ohodnotit

Sissi - osudová léta císařovny

Sissi - Schicksalsjahre einer Kaiserin

Další název:
Sissi: The Fateful Years of an Empress / Sissi - Osudové roky cisárovnej (SK)
Země:
Rok:
1957
Délka:
109 minut
„Velká říše plná bouřlivých emocí.“

Obsah filmu Sissi - osudová léta císařovny

 
Rakouskouherská císařovna Alžběta, zvaná Sissi, žije v Uhrách stranou vídeňského dvora a tlaku tchyně. Zprávy o jejím společenském styku s uherskou šlechtou, a obzvláště pak s šarmantním knížetem Andrássym doputují až k uším Františka Josefa, který se poháněn žárlivými obavami vydává za svou ženou. Během jedné slavnosti v Uhrách se Sissi podaří na stranu rakouského císaře přiklonit jednoho z čelných odpůrců monarchie a během chvilky o samotě ji dokonce kníže Andrássy vyzná své city. Sissi záhy těžce onemocní, což vede k zásadnímu rozkolu mezi Františkem Jozefem a jeho matkou, která by už nejraději vybírala Alžbětinu nástupkyni. V souladu s...
 
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit zde >>
dvd obal trailer
Barevný:
Ano
 
 
Jazykové verze:
německá, italská, portugalská, italská
 
 
Distribuční verze:
česky, dabováno
 
 
Zvuk:
mono
 
 
Přístupno:
od 12 let
 
 
Ohodnoťte
n12345
n678910
Zobrazit všechny herce a tvůrce filmu Sissi - osudová léta císařovny >

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Podle hodnocení

Nejnovější komentáře k filmu

Izzy8635
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 8.4.2018
U třetího dílu bylo trochu vidět, že už   tvůrci neměli moc nápadů. Nejlepší scénou v   celém filmu byla asi císařská návštěva   Milána a přijetí aristokracie po opeře. Jinak   to bylo nic moc, ale šaty byly nádherné stále.
jarda53
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 9.12.2017
První a druhá část má co nabídnout, masové   scény, krásné toalety, neobvyklost pro   rakouskou filmografii, výborné herecké výkony   i český dabing. Sissi, kdysi dávno byla i   naší císařovnou a přímo nádherná Romy   Schneiderová. Často se alespoň na kousek   podívám, k tomu to mám videu i na CD. Třetí   díl, ať dělám co dělám, nějak u mě   neboduje, Sissi i Romy měli svůj tragický   osud...
thejduk
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 26.12.2013
Hodnotím stejně jako předchozí díly, i když   bych mohl dát deset bodů dolů, ale kdybych   postupoval stejně u ostatních filmů, některé   by nedostaly nic. Prostě dáváme filmům podle   hereček, ne podle věrohodnosti. Moc filmů s   R.Schneiderovou jsem neviděl, zajímaly by mne   jiné filmy, těžko se pak srovnává. Film   zachycuje osudy Sissi v Uhersku, její začátek   nemoci (tuberkolóza) a návštěvu Sissi a Franze   Josefa v Itálii.
toaneta
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 20.6.2013
Poslední a podle mě nejslabší díl z celé   trilogie o Sissi. Dějově moc neodpovídá   skutečné historii. Zcela pominul Sissiny další   děti : Giselu, Rudolfa a Marii Valerii.   Nejstarší dceruška už má být v době, kdy   se tento díl odehrává bohužel mrtvá. Film lze   rozdělit do jakýchsi tří částí. V první   sledujeme císařovnin pobyt v Maďarsku, kde jí   dělá společnost hrabě Andrassy. Další část   se věnuje její těžké nemoci a léčení ve   Středomoří. Nakonec Sissi doprovází svého   muže do Itálie. Její šarm nakonec zvítězí a   Benátčané císařský pár přivítají. Opět   krásné kostýmy, bohatá výprava, přitažlivé   záběry na krajinu.
Angelika2808
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 26.12.2011
I závěrečný díl je plný překrásných rób,..
...ale historie je v tomto díle   "fackována" skoro pořád- největším   a velmi morbidním přehmatem je přítomnost   princezničky Žofie (zde ji hraje asi 5-ti letá   dívenka), která bohužel zemřela ve dvou   letech. Ve filmu se Sissi pohybovala zřejmě v   jakémsi časoprostoru (měsíce na Madeiře,   měsíce v Řecku, státnické cesty po Itálii) a   přitom z historie víme, že už v r. 1856 se   císařskému páru narodila druhá dcera Gisela a   v r. 1858 následník Rudolf.
Alžběta byla   opravdu velmi nemocná (nejspíš trpěla i   mentální anorexií) a skutečně strávila   spoustu času cestováním (na řeckém Korfu si   nechala postavit zámek Achillion), ale až v   letech pozdějších, kdy děti povyrostly a ona   se s císařem odcizila.
Také zhrzená Nené,   starší sestra Sissi nedělala cavyky tak dlouho   a už v r. 1858 se za knížete Thurn-Taxise ráda   provdala, bohužel její štěstí po 9 letech   ukončila manželova smrt.
No a příběh   staršího Alžbětina bratra Ludvíka   Bavorského, který si jako v "červené   knihovně" vzal chudou herečku, je pravdivý   taky částečně- aby filmaři zachovali decórum   a zároveň poukázali na "lidovost"   bavorských šlechticů, poznali jsme Ludvíka   již ženatého a s dcerou- ve skutečnosti si   tento vévoda vzal herečku Henriettu Mendelovou   až v r. 1859, kdy měli již dvě nemanželské   děti. No ale to by Sissi už musela mít tři   děti a Nené po svatbě...
Zkrátka, skutečná   historie "dostala pořádně na frak",   ale budiž odpuštěno, protože i po několika   desetiletích patří tato výpravná podívaná   mezi oblíbené vánoční pořady mnoha   televizních stanic.
I mě (jako určitě   spoustu dalších) "dostala"   především nádherná Romy (jejíž osud byl   stejně tragický), úchvatné šaty a šperky,   zámecké interiéry - proto i přes výhrady   hodnotím tak vysoce.
K.I.T.T
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 4.1.2010
Třetí díl trilogie o Sissi. Dal jsem osm bodů,   protože na první dva díly tento už neměl. I   tak jsem dal ale vysoké hodnocení, hlavně díky   Romy Schneider.
Zdenek13
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 22.3.2009
A o další rok natočila třetí pokračování o   Rakouské císařovně Sissi.Opět skvělý výkon   představitelky hlavní role.V roli matky opět   její skutečná matka.Bezvadné i ostatní   herecké obsazení
hvezdyn
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 2.2.2009
Celou trilogii o rakouské císařovně jsem asi   nejvíce hltal hned na počátku devadesátých   let, kdy jsem ji poprvé shlédl. Teď z odstupem   času ji musím označovat na naivní slátanínu.   Obsahuje takovej ten naivňoučkej humor u nás   typický ve třicátých letech. Avšak toto   vzniklo téměř o nějakých třicet let   později. Hrozně mne tam iritoval ten   uniformovaný "Lojza", co napřed Sissi   pronásledoval a pak ji miloval (ovšem   platonicky). Žádný div, že Rakousko ve světe   filmu neudělalo moc velkou díru do světa. A   pak, pod touhletou rodinkou náš národ dlouhá   léta úpěl. :-) Šest bodů jim musí stačit.
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 6.6.2008
Naivní a nepřirozené, snad jen krásná výprava...
...a samozřejmě představitelka Sissi - Romy   Schneider - to byla nádherná okouzlující   bytost. Jinak tato trilogie není nic   světoborného. Tento poslední díl je vyložená   slabota. Já vím, že dějinné události   bývají filmaři různě měněny a upravovány,   nakonec - proč ne, když je to s citem, ale   vyloženě si vypůjčit z historie jen jména   Sissi a Franze Josefa a natočit selanku, která   nemá s jejich skutečným osudem nic   společného, to už je trošku moc. První díl -   řekněme - docela ujde, snad mládí na   Possenhofenu a "namlouvání" císařem   tak nějak mohlo i vypadat. Druhý díl - Sissi je   již maminka - také budiž, i když ve   skutečnosti byl vliv arcivévodkyně Žofie na   jejího syna ještě větší a snaše vůbec   ústupky nedělala. Za vlasy je totálně   přitažený třetí díl, kde je vpálená   korunovace v Uhrách, k níž došlo až po více   než 10ti letech od sňatku Sissi a Franze, navíc   se vše odehrává asi 2 až 3 roky od událostí   prvníhod dílu, mají stále jen jednu   dcerku...víme však, že malá Žofinka zemřela   v necelých dvou letech, mezitím přišla na   svět Gisela a pak ještě Rudolf, až po   korunovaci v Uhrách se s odstupem více let   narodila Marie Valérie. Zpřeházení událostí   v životě císařovny tak, jak se to filmařům   hodilo, naivita a velká vymyšlenost, né, nemohu   dát hodně bodů. Oceňuji krásné kostýmy, na   nich si skutečně dali záležet, taktéž   účesy a celá výprava je precizní, Karlheinz   Böhm byl šarmantním a okouzlujícím mladý   Franzem Josefem (podle dochovaných portrétů byl   skutečně pozdější šedý morous císař v   mládí opravdu podobným švihákem), Romy   vypadala zcela stejně jako pravá Sissi a byla   překrásná, jen bohužel ten scénář, ten se   prostě nepovedl...
clara.bow
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 8.7.2006
Sissi
Tento třídílný seriál o počátku mládí,   panování i životních peripetiích mladé   císařovny - jinak Elisabethy Bavorské, která   byla rodem jak jinak princezna, trochu překrucuje   dějiny i jisté skutečnosti, ale už k vůli mé   oblíbené Rommy Schneider, která se pozděju   ukázala být skutečnou umělkyní a velkou   herečkou musím pochválit za snahu vytvořit   souhrnné dílo o životě jedné z   nejkrásnějších panovnic všech dob....

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih26508minih26508Kontraband (1997) 
Knock Off n
minih20146minih20146Šejkův syn (1926) 
The Son of the Sheik n
minih31649minih31649Černí andělé (2001) [TV seriál] 
Černí andělé n
minih43879minih43879Noc pastýřů (1993) [TV hra] 
Noc pastýřů n
minih24770minih24770Údolí krásných žab (1973) 
Údolí krásných žab n
minih17805minih17805Requiem pro panenku (1991) 
Requiem pro panenku n
minih28167minih28167Bratrstvo neohrožených (2001) [TV seriál] 
Band Of Brothers n
minih24611minih24611Pršelo jim štěstí (1963) 
n
minih8834minih8834Hvězda jede na jih (1958) 
n
minih18050minih18050Rozhněvaný muž (1979) 
L'homme en colère n

Hodnocení:n12345678910

Podobné filmy

Sissi, mladá císařovna (1956)

 Sissi, mladá císařovna (1956)
Sissi, mladá císařovna n
Sissi, die junge Kaiserin
Žánr: drama / historický / komedie / romantický
Země: Rakousko
Režie: Ernst Marischka

(pokračování)

Sissi (1955)

 Sissi (1955)
Sissi n
 
Žánr: romantický / poetický / drama
Země: Rakousko
Režie: Ernst Marischka

(pokračování)

Hodnocení filmu

75.2 % (94)
7   - argenson
5   - curil
8   - jarda53
8   - cicis
8   - clara.bow
8   - Angelika28
6   - hvezdyn
7   - Edward52
4   - M.A.G.
4   - Petra.Barb
6   - Agostino
8   - Lienocka22
8   - ignac1
7   - Serpentina
7   - thejduk
8   - RM
7   - vojtam
4   - payo1555
5   - melakara
9   - REKBRIT
Sissi - osudová léta císařovny (1957)Sissi - osudová léta císařovny (1957)Sissi - osudová léta císařovny (1957)Sissi - osudová léta císařovny (1957)
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 168605
Osobností: 665460
Fotografií: 661936
Plakátů: 317904
Obsahů a biografií: 155407

Poslední komentáře

Věčně tvá nevěrná (2018)

Věčně tvá nevěrná
Pořád to zkouším a čekám   jestli se nestane nějaký   zázrak a na svět se   nedostane po létech nějaká   opravdu dobrá česká komedie   ale to více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 3 / 10

Román pro pokročilé (2019)

Román pro pokročilé
"Tolik práce a přitom   taková blbost!"
...jak by   řekl klasik. Muselo dát   fůru přemýšlení narvat tu   hromadu reklamních bloků do   více >

Autor: Rastaman33 | Hodnocení: 3 / 10

Herec 3/3 (2020) [TV epizoda]

Herec 3/3
Závěr televizní minisérie   se povedl. Pro mě bylo   překvapením, že ani   prožité události mladého   konfidenta Standy Láníka   nenapravily více >

Autor: curil | Hodnocení: 8 / 10

Věčně mladá (2015)

Být stáááále mlád...

Věčně mladá
O věčném mládí pěl už   Zlatý slavík, ale taková   Adaline Brownová by mu to asi   vymlouvala. Na vlastní kůži   totiž zjišťuje, že takový   více >

Autor: green-tea | Hodnocení: 6 / 10

Křišťálová noc (1966) [TV inscen...

Křišťálová noc
Kriste Jéžiši a stále   dokola. Koho baví dialogy a   hádky, ale také hlavně to,   kde se absolutně nic neděje,   tak ten si to vychutná. Holt   jsem naletěl na název, no.

Autor: Pitryx | Hodnocení: 1 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení