Smrtihlav (2017)

Smrtihlav (HHhH)
60.6 %
 
 

HHhH

Další název: The Man with the Iron Heart; Heydrich: Muž so železným srdcom (SK)

    Žánr: historický / životopisný / válečný
    Země: Francie / Velká Británie / Belgie / Spojené státy americké
    Premiéra v ČR: 8.6.2017        
    Délka: 119 min.
Čím větší zlo, tím větší hrdinové

Pražskými ulicemi v květnu 1942 jede kabriolet, když mu vkročí do cesty člověk s namířeným samopalem. V autě sedí muž, který si svou pověst a přezdívky blonďatá bestie či pražský kat do puntíku zasloužil. Muž s pevnou vůlí, disciplínou a nelítostným srdcem, který teď klidně vytahuje pistoli a namíří na útočníka . . . Reinhard Heydrich.

Počínaje vyhraněným momentem namířených zbraní, sleduje film Smrtihlav dva úžasné příběhy. Příběh hrdinství a také jeho nedílnou součást - příběh zla.

Heydrichova kariéra posledních let je ohromující, stejně jako hrůzy, které za sebou zanechává po celé Evropě. Vypracoval se ve „velké zvíře“ a Třetí říše na něj v mnohém spoléhá. Zastavit nezastavitelné má v úmyslu skupinka mladíků vyslaná z Anglie vedená Josefem Gabčíkem a Janem Kubišem. S podporou českého odboje plánují a uskuteční troufalou akci, která nemá a v průběhu války už ani nebude mít obdoby.
Cinemart

režie:
Cédric Jimenez
 
 
hraje:
Jason Clarke (Reinhard Heydrich), Rosamund Pike (Lina Heydrichová), Mia Wasikowska (Anna Nováková), Jack O'Connell (Jan Kubiš), Jack Reynor (Jozef Gabčík), Tom Wright (Josef Valčík), Enzo Cilenti (Adolf Opálka), Adam Nagaitis (Karel Čurda), Barry Atsma (K. H. Frank), Stephen Graham (Heinrich Himmler), Geoff Bell (Müller), David Horovitch (admirál Hansen), Abigail Lawrie (Fafková), David Rintoul (generál Wagner), Ian Redford (Ernst Röhm), Céline Sallette (Marie), Gilles Lellouche (Václav Morávek), Steve Evets (Jan Zelenka), Noah Jupe (Ata Morávek), Volker Bruch (Schellenberg), Christophe Maratier (Naujocks), Oscar Kennedy (Milic Zelenka), Pál Makrai (Pere Petrek), Blanca Györfi-Tóth (Jindřiška Nováková), Zoltán Schmied (Josef Mašín), Vernon Dobtcheff (Emil Hácha), Zdeněk Sedláček (Adolf Hitler), Gyula Mesterházy (voják gestapa)
 
 
námět:
Laurent Binet (román HHhH)
 
 
scénář:
Audrey Diwan, David Farr, Cédric Jimenez
 
 
kamera:
Laurent Tangy
 
 
hudba:
Guillaume Roussel
 
 
kostýmy:
Olivier Bériot
 
 
střih:
Chris Dickens
 
 
zvuk:
Cédric Deloche, Alexis Place
 
 
výkonný producent:
Daniel Delume
 
 
producent:
Daniel Crown, Alain Goldman
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.