adama, ale ochotně přijme fyzikářku Evu. Je tu impotentní lord, majitel zdejšího zámku, který hledá rodinný poklad, jeho zrádný komorník i spiklenci, kteří si dělají na poklad zálusk. Patří k nim továrník Kohn, kterému komplikují život manželka Sára a neodbytná tchyně, playboyský primář a matka představená zdejšího kláštera, v němž se místo jeptišek ukrývají prostitutky a zloději na útěku. Zatímco Pepu zajímá především katalog zbraní a puška, kterou si nedávnou koupil, ostatní se zmítají v notně zašmodrchané pavučině vztahů. Vilma má poměr s ředitelem, Kohnův syn miluje Julii, se kterou ovšem v ordinaci laškuje i mladý doktor Víťa. Ředitel i starší žáci jsou u vytržení z nové fyzikářky, jenže když ji jednoho rána srazí Vilma autem a odveze k sobě domů, zjistí Julie, která se o ni postarala, že je to převlečený muž, odmítnutý fyzikář Adam. Zdaleka to není jediný převlečený muž, který v Kameňákově pobývá, a jediné překvapivé odhalení, které obyvatele městečka, a zejména pak Pepu Nováka, čeká.

Zdroj: Nova

režie:
Zdeněk Troška
 
 
hraje:
Václav Vydra (Josef "Pepa" Novák), Jana Paulová (Vilma Nováková), Josef Laufer (Leo Kohn), Eva Tauchenová (tchyně), Marek Vašut (primář), Tomáš Lipský (Josef "Pepíček" Novák), Věra Kuchtová (Julie), Nikola Navrátil (Rodeo), Pavlína Dupalová (Bára), Jan Skopeček (děda Novák), Věra Tichánková (Poláčková), Lubomír Lipský (děda Poláček), Libor Landa (Adam/Eva), Václav Glazar (matka představená), Petr Pěknic (MUDr. Víťa), Ladislav Županič (ředitel Eda), Jaroslava Tichá (babička Nováková), Hana Čížková (Sára Kohnová), Zuzana Štalmachová (Maruš), Pavel Urbánek (Vilda), Jiří Kohout (Ríša), Rostislav Justín Valeš (Olda), Oleg Reif (lord), Jana Andresíková (lejdy), Marcel Vašinka (Džejms), Jaroslava Obermaierová (bordelmamá), Dana Morávková (učitelka), Zuzana Hodková (učitelka), Hana Packertová (učitelka), Vladimír T. Gottwald (major), Gabriela Hyrmanová (zdravotní sestra), Ivo Hrbáč (pivař), Bára Fišerová (Agáta), Magdalena Pivoňková (sestra Máša), Zdeněk Kozák (pacient), Jana Altmannová (pacientka dr. Víti), Martin Faltýn (ochutnavač modrého pramene), Jan J. Vágner (prodavač v Lověně), Venuše Humheyová (lékárnice), Daniela Radosa (Hlaváčová), Bronislav Černý (návštěvník nočního baru), Michal Holán (student), Daniela Bambasová
 
 
scénář:
Evžen Gogela, Zdeněk Troška
 
 
kamera:
David Ployhar
 
 
hudba:
Miloš Krkoška
 
 
výprava-architekt:
Jiří Forst
 
 
kostýmy:
Josef Jelínek, Gabriela Solomčíková
 
 
střih:
Dalibor Lipský
 
 
zvuk:
Karel Mario Martínek, Ivo Špalj (atm. + mix)
 
 
produkce:
Jiří Pomeje
 
 
dabing:
Martina Menšíková (fyzikářka Eva Vítková), Zuzana Skalická (prodavačka v cukrárně), Michal Jagelka (Adam Tajchner), Michal Michálek (Chujo u Kohnových v TV), Radovan Vaculík (mladík v hospodě), Eva Jiroušková (stará Kropáčková)
 
 
zpěv:
Hana Talpová (lady), Jolana Smyčková (Eva Vítková)
 
 
koproducent:
Pavel Pásek
 
 
asistent režie:
Václav Tlapák
 
 
pomocná režie:
Marek Kališ
 
 
fotograf:
Vojtěch Resler
 
 
trikové snímky:
Boris Masník (výtvarník, 3D animace), Jiří Šimůnek (kamera)
 
 
osvětlovač:
Jaroslav Betka
 
 
výkonný producent:
Hana Štefanová
 
 
úvodní titulky:
Kája Saudek (a plakát)
 
 
kaskadér:
Jaroslav Pšenička
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.