ohodnotit

Obsah filmu Teroristka

 
Černá komedie o Marii (Iva Janžurová), učitelce v důchodu, která říká, že už si nechce připadat jako kráva a rozhodne se zrealizovat to, co nás sice občas napadne, ale hned tu myšlenku zapudíme: sežene si zbraň a namíří ji na strůjce zla (Martin Hofmann). Za cenu vlastní oběti se pokusí pomoci jiným. Marie však zjistí, že stejně, jako je vražda složitá morálně, je nesnadná i prakticky.

CinemArt CZ

 
Související odkaz
 
Recenze: Teroristka

Iva Janžurová vyráží se zbraní v ruce konat dobro pod dohledem Radka Bajgara, režiséra úspěšné... číst dál

 
 
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit zde >>
trailer
Oficiální stránka:
https://teroristka.log...
 
 
Distributor v ČR:
CinemArt
 
 
Barevný:
Ano
 
 
Jazyková verze:
česká
 
 
Distribuční verze:
česky
 
 
Zvuk:
5.1
 
 
Přístupno:
od 12 let
 
 
Ohodnoťte
n12345
n678910
Zobrazit všechny herce a tvůrce filmu Teroristka >

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Podle hodnocení

Nejnovější komentáře k filmu

RwlBem
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 6.4.2020
Tak jsem
také konečně viděl to často zmiňované   dílo, ale mám z něj rozpačitý dojem. Není to   drama, ačkoli se tam vraždí. Není to   sociální kritika, ačkoli se tam pranýřuje   zlovůle peněz vůči lidem. Není to ani   komedie, ačkoli se to scénář pokouší   odlehčit kontrapunkcí slušné učitelky a   jejího záměru. Není to ani revoluční agitka   (možná trochu ano, ale snaživě ukrytá), ani   návod (tedy doufám). Co to tedy je? Hatlapatla,   pro mě. Čest p & p Janžurové a Hofmannovi,   díky kterým jsem to dokoukal, i když chvilkami   jsem šilhal po hodinách, kolik toho ještě   zbývá.
Alix
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 6.4.2020
Velmi podařený film, který mne nečekaně   pobavil. Herecké výkony skvělé, jen Eva   Holubová tam moc prostoru neměla a je to škoda.   Pavel Liška tady měl zajímavou roli, ve které,   aspoň pro mne, působil velice mužně a   přitažlivě. Martin Hofman byl úžasně hnusný   a vidět Ivu Janžurovou, jak obratně zachází   se zbraní, včetně nábojů schovaných v   punčoše, stálo za to. Všechny výkony   výborné a hlášky mne několikrát hodně   rozesmály. Ráda se podívám znovu, ten film mi   za to stojí!
topipig
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 6.4.2020
Problém Teroristky tkví v tom, že se chvíli   tváří jako drama, chvíli jako thriller anebo   černá komedie. Dohromady tento slepenec   nefunguje a jako celek působí poněkud toporně   a rozpačitě. Není v tom uvěřitelnost.   Předchozí film Radka Bajgara Teorie tygra byl   mnohem lepší a hlavně přirozenější.   Teroristka vyznívá spíše jako nepovedená   parodie. Iva Janžurová bývala svého času   nejlepší českou herečkou, která zvládala   zahrát jakoukoliv roli, ale ty časy jsou   bohužel nenávratně pryč a v Teroristce hraje v   podstatě to samé, co za poslední tři dekády.
green-tea
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 5.4.2020
Po dobrém to holt nešlo...
Paní učitelce to dalo práci, ale na idylické   poříční osadě konečně zavládl klid a   vynikající trojka I. Janžurová - P. Liška -   M. Hofmann se v téhle černé komedii plné   absurdních nadsázek vyřádila přímo dokonale.   Logika sice značně pokulhává, ale vem to   nešť, hlavně že filmík pobaví.
klasifikátor
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 5.4.2020
Právě jsem tenhle film dokoukal a jsem trochu na   rozpacích. Do jaké míry to bylo jak míněno   ví asi jenom Radek Bajgar ale už jen kvůli   vynikající paní Janžurové které bravůrně   sekundoval i Pavel Liška patří tohle dílo k   tomu lepšímu co u nás v poslední době   spatřilo světlo světa i když bych označil za   jenom lehce nadprůměrné. Místy to bylo na můj   vkus o číslo absurdnějśí než je únosné u   filmu který není programově "crazy".
jarda53
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 5.4.2020
Já za posledních 30 let jestli jsem viděl 20   českých filmů, tak je to dost, není to film na   Oskara ale pobaví, herecké výkony jsou dobré,   Liška konečně v normální roli, Hofmann je   perfektní a scéna z vily jak vystřižena z   amerického akčního filmu, k tomu příjemná   hudba. O tom, že když Pražáci se na víkend   nastěhují na osady a jdou se vyřádit, mluví o   demokracii, obyvatelé jsou bezmocní čteme   neustále v novinách a ve zprávách tv.
MambaX
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 3.4.2020
Komediální drama s vážnou tematikou - jak   řešit problémy s movitými hajzly, kteří si   osvojují právo vládnout nad životy druhých a   případně je obrat o jejich štěstí a   totálně jim zkazit život. Dramaturgie filmu   nedrží úplně pohromadě, je to koktejl   dramatických a komediálních okamžiků - ne že   by to bylo úplně nesourodé, ale prostě to   nemá vždy patřičný šmrnc. Situaci   zachraňují excelentní herecké výkony   počínaje skvělou Ivou Janžurovou, přes Pavla   Lišku, Tatianu Dykovou, Evu Holubovou až po   naprosto úžasně zahraného padoucha Martinem   Hofmannem.
Vlastimil Mach - tak se jmenuje   arogantní podnikatel, který potřebuje získat   pozemky s chatovou osadou a prodat je výhodně   developerům. Vystupuje chvílemi i jako   slušňák - to je jen přetvářka, aby dosáhl   svých cílů. Ve skutečnosti se neštítí   ničeho a život se místním obyvatelům snaží   maximálně znechutit. Vůbec ale netuší, že by   se mu nakonec mohla postavit učitelka v důchodu   Marie (Iva Janžurová). Byť celý život   vštěpovala svým žákům, že zlu se nemá   oplácet zlem, nakonec ztratí trpělivost a když   se pokus o dohodu mine účinkem, vydá se za   bývalým zlobivým žákem Trpělkou (Pavel   Liška) pro střelnou zbraň.
Režisér Radek   Bajgar měl snahu natočit film o vážných   společenských problémech komediální formou   (až absurdní nadsázkou). Takových filmů je   třeba, byť v reálném životě to málokdy   dopadne tak, že dobro zvítězí a zlo je   potrestáno. Film především díky hereckým   výkonům dokáže pobavit i potěšit. Vizuálně   je Teroristka pěknou podívanou, hudební stopa   Jiřího Hájka je výborná, co lze pochválit   jsou nádherně vycizelované dialogy.
PS: V   žádném případě neberte tento film jako   návod, jak řešit váš obdobný problém,   který vás třeba právě teď trápí.
fanaticusm
Hodnocení:
Přidáno: 9.3.2020
Tak jsem dnes skouknul film teroristka na který   jsem se po té co jsem viděl ukázky docela   těšil. Dost zklamání. Ještě že alespoň   "ideovost" nezklamala vůbec. Hlavní   zloun v podání Martina Hofmanna byly nastíněn   jako někdo kdo nejen že má rád zbraně ale   především pronáší hlášky o obraně národa   a o tom jak chce ovládat lidi strachem. Pokud by   si snad nějaký méně všímavý divák   dostatečně neuvědomoval kam že to hlavní   zloun patří je to podpořeno scénou ve které   pořádá soutěž ve které soutěžící   střílí po gumových člunech s černými   postavami a v podstatě organizuje ozbrojenou   jednotku. Za své počínání je stranou dobra   označen za nácka jehož je třeba fyzicky   zlikvidovat neb jinak by to údajně tací   dotáhli až ke koncentrákům. Vše dobře   dopadne a hlavní zloun je přísně ztrestán   hned na třikrát. Rána z brokovnice do nohy,   několik střel z revolveru do těla a nakonec   upálení.No každá doba měla své zlouny které   bylo nutno řádně vykreslit. Nacisti měli   židy, minulí komunisti "nemilosrdně   nastavovali zrcadlo zlému kapitalismu" no a   ti dnešní nastavují vytvářejí jiné   stereotypy.
m6k
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 5.2.2020
Od filmu jsem neočekával žádné zázraky, ale   v rámci své záliby v "mapování české   kinematografie‟, a Janžurku mám rád… No a   byl jsem jím dost příjemně překvapen, ba až   nadšen. Je to vcelku povedená groteskní satira,   vtipně tepající některé neblahé   společenské jevy. Politické mafiánství a   korupci zejména. Kdo by to do toho Bajgara řekl,   že to té kapitalistické transformaci naší   svobodné a demokratické společnosti bude tak   natírat. Má kliku, že ten jeho štvavý pamflet   neskončil v trezoru! Kapitalistickou společnost   si rozvracet nenecháme! Ale ne, nebojte, není to   žádná politická agitka, to jen hloubavému   divákovi, možná někde v pozadí smíchu…   Naštěstí hloubaví diváci většinou nejsou   diváky podobných komedii. A film Teroristka je   nekomplikovaně, veskrze příjemná, byť místy   černě nahořklá, ale přeci jen komedie. Iva   Janžurová je v ní opravdu boží!, (kdo by to   byl řekl, že už je starší než charta, to to   letí…). Úžasný je také "Luďan‟   Martin Hofman, v roli politicky slizkého   záporáka. Přijatelně mu sekunduje Wilhelmka,   dnes tedy už Tatiana Dyková, zato pozoruhodně   netradiční je tu postava Evy Holubové. Zato   svou obvyklou, (již poněkud obligátní),   škatulku "pozitivního trouby‟, si tu   velmi sympaticky střihne Pavel Liška. A ve filmu   nechybí ani "slovenská okrasa‟ Kristina   Svarinská a že ta je teda ozaj pekná, až si   chlípný divák, (já ne!), dozajista říkal,   škoda, že tam z jejího hanebného,   vyděračského zprznění, bezskrupulózním   kapitalistou, nebylo vidět víc. Každopádně   mě Teroristka opravdu pobavila. Tak jasně, že   scénář je místy trochu, až trochu dost,   kostrbatý a né zcela logický, ale tak je to   komedie, no… Sranda, nadsázka a za ten závěr,   (klid, nebudu spoilovat!), za ten by se nemusel   stydět, ani Quentin Tarantule.
Máša13
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 1.2.2020
Celkem
zábavný snímek, který si nehraje, že je z   reálného života a díky tomu si může dovolit   "různé prkotiny". Škoda přehnaného   happy endu, ale to k tomuto typu komedií asi   patří...Herci, nejen vynikající   pí.Janžurová, velmi slušné výkony. Prostě   úsměvná oddychovka.
 

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih47866minih47866Peklo s princeznou (2009) 
Peklo s princeznou n
minih142536minih142536Ten, který přežil (2015) 
The Survivalist n
minih62888minih62888Kufr plný nadějí (1978) [TV hra] 
Kufr plný nadějí n
minih49074minih49074Posedlá (2009) 
Obsessed n
minih40057minih40057Povodeň (2005) [TV film] 
n
minih42535minih42535Zamoření (2006) 
The Plague n
minih149568minih149568Ochránci (2016) 
Zaščitniki n
minih20219minih20219Šišouni v New Yorku (1993) 
Coneheads n
minih24491minih24491Zaostřit, prosím! (1956) 
Zaostřit, prosím! n
minih42334minih42334Útěk ze seriálu (1989) [TV hra] 
Útěk ze seriálu n

Hodnocení:n12345678910

Hodnocení filmu

71.2 % (129)
8   - argenson
8   - curil
8   - jarda53
8   - Pitryx
8   - green-tea
6   - MARi0
7   - Edward52
5   - jmenuji.se
10 - georginaa
6   - klasifikát
7   - vojtam
9   - beneva
8   - dobes.pave
9   - New
7   - Snura
5   - red.mann
3   - Xpojntman
3   - Zimmy871
5   - Kycky
8   - Jarda.ftr
Teroristka (2019)Teroristka (2019)Teroristka (2019)Teroristka (2019)
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 165400
Osobností: 660131
Fotografií: 638950
Plakátů: 307804
Obsahů a biografií: 151638

Poslední komentáře

Osobní strážce (1992)

Osobní strážce
Poctivá hollywoodština se   vším dobrým a špatným, co   k tomu patří. A nervní   oscilace mezi povinností a   city.

Autor: petrusmev | Hodnocení: 7 / 10

Robin Hood (2018)

Humus !!!

Robin Hood
Etický kodex říká, ať   nepíšeme tyhle jednoduché   komentáře. Ale k této   žumpě se nic jiného napsat   nedá.

Autor: weitinger | Hodnocení: 1 / 10

Proces s vrahy Martynové (1988) ...

Mohlo to být lepší

Proces s vrahy Martynové
Už když jsem tuhle   dvoudílnou inscenaci před   cca 30 lety viděl při její   premiéře poprvé byl jsem   trochu zklamaný. Pak jsem ji   viděl více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 6 / 10

Knihovníci (2014) [TV seriál]

Počet sérii/ epizid

Knihovníci
Série (4) / Epizody (42)
Série 1 (2014) - 10   epizod
Série 2 (2015)   - 10 epizod
Série 3   (2016) - 10 epizod
Série 4 (2017) - 12   epizod

Autor: MagorEvil

Hra s ďáblem (1997)

Hra s ďáblem
Jeden z prvních filmů   (třetí čtvrtý) režiséra   akčních filmů "Ajzaka"   Florentina, tvůrce béček, a   kupodivu je film lepší, než   jeho více >

Autor: curil | Hodnocení: 6 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.073/0.061