Speciál: Bonusová sekce filmu Mamma Mia! Here We Go Again

Vydáno dne 08.04.2020 (472 přečtení)
Dovedu si představit, že tenhle biják i jeho bonusová sekce dokáže zvednout náladu těm, které současný stav více či méně deprimuje. 

 


 

Samotný film jsme si zrecenzovali TADY. Takže víme, že se povedl a to samé v podstatě platí i pro extra materiály, neboť se nesou v podobně vitálním a žoviálním duchu. VYNECHANÉ A PRODLOUŽENÉ SCÉNY mohly klidně takhle zůstat i ve finálním sestřihu. Muzikál je přeci jen vedle animáků v podstatě nejvolnější žánr, ve kterém se při správném využití filmové řeči může odehrát úplně cokoli. Tohle je přesně případ Mamma Mia! Here We Go Again. Scény si můžeme pustit s volitelným komentářem režiséra Ola Parkera, který se pokusí určité postupy vysvětlit.

HIGH JINKS čili takové to video sestříhaných (rádoby) vtipných momentů nechává v tomto případě rozum stát. Naštěstí trvá jen něco přes minutu a oklepat se z něj můžeme už po spuštění dokumentíčku (všechny mají do sedmi minut) s názvem PŘÍBĚH. Dozvíme se, že ústřední osobou s neutuchajícím zápalem pro věc je producentka Judy Craymer, která všechno víceméně dala dohromady, aby vedle divadelního představení vznikla i filmová verze. Pro druhou část byl přitom vlastně zvolen koncept Kmotra II. A funguje výborně, z čehož mají radost i Björn Ulvaeus a Benny Andersson.

Pustit si můžeme samostatně s textem v obraze PÍSNĚ K ZAZPÍVÁNÍ. Ty od ABBY jsou takové veselé, tak proč ne? Kór když jich zazní hned osmnáct. MAMMA MIA! ZNOVU SPOLU není až tak nostalgické video, jak by se mohlo zdát, když mezi první a druhou částí máme mezeru deset roků. Většina hereckého ansámblu má totiž pocit, jako by se nikdy nerozešli. De facto opravdu spolupachatelé, jak poznamená Colin Firth. Natáčení dvojky bylo poměrně významně zpestřené tím, že Julie Walters, která ztvárňuje dospělou Rosie, byla povýšena do šlechtického stavu a stala se Dámou. V ROLI DONNY přináší tříminutovou výměnu komplimentů mezi Lily James a Meryl Streep.

SOPHIIN PŘÍBĚH se zase soustředí na Amandu Seyfried, která jest v Mamma Mia! Here We Go Again naprosto kouzelná! Prozradí, že minule šlo o její první větší biják a do značné míry hrála sama sebe, přičemž s touto postavou dále sdílí určité paralely. SETKÁNÍ S CHER si nemohl nechat ujít ani sám James Bond, tedy Pierce Brosnan. Oba mužští členové ABBY byli ze spolupráce s touto slavnou zpěvačkou nepřekvapivě také nadšení. Sama si nenechá pro sebe způsob, jakým jí její agent o této roli řekl. To fakt stojí za to!

 


 

KOSTÝMY A DYNAMA sledují kreativitu hlavní kostymérky Michele Clapton. Je to taky prosluněné a je to bezva. CHOREOGRAFIE FILMU MAMMA MIA! HERE WE GO AGAIN jde za Anthonym Van Laastem. Zatímco jednička vycházela do značné míry z muzikálu, tentokrát bylo třeba začínat od nuly, třebaže zazněly opětovně některé písně. Podíváme se na zkoušky a Colin Firth prozradí, že jeho tancování je v podstatě „rychlejší stání,“ což se později potvrdí a zmíněný choreograf to označí za „vrchol své kariéry.“ V HERECKÝCH SETKÁNÍCH se potká Tanya se svým mladší já a Rosie se svým starším. Těžko soudit, proč nedojde i na Donnu (Lily James-Meryl Streep), Harryho (Colin Firth-Hugh Skinner), Sama (Pierce Brosnan-Jeremy Irvine) či Billa (Stellan Starsgård-Josh Dylan).

CURTAIN CALL neboli DĚKOVAČKA se týká závěrečného zpívání, během kterého se za doprovodu hitu Super Trouper potkají úplně všichni se všemi. Pro někoho z účastníků utrpení, pro většinu účastnic štěstí. DANCING QUEEN: ANATOMIE SCÉNY se pochopitelně zabývá právě náročnou scénou, jíž dominuje skladba Dancing Queen. Pierce Brosnan se nechá slyšet, co si říká, když o svém počínání na place při hraní postavy pochybuje. Tahle scéna je vskutku veliká s mnoha komparzisty a připravenou choreografií. Avšak i ostatní scény a záběry ukazují, že některé departmenty si při natáčení této muzikálové komedie hodně zamakaly, třebaže někteří herci a některé herečky se spíše přiklánějí k tomu, že šlo o takovou pracovní dovolenou.

V HERECKÝCH ROZHOVORECH – DYNAMA/TÁTOVÉ se sešli mladší verze výše uvedených postav. Kluci řeknou o setkání se slavnějšími kolegy a holky férově zmíní Spice Girls. ZPÍVÁNÍ PŘED LEGENDAMI se týká nahrávání ve studiu před Björnem a Bennym. Proč se na tomto projektu nijak nepodílely Agnetha Fältskog a Anni-Fryd Lyngstad, tedy zbývající dvě členky ABBY, nikdo neprozradí. Zato bude vychválen zpěv Meryl Streep, což je mimořádně všestranná osobnost. Existuje vůbec něco, co by nezvládla? Sotva. VE ŠKOLNÍM ROKU ’79 se řeší skoro to samé, co při těch Hereckých rozhovorech. To ale neznamená, že by to taky nebylo bezva. AUDIOKOMENTÁŘ režiséra nepochybně rovněž nabídne hromadu pozoruhodných informací, byť jako jediný není tradičně opatřen českými titulky. Mamma Mia! Here We Go Again je určitě takový pěkný film do nepohody, protože se snaží ukázat, že je všechno hezké.

FOTO: CinemArt
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Kino

Recenze: Kanáři

Na online platformě Aerovod je k vidění i tenhle rumunský počin, který se však z větší části... celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.069/0.059
Partneři:
Hyperreality.cz | Hyperslevy.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz