Deset věcí, které jste možná nevěděli o...6#

Vydáno dne 12.11.2008 (2616 přečtení)
Už pošesté vám servírujeme zajímavosti týkající se slavných filmů. Dnes to bude film, kterému vévodí hvězdné herecké obsazení, a který vyniká úchvatným vizuálním zpracováním, aby mohl zůstat co nejvěrnější své komiksové předloze. Vstupte do Sin City.

  sc

     1. Jessica Alba nevěděla o své postavě Nancy Callahan skoro nic. Dokonce ani poté, co jí Rodriguez obsadil. Ve scénáři však bylo poměrně dost scén, ve kterých měla tato postava vystupovat nahá, což Jessica striktně odmítla. Režisér Robert Rodriguez a spolurežisér Frank Miller se však shodli, že nahota v tomto případě není důležitá.

2. Nancy a Wendy řídí auto s poznávací značkou LEV 311. Autor komiksu o Městě hříchu Frank Miller ji často používá pro auto, které řídí jeho oblíbená postava v každé povídce. Číslo odkazuje na Millerovu manželku Lynn Varley, která se narodila 11. 3.

3. Jeden večer během natáčení se Rodriguez rozhodl pro uspořádání koncertu. Jeho skupina Chingon byla předkapelou a tou hlavní byla skupina The Accelerators, jejímž frontmanem je Bruce Willis. Na akci nechyběli herci a členové štábu Sin City a také filmu Temný obraz, který se zrovna také natáčel v Austinu v Texasu, kde také Robert Rodriguez bydlí.

4. Robert Rodriguez prodal Tarantinovi práva na užití písně Malagueña Salerosa do dvojky Kill Billa za jeden dolar. Tarantino řekl, že chce režírovat jednu ze scén v Sin City za stejnou cenu. Mimo jiné hlavně proto, že byl zvědavý na práci s HD kamerami, které Robert vychvaloval.

5. Scéna, kterou Tarantino režíroval, je v autě, kdy se jede Dwight zbavit Jackie Boye do asfaltové jámy.

6. Jessica Alba tancovala na jinou muziku než na tu, která zazní ve filmu. Tu přidal Rodriguez až během postprodukce.

7. Autor a spolurežisér Frank Miller si zahrál kněze.

8. Rodriguez původně požádal známého skladatele Hanse Zimmera, aby složil hudbu pro Sin City. Ten však odmítl, protože v tu dobu pracoval v Anglii na hudebním doprovodu k filmu Batman začíná. Doporučil však své přátele Johna Debneyho a Graema Revella, kteří se spolu s Robertem Rodriguezem o hudbu nakonec postarali.

9. Když přijde Hartigan do Kadie's baru za Nancy, číšnice Shellie nese pivo značky Chango. S touto fiktivní značkou se můžeme setkat i v Rodriguezových filmech Desperado a Od soumraku do úsvitu.

10. I tentokrát se podíváme na to, jaký byl první záměr hereckého obsazení. Juniora si měl zahrát Leonardo DiCaprio a Marv měl původně vypadat jako Michael Madsen. Jackie Boyem se měl stát nejprve Adrien Brody a poté Johnny Depp. Jako Hartigan se měl představit Michael Douglas, jako Žlutej bastard Steve Buscemi a Willemu Dafoeovi byla spolu s Christopherem Walkenem nabídnuta role senátora Roarka. Anthony Michael Hall měl být Dwightem. Kate Bosworth se měla objevit jako Gail. No u Nancy jsme si bývali mohli přečíst jméno Jessica Simpson.

(Autor: Tomáš Kordík)
 

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.07/0.058
Partneři:
Hyperreality.cz | Hyperslevy.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz