Poslední komentáře

 
Krikri
Hodnocení: 6
Přidáno: 21.01.2020 23:47
Podle mě nejlepší film ze série Čtyři děti a jeden otec. Natočit v současné době rodinný film na téma multikulturalismus, aby z toho ve výsledku nebylo laciné citové vyděračství nebo dokonce sluníčkářská agitka je pořádný kumšt a řekl bych, že tady se to Dánům docela povedlo. Film mě od počátku zaujal, nejspíš proto, že jak skandinávská, tak japonská kultura je mi sympatická a v tomto případě jde o skloubení obou. Bavil jsem se při různých nedorozuměních a nechtěných faux pas jak dánského, tak japonského otce. Chvílemi to sice nepatrně zabíhalo do kýčovitosti, ale v mezích snesitelnosti. Jediné, co nedokážu pobrat a přijde mi až přespříliš přehnané je scéna v ZOO, kdy ti dva malí kluci s holemi jako samurajové útočí na lva a skáčou jako na trampolíně. Tohle už bylo i na mě moc, proto nedám 7 *, i když v porovnání s ostatními filmy této série, kterým jsem dal po pěti by si tento o něco lepší hodnocení zasloužil, proto alespoň 6 * a přidám i v procentech. 65%
Krikri
Hodnocení: 5
Přidáno: 21.01.2020 23:44
Jelikož mám za sebou lobotomickou sedmidílnou filmovou sérii Sestřiny děti, do této opět dánské filmové série jsem se pouštěl poněkud skepticky. Musím ale uznat, že oproti výše zmíněnému je to o poznání lepší. Předně oceňuji originální nápad - otec samoživitel čtyř dětí (feministky a matky manipulující své děti proti otcům tento typ filmů nejspíš budou proklínat a zodpadňovat). Dále je dobře, že tento otec, ač je trochu švihlý, rozhodně není absolutním blbem jako strýc těch smradů v "Sestřiných dětech". Konečně po dlouhé době vidím rodinné filmy natočené po roce 2000, kde se nikdo nepitvoří, v jednom kuse neječí nebo není znázorňován jako šablonovitá karikatura. Zkrátka film v evropském stylu, nesnažící se kopírovat americké komerční braky. Jediné, co mi trochu přišlo jako vykrádačka je zápletka, v níž se otec přestrojí za ženu, aby získal zpět práci, scénárista se zřejmě inspiroval německým seriálem Pusinka. Co se týče českého dabingu, kupodivu mi ani nevadil Terš v hlavní roli. I když slabý, přesto dávám průměr 50%.
Krikri
Hodnocení: 4
Přidáno: 21.01.2020 23:42
Shlédl jsem všech sedm filmů této série a jelikož všechny jsou na jedno brdo, bude stačit, když napíšu komentář pouze k jednomu z nich. S velkým sebezapřením jsem je všechny poctivě dokoukal až do konce, ale znovu vidět nemusím. Jeden jako druhý přes kopírák - banda smradů, která neustále někoho podvádí, lže a krade jezdí po světě se strýcem, jehož mají pořádně na háku. Takový trouba, co si dá leccos nakecat si říká dětský psycholog? Snad jedině kdyby dělal doktorát v Plzni bych to chápal. V každém z filmů narážejí na nějaké extrémně tupé lupiče, strýc odolává svodům všudypřítomné sousedky a nesmí chybět ani blonďatý manekýn, do něhož se vždy zakouká ta puberťačka a sedm filmů je na světě. Tomuto jedinému dávám 4 * (jinak všem ostatním po třech), neboť se přece jen trochu vymyká zajetému standardu těch ostatních. Zejména díky absenci strýce (tentokrát ty smrady měla na starost jejich ne příliš oblíbená sousedka), čímž odpadá hlavní zápletka filmu ve stylu "dělejme ze strýčka blbce". Zde bylo o něco méně klišé a trapnosti než obvykle a zaujalo i prostředí pouště a pyramid. Jinak ale také vcelku předvídatelné, i když trochu invence a komediálního prvku by se tu našlo. Každopádně už ani dánské rodinné komedie natočené po roce 2000 nedosahují kvalit let dřívějších. 35%
Frolíček
Hodnocení: 6
Přidáno: 21.01.2020 23:18
Standardní kriminální případ, aniž bych musela vidět předchozí díly a zajímat se o konkrétní vztahy mezi kriminalisty. Osvěžující Pavla Beretová v roli šéfové, kombinace jejích detektivních mužů zajímavá, zas je to o tom jak se vše musí vyšlapat nebo v dnešní době objezdit. A příběh samotný? Kdyz začal Filip Čapka štkát:"Měl jsem na to právo!", tak mě polilo horko.
PORTER
Hodnocení: 6
Přidáno: 21.01.2020 21:21
Povedené dobové kulisy a uniformy,povedené zákopy a cesta přes nepřátelské území plné mrtvol a nástrah byla napínavá.Chybělo trochu víc válčení a některé herecké výkony se moc nepovedli.
curil
Hodnocení: 9
Přidáno: 21.01.2020 20:27
Marseille a její krásné okolí, město přístav, kde se setkávají pašeráci z celého světa. I zde se odehrává částečně příběh korsického mafiána a jeho výnosného obchodu s pašováním amerických cigaret. Závist konkurence a snaha převzít jeho job přivede Korsičana, křivě nařčeného z vraždy, do vězení. A pak začne ta pravá gangsterka, pomsta bude sladká. Michel Constantin v jedné ze svých nejlepších rolí tvrďáka a mafiána Fantoniho, který je patřičně obratný v honičkách a přestřelkách a divák si užije. Určitě alespoň fandové francouzských a italských kriminálek ze sedmdesátých let. Michelovi zdařile sekundují Henry Silva, jako odporný záporák a americký pašerák, stejně jako Michel Bozzuffi v roli zrádného přítele Vinceho.
FLA
Hodnocení: 7
Přidáno: 21.01.2020 16:08
Ale jo mírné zlepšení tu je, oba případy zajímavé, větší drive a celkově zajímavé vyústění, začíná mě tahle parta víc bavit, tak uvidíme kam seriál popádí v dalších dílech - 70%.
martin.stusak.9
Hodnocení: 9
Přidáno: 21.01.2020 12:40
Mrazivé drama o vrahovi Johnovi Christiehovi na základě skutečného případu, jehož zločiny ve své době šokovaly Anglii. Snímek by se dal s přehledem srovnat s fenomenálním počinem 'Mlčení jehňátek' (1991) a jeho dalším pokračováním. Sice se nejedná o kanibala, ale charakterově má John Christie s Hannibalem Lecterem mnohé společné. Použita je jednoduchá dějová šablona k vytvoření hrůzných skutečností, které i dnes předčí očekávání. Silný pocit každodenního nebezpečí v bytovém domě je nastoleno nejen vlivem dokonalé režie, ale hlavně naprosto přesvědčivých hereckých výkonů. Snímek je naplněný zákeřnými intriky šíleného jednotlivce k dosažení svého vražedného cíle, po kterých vymýšlí prostředky, jak své činy zamaskovat jako nehody. Do jeho pasti se chytí i mladý chudý pár, který se vlivem osudu dostat do svízelné situace. Právě přes ně je příběh vyprávěn a nutno uznat, že na jejich místo by se nechtěl dostat nikdo. Celou stopáž snímku provází nepříjemný pocit z dané atmosféry. John Christie nabývá dojmu tichého a nenápadného člověka s dobrosrdečnou povahou, který však ve svém jádru ukrývá naprostou nemilosrdnost. Snímek je ve svém tempu docela pomalý, ale je to ku prospěchu věci. O to víc je zvýrazněna hrůza z jeho činů. Scénář byl zpracován dle bestselleru Ludovica Kennedyho a dá se říct, že tento filmový počin láká k jeho přečtení.
martin.stusak.9
Hodnocení: 8
Přidáno: 21.01.2020 11:31
100 let po ztroskotání nějaké lodi se na pobřeží malého městečka od moře táhne podivná mlha a začnou se dít věci. John Carpenter a jeho přehlížená klasika. Jedná se o tradiční příběh duchů s mírným náznakem násilí, který svým postupným budováním atmosféry a příznaků nejistoty a strachu hodně připomíná styl Alfreda Hitchcocka. A tak se jedná spíše o hororový thriller o pomstě námořníků na potomcích svých vrahů. Námětově to sice vypadá na slasher, ale svým způsobem tomu tak není. A to i přesto že se sem tam někde nějaký útok naskytne. Carpenter pracoval s naprostým minimalismem, čímž nechal vývoji volný průběh. Správnou atmosféru tak spíše buduje syntezátorový zvukový doprovod. Takže žádné lekačky, žádná brutalita, žádné potoky krve. S nízkým rozpočtem, dobře zpracovaným scénářem a ohromnou touhou po kreativitě vznik snímek o jedné děsivé noci, ve které se s nemalou intenzitou probouzí strach z neznámého. A když se nad celým konceptem a vůbec celkovou filosofii příběhu zamyslíme, tak si můžeme i uvědomit, že vtom je vlastně skryto určité politické poselství, které má ve svém smyslu dokonce nadčasovou výpověď. A tím je úpadek západního světa. Snímek je sice nenápadný, avšak určitou hodnotu má. Musí se jen k tomu přistoupit z té správné strany.
Máša13
Hodnocení: 7
Přidáno: 21.01.2020 08:13
Klasický
český snímek,celkem povedená hořká komedie s vynikajícími hereckými výkony, působivě natočená.Co více dodat:-)
TomSesi
Hodnocení: 9
Přidáno: 21.01.2020 07:44
Drsná realita
Nevím, zda se smát či brečet, film velmi výstižně vykresluje lidskou povahu a realitu.
P800
Hodnocení: 1
Přidáno: 21.01.2020 00:26
5RAČKA
Už jsem viděl hodně, ale za takovou 5RAČKU dát 430 Kč (byli jsme dva znechuceni), to mě bude bolet hodně dlouho. Vydržel jsem v kině dvacet minut, z toho prvních deset minut byly reklamy a trailery na jiné filmy. Prostě odpad na entou.
Zdenek43
Hodnocení: 10
Přidáno: 20.01.2020 23:31
Z toho, co nám prezentují v poslední době naše televize, je tahle miniserie rozhodně lepší než průměr a snese srovnání se zahraniční produkcí. Zbytečný sex mezi hlavním hrdinou a matkou oběti v podstatě jen kopíruje, protože podobně je to skoro ve všech seriálech ze zahraniční i české produkce.
taron
Hodnocení: 9
Přidáno: 20.01.2020 23:25
Dolittle
nejsem kritik ale film jsem si oblíbyla.Jenom mě mrzí že film byl předabovaný.Jinak pohádka jak má být. Herecké obsazení moc fajn.
janka29
Hodnocení: 8
Přidáno: 20.01.2020 21:30
Myslela som, ze to bude napinavejsie....dej celkom zaujimavy, klasicky rozprakovy. No ale najlepsia a najkomickejsia bola postava Lichoradky, skvely vykon.
curil
Hodnocení: 8
Přidáno: 20.01.2020 19:31
Robert Enrico natočil další ze svých kriminálních filmů na klasický motiv přátelstí, loupeže a útěku. Příběh postrádá sice originalitu, ale zpracování detektivky a sympatická dvojice lupičů, jak už to v podobných filmech bývá, vše vynahradí. Od počátku je z děje zřejmé, jaký asi bude osud hlavních hrdinů. Vypracovaný plán nevychází podle představ a příběh se stále více zamotává. Nechybí milostné vzplanutí mladého páru zapleteného do loupeže a ani drsný gangster Weiss (skvělý Michel Constantin) jako protipól našich hrdinů. Enrico natočil lepší filmy, ale potěší i tato sedmdesátková kriminálka.
janka29
Hodnocení: 5
Přidáno: 20.01.2020 18:32
Ako som sa tesila na tento film, tak ma sklamal...neviem, nieco mi tam chybalo, ale netusim, ze co....
PORTER
Hodnocení: 6
Přidáno: 20.01.2020 18:23
Horor spíše pro dětské pokolení asi taky proto že v tom hlavní roli hrají děti,efekty ujdou,mimo děsivích scén kde se objeví sem tam nějaká oblůdka,je ve filmu i trocha romantiky mezi dětmi a humoru, když parta kluků vejrá na holku v palvkách s otevřenou pusou.
PORTER
Hodnocení: 6
Přidáno: 20.01.2020 18:06
Akční podívaná která nezklamala,G,Butler jako vycvičený profík který si poradí i když ho namočí do sraček a hodí na něj pokus o vraždu prezidenta,akční scény se docela povedly,příběh trochu ohraný.
PORTER
Hodnocení: 6
Přidáno: 20.01.2020 17:48
Herecky to bylo dobře zahraný ale že bych z toho snímku byl nadšený to asi ne ,a ani to podruhé vyhledávat nebudu,komik kterému se nedaří prosadit a ještě k tomu má jakou si chechtací nemoc,v jednu chvíli mu rupne v kouli když jede ve vlaku vytáhne bouchačku a začne řádit a ke konci to odnese i R.D.Niro,do chvíle než začne zabíjet to nebylo tak záživný až pak to začne být napínavější jinak dost psycho.
wena
Hodnocení: 5
Přidáno: 20.01.2020 16:56
Přiletí aby spasil zemí před lidskou rasou. Nakonec je z toho slátanina jak napravit a polepšit lidstvo. Nezachrání to ani Keanu v hlavní roli.
FLA
Hodnocení: 7
Přidáno: 20.01.2020 15:54
Tahle krimi TV minisérie měla navíc, první díl 80%, druhý 60% jako celek logicky něco mezi tím. Škoda, že to nebylo podobně zajímavé a napínavé jako první díl, ale to už jsem zmiňoval. I tak nebyla to ztráta času a stojí za vidění.
FLA
Hodnocení: 6
Přidáno: 20.01.2020 15:51
Tak druhý díl, menši kalitativní sešup dolů. Čekal jsem jiné rozuzlení a drsnější větší jízdu, rozehráno prvním dílem bylo slušně, ale tu zlověstnost a depresi se nepodařilo v druhém díle uplatnit víc. Pár náhod, několik nelogičností a menší ztráta tempa + uspěchaný konec to ubírá body, ale i tak stále na naše poměry dobré.
martin.stusak.9
Hodnocení: 9
Přidáno: 20.01.2020 15:12
Snímek svým námětem v podstatě navazuje na neméně kvalitní film 'Exploze' (1992), kde se v roli pyrotechnika vyřádil Pierce Brosnan. Vetřel se i Steven Seagal se svým snímkem Profesionál (2001), ale to už byl spíše filmový omyl. Ve filmu 'Zděšení' se proti sobě postavili coby pyrotechnik Jeff Bridges a coby uprchlý terorista IRA ve snaze se mstít Tommy Lee Jones. Ano, jde tu především o pomstu odsouzeného zločince, takže v podstatě nic neznámého. Devadesátá léta akčním snímkům přála a tento je rozhodně jeden z mnoha povedených. Dokonce se pyšní i filmovým pyrotechnickým rekordem. Na svou dobu prezentuje největší výbuch, jaký kdy byl pro potřeby filmu vytvořen. Ano, je to ten z přístavu. V devadesátých letech také vzniklo mnoho tzv. IRA filmů a tento se taktéž řadí mezi ně. Odkaz na IRA ale není zase až tak relevantní. Jde tu jen o souboj dvou chlapíků, kteří se vyznají ve výbušninách. Charakterově však oba budí jisté sympatie a tak téměř vytváří divácký spor komu fandit více. Hrdinovi nebo antihrdinovi? Scénář je dobře zpracovaný přesně pro potřeby filmové popcornové zábavy. Snímek oplývá svěžestí, vyrovnaností a přijatelnou plynulostí. A tak zanechává plný ucelený filmový zážitek. Po zhlédnutí filmu ještě hodně dlouho bude v uších znít známá píseň od irské kapely U2.
dreamerCZ
Hodnocení: 1
Přidáno: 20.01.2020 14:35
Doufám, že se tenhle škvár bude Halle Berry do smrti stydět. Je neskutečný jak strašně špatně tady hrála. Teda spíš přehrávala. Ovšem to vlastně všichni včetně starý otrkaný harcovnice jako je Sharon Stone. Tak nejspíš to byl záměr režiséra :D
Ovšem co je ještě horší, než "hraní" hlavní protagonistky, je její chůze. Jak ta nejlacinější děvka.
martin.stusak.9
Hodnocení: 9
Přidáno: 20.01.2020 14:24
Mistři hrůzy Boris Karloff a Bela Lugosi ve společném filmu je stejný fanouškovský fenomén jako akční hrdinové Arnold Schwarzenegger a Sylvester Stallone 'Plán útěku' (2013). Třicátá léta byla v hororovém žánru velice plodná a tak vznikly takové filmové fenomény, že se staly doslova a do písmene filmovou klasikou. Nebo je někdo, kdo nezná například Drákulu či Frankensteina? S podivem se to netýká tohoto snímku. A to se stal filmovým milníkem v oblasti použití hudby. Hrůzostrašné či jinak děsivé scény se tu sice tolik nevyskytují, avšak hororová síla je ve scénáři a hlavně v dialozích, které jsou v těch nejlepších momentech ostré jako břitva. Vizuální stránka a patřičné kulisy pro vytvoření atmosféry již byl zavedeným standardem. Satanismus je téma příběhu pana a paní Allison, kteří si vyjeli na svatební cestu do Budapešti, která se po setkání s určitým člověkem ve vlaku nakonec vyvine zcela jinak, než jak by si jistojistě představovali. Ve třicátých letech tak děsivý film, že byl v některých státech rovnou zakázán. Dnešní divák samozřejmě nad tím bude kroutit hlavou, ale když se zaměří na herecké projevy obou protagonistů, k tomu obrazové hrátky světla a stínů a dobu vzniku, kdy se na hororové filmy přeci jen shlíželo poněkud jinak, nemůže být již na pochybách. Výprava je jednoduchá, avšak patřičná pro ucelený futuristický nádech. Načasovaná hrůza vytváří surrealistickou atmosféru podpořenou klasickou hudbou od takových skladatelů, jako je Ludwig van Beethoven, Frantz Schubert či Johann Sebastian Bach. Vše pevně sedí a vytváří opravdový dobový filmový zážitek. Ne, skutečně je škoda, že je snímek zapomenutý.
martin.stusak.9
Hodnocení: 9
Přidáno: 20.01.2020 10:34
Chudý, avšak velice vášnivý mladý muž se horlivě zamiluje do bohaté mladé ženy. Jenomže právě onen sociální rozdíl je propastný problém v jejich vztahu. "Ten mladík není pro tebe!", zazní z úst rodičů dívky. Jako bychom to už neznali. A tak bude jistojistě i předvídatelný celý příběh. Ale jedná se o krásný příběh, který romanticky založeného diváka pohladí a příjemně zahřeje na duši. Avšak pozor, ono to není zase až tak jednoduché, jak to vypadá. Příběh se otevírá v nějakém pečovatelském domě, kde starší muž navštěvuje starší ženu trpící ztrátou paměti, aby jí četl příběh o Noahovi a Allie odehrávající se ve čtyřicátých letech 20. století, který jí má připomenout jejich první dávné společné setkání. A tak tu tedy máme dvě úrovně milostného soužití. Mnohý divák, neoplývající se atmosférou romantismu, si samozřejmě řekne, že je děj plný klišé a vůbec různých nesmyslností, jenomže bez toho by to prostě nešlo. Jednoznačný a jednoduchý děj za použití klasické romantické šablony má v jádru věci jistou dokonalost. Silný milostný příběh dvou zamilovaných lidí, kteří musí projít zkouškou času. A jak je tu striktně ukázáno, ani v tomto na věku vůbec nezáleží. V každém se musí bojovat. A to i v případě lásky, která lidi inspiruje k tomu, aby byli ve svém jádru lepší a překonali velké životní překážky. Jen tak se mohou dostavit jisté zázraky. Je to film, který oplývá ohromnou emocionální silou. Takže kdo si rád u romantických filmů popláče, bude potřebovat víc jak jeden kapesník. A to zcela bez nadsázky.
New
Hodnocení: 6
Přidáno: 20.01.2020 10:13
Tragickej život vyprávěnej s humorem ... Nic jinýho o tom nelze říct. Některý pasáže i pobaví, rozesmějou, jiný ne. Je to takovej ten film, co stačí vidět jednou. Duši neobohatí, ale zase nenaštve.
Zdendalin
Hodnocení: 10
Přidáno: 20.01.2020 09:28
Velmi příjemné drama z mého pohledu. Jiřinka B. vynikající, jen jsem nečekal tak dramaticky závěr, ale spíše dotahnuti děje do záchrany.
Petrkey
Hodnocení: 7
Přidáno: 20.01.2020 03:21
Klasický noir film ze zlaté hollywoodské éry, natáčený přímo ve věznici San Quentin. Příběh od první minuty až do poslední napínavý, i když ve skutečnosti nepravděpodobně proveditelný. Jack Palance sehrál dvojroli s přehledem. Pro Barbaru Lang to byl debut v hlavní ženské roli, zahrála slušně, ale další nabídky se moc nehrnuly a zůstaly jen nízkorozpočtové béčka. Podobných blonďatých diblíků měla studia v portfoliu desítky a Lang nijak nevybočila. V každém případě je tento film zážitkem, s přihlédnutím k současnému marastu, velkým zážitkem.
topipig
Hodnocení: 8
Přidáno: 20.01.2020 00:51
Jiří Svoboda byl v osmdesátých létech mistrem napětí, což dokazuje i v tomto psychologickém televizním filmu z laboratorního prostředí. Jana Brejchová v roli veterinářky Evy, která má po kolegovi převzít celé oddělení výzkumu se nešťastně dostane do situace, která změní její pohled na svůj život. Atmosféra je dokonalá, k čemuž přispívá hudební nahrávka mého oblíbence Jozefa Revalla, která střídá synťácké zvuky s reálnými nástroji. Jiří Svoboda holt tenkrát uměl a každý jeho film byl silný zážitek.
topipig
Hodnocení: 3
Přidáno: 20.01.2020 00:30
Druhé pokračování dopadlo bohužel přesně tak, jak jsem předpokládal. Do popředí se dostávají milostné vztahy, přičemž hlavní téma je jaksi v pozadí, scénář začíná fantazírovat, náhody se obstojně kupí a vše vrcholí úplně přestřeleným finálem, za který by se nemusela stydět jakákoliv parodie na mafiánské téma. Ještě ke všemu posledních 15 minut je na sebe tak narychle nalepených, že celá gradace je v čudu. Připadá mě, jakoby každý díl psal jiný scénárista, jinak si to nedokážu vysvětlit. První díl fakt parádní práce i zápletka a druhý díl nesmyslná a nepřesvědčivá taškařice.
topipig
Hodnocení: 4
Přidáno: 20.01.2020 00:07
enhle způsob natáčení jsem moc nepobral, ačkoliv filmy Jaromila Jireše mám z velké většiny rád. Vadily mě rychlé prostřihy a celková zmatenost. Do příběhu jsem se nemohl dostat a brzy mě sledování počalo nudit. Myšlenka nebyla špatná, ale zpracovaní se nezdařilo. Ani herecké obsazení mě nějak nenadchlo včetně mé milované Jany Brejchové (ta její paruka byla příšerná), natož pak hudba Ladislava Štaidla. Páralovu poetiku vkusně přenést na plátno se rozhodně nepovedlo. Mnohem větší průser přece jen byli Milenci a vrazi.
Rastaman33
Hodnocení: 1
Přidáno: 19.01.2020 22:06
Žůžo nůďo...kanál dvacetsedm. Brutální nuda s ekoufňukaným nábojem. Zřejmě natočeno na objednávku Evropské komise. Nesympatický smrad Jaden Smith opruzuje celý film a bohužel se ho nezbavíme až do konce. Nanoboti sice zničí živé i neživé, ale sejmout toho smrada v tunelu je nenapadne. Pochybuji, že by po tomhle školení chtěla ještě lidská civilizace vůbec pokračovat. Vidět jednou mi fakt stačilo.
Frolíček
Hodnocení: 6
Přidáno: 19.01.2020 21:51
Tak nevím...špatný start je jedna věc, ale zatímco v jinošském věku se ňoumovitost dá omluvit mladickou nerzvážností, po třicítce už to není ani k politování. Filmarsky dobré, herecky taky nelze celkem nic vytknout, zvláště Petra Špalková byla moc dobrá, ale každý svého štěstí strůjcem a Pepa nebyl smolař, ale trouba a pro ty já moc pochopení nemám, možná jen trochu lítosti. Možná kdyby na konci dal Pepa manželce pár přes držku, vzala bych ho víc na milost.
twins
Hodnocení: 5
Přidáno: 19.01.2020 20:11
Z mně tedy nic moc,téma je v pohodě,ale nevím pro koho to bylo určené??Pro dospělé asi ne-jsou tam prvky dost slabé pohádky a pro děti je to zase moc drastické,ve výsledku dost trapné,rozhodně na dvojku se dívat nebude-pokud bude-a podle posledního dílu zřejmě ano...
Máša13
Hodnocení: 7
Přidáno: 19.01.2020 20:08
Přiznám,
že toto byl první film s D.Craigem,který jsem viděl a celkem mile mě překvapil.Co se týká snímku, rozhodně bych v souvislosti s ním nepoužíval slova jako mysteriózní,drama a neuvěřitelné rozuzlení.Naopak mu sluší "výborně a zajímavě natočeno","super herecké výkony","skvělá kamera" apod. Relativně nižší hodnocení dávám právě kvůli tomu,že mi chybělo takové to překvapené "no tý vole" na konci.
Máša13
 
Přidáno: 19.01.2020 20:02
Typická
"sklepácká" komedie,která rozhodně není pro každého,ale mě docela bavila.I hudební složka byla dobrá, herecké výkony slušné a absurdita rozhovorů úžasná:-) Škoda že občas bylo hercům mizerně rozumět, ale za to spíše mohl rok výroby...
Naomi21
Hodnocení: 9
Přidáno: 19.01.2020 18:08
Automobilový sport mě sice moc nebere, ale tento film je trefou do černého i pro "nefanoušky" vůně benzinu. Po celou dobu diváka drží u plátna (obrazovky) dechberoucí nasnímání závodů, prokládané klidnějšími (ale přesto rozhodně ne nudnými) záběry ze života závodníků (tedy po většinu dobu Kena Milese). Filmu jde i odpustit skutečnost, že si některé důležité detaily přikrášlil, ale vesměs jde o střípky, které mají za úkol udržet divácky zajímavou podívanou. Pro mě celkem překvapivá dvojka v hlavních rolích Matt Damon a Christian Bale fungují jako hodinky (ač jsem si je jako tandem před zhlédnutím filmu moc představit nedokázala) a do svých rolí přesně zapadají.
martin.stusak.9
Hodnocení: 8
Přidáno: 19.01.2020 17:58
Píše se rok 2000 a stane se nečekané. Skupinka zlodějů snažící se ukrást obrazy během činu probudí nejděsivějšího upíra všech dob. Samotného Drákulu. A protože je na konci 20. století svět poněkud jiný, věci a vůbec události se začnou ubírat zcela jiným směrem, než jak bývá obvyklé. Nová éra Draculy je tedy tu. Nejedná se ani tak horor jako vcelku o stylový thriller skutečně v nezvyklém podání. Vzorec upírských filmů je do značné míry udržován, jen není děsivý, jak by se mohlo tradičně očekávat. Snímek je působivý ve svém popcornovém pojetí thrilleru. O nic jiného než o obyčejnou zábavu tady skutečně vůbec nejde. Samozřejmě se několik slabších míst najde, ale přijde na to, jakým směrem se chtěl režisér Patrik Loussier vydat. Každopádně s jinými upírskými filmy je tento naprosto nesrovnatelný.
Naomi21
Hodnocení: 8
Přidáno: 19.01.2020 17:57
Ač se děj filmu po několika týdnech může vykouřit z hlavy, zůstává tu dojem, pocit z neutěšeného života neúspěšného komika, jehož neúspěch je z velké části zapříčiněn nemocí. Hlavní (anti)hrdina se postupně víc a víc propadá na dno své rozervané psychiky, aby právě v této narušenosti nalezl svou osobní rovnováhu, která ale pro okolní svět nebude mít vždy pozitivní dopad... Celý film stojí a padá se skvělým výkonem Joaquina Phoenixe v hlavní roli.
FLA
Hodnocení: 6
Přidáno: 19.01.2020 17:30
Zas taková jízda jak píše text distrubutora to nebyla, chybí větší napětí a ty slibované zvraty. Jinak natočeno dobře, jen poněkud zdlouhavě a jednotvárně, i tak jako špionážní thriller na jednu čumendu, lze v pohodě přežít - 60%.
martin.stusak.9
Hodnocení: 7
Přidáno: 19.01.2020 17:12
Temná 50. léta, USA, Washington DC. Studená válka je v plném proudu a vládní propaganda neustále udržuje americkou populaci v obavách z útoku Sovětského svazu. Hrozba jaderné války hrozí z obou stran barikády. A do takové atmosféry náhle přiletí kosmická loď, ze které vystoupí muž a prosí lidstvo a mír a porozumění, jinak v opačném případě za své činy bude pykat. Takové je politické pozadí filmové sci-fi klasiky natočené dle románu Harryho Batese 'Farewel to the master' vydaného v roce 1941. Dnes už vcelku těžkopádný konverzační snímek o soucitném mimozemšťanovi snažící se pochopit nelogický lidský sklon k násilí. Byla v jeho osobnosti snaha vytvořit symbol spasitele podobného Ježíši Kristu? Těžko říct. Jeho inteligentní vystupování a myšlenkové sounáležitosti k daným skutkům a jednoznačnostem k tomu skutečně inklinují. Je tady spousta vyřčených věcí k zamyšlení. Když si vezmeme jenom senzacionismus médií a způsob, jakým strach ovládá životy těmi, kteří je ovládat chtějí, je nejen stále aktuální, ale i nadčasový. Snímek byl natočen naprosto jednoduchou cestou. Minimum speciálních efektů a velmi často statická kamera. Po herecké stránce také není o co stát. Herci jen na určitých místech od říkají svůj text a je hotovo. Napětí tedy žádné, o nějaké atmosféře nemůže být řeč už vůbec. I tak se v rámci žánru jedná o klasiku, která by se měla velmi často připomínat v rámci osvěty protiválečných skutků.
martin.stusak.9
Hodnocení: 6
Přidáno: 19.01.2020 15:42
Road movie jaký snad svět neviděl. Ztřeštěná komedie s dvěma potrhlými kamarády jedoucí napříč Amerikou, jen aby jisté ženě vrátili údajně zapomenutý kufřík na letišti netušíc, že je plný peněz a že tam byl ponechán schválně coby výkupné pro únosce. Ano, u Hollywoodu je zcela běžné, že se do komedie vkládá kriminální motiv a tak ani tento snímek nemůže být výjimkou. Jim Carrey opakující svůj komediální talent předvedený už ve snímku 'Ace Ventura: Zvířecí detektiv' (1994) a Jeff Daniels snažící se mu sekundovat. A vcelku se daří, jenomže čím je ten snímek starší, tím víc dané ztřeštěnosti každou další minutou stopáže spíše padají do neskonalé trapnosti. Humoru je tu samozřejmě více než dost, ale ty neustálé ksichtíky a přetvářky prostě velmi brzy unaví. Film je tak hloupý až je zábavný v celém svém konceptu těžkopádnosti. Snímek je tedy určen hlavně pro ty diváky, které pobaví, když se dospělí chovají jako děti. Nic víc, nic míň.
Karius
Hodnocení: 3
Přidáno: 19.01.2020 14:06
Na kreslených želvách jsem vyrůstal. Jedna z nejlepších věcí v dětství byl Magion, Vega, kačeři a spol. a právě želvy. Ale tohle je k smíchu. Vůbec mě to nebavilo a není to tím, že už nejsem dítě, ale bylo to prostě trapný. 30%
martin.stusak.9
Hodnocení: 6
Přidáno: 19.01.2020 12:57
Námět příběhu je založen na jednoduchém konceptu. Muž bílé pleti, manažer Walter Whitney, se jednoho dne dozví, že má syna tmavé pleti, čímž se mu život následně obrátí o 180 stupňů. Filmový veterán George Segal vs Denzel Washington, pro nějž to byla naopak první velká role. Děj je založen na komediálnosti, jehož humor bohužel na dnešní doby značně zestárnul, takže kromě ohromné užvaněnosti onoho překvapeného otce tu už zbývá pouze moralizace ohledně rasismu. Bílý člověk je tu prostě postaven do naprosté nadřazenosti vůči tmavé pleti a daná situace, vlivem které Walter přijde o rodinu, o práci a svůj typický sociální příjem, je donucen prožívat to samé, co lidé pleti tmavé. Rasových střetů v různých situacích je tu požehnaně a to z jediného důvodu. Diváka to má přimět k zamyšlení. Něco funguje, něco ne. Snímek není dobrý, kupodivu ani špatný. George Segal tu exceluje a Denzel Washington mu svým způsobem nahrává. Jenomže po zhlédnutí tento film prostě z hlavy vyšumí. Škoda, myšlenka námětu k zamyšlení skutečně je.
petrusmev
Hodnocení: 7
Přidáno: 19.01.2020 11:21
Jak málo stačí, aby všechno bylo jinak... filmaři si mohou hrát a filmy s touto myšlenkou mají vždy úspěch. Lolu běžící o život jsem viděl v době vzniku a moc se mi líbila, po dvaceti letech jsem kritičtější - moc klipovité, nesympatický Manni, hloupé kasino, manýristická hra na efekt. Ale ta energie filmu stojí zato.
wena
Hodnocení: 6
Přidáno: 18.01.2020 23:14
Nejlepší na tom všem byla královna zrzka. Jak to u takových filmů bývá tak je to samá intrika a zrada.
Rastaman33
Hodnocení: 9
Přidáno: 18.01.2020 22:21
Tradičně skvělý Tom Hanks ve zvláštním příběhu z jednoho letiště. Zážitky Viktora byly dost uvěřitelné, až na ten důvod k návštěvě New Yorku. Podpis? To jako fakt? Migrační úředník se snaží zjistit, co má Viktor v plechovce? Nemají takhle možnost prošacovat při prohlídce cokoli? Včetně lžíce v krku a gumové rukavice?
topipig
Hodnocení: 8
Přidáno: 18.01.2020 21:32
Tým pod vedením Karla Kachyni ve složení Ota Hofman scénárista, Josef Illík kameraman a Zdeněk Liška hudební skladatel vytvořil řemeslně kvalitní, poetickou a dětskou fantazií prošpikovanou krásnou podívanou. Tenhle film vyloženě hladí po duši a evokuje dřívější dětství bez jakékoliv techniky a vymožeností. Já tohle na Karlu Kachyňovi a jeho filmech obdivuji a mám strašně moc rád a také velmi oceňuji to, jak jsou jeho dětští hrdinové přirození. Moc se mě líbila malá Zuzana Fišerová, později známá jako Douchová, pomocnice v knihkupectví Darka Vrány. Luxusní byla také scénka, ve které děti z plácačky popíjely slivovici a učitelka je pak kárala a za trest musely stokrát napsat "Kdo pije nemyslí, kdo myslí nepije". Jak výstižné heslo :). Vlak do stanice Nebe patří do kategorie Kachyňových dětských snímků, kde má v dějové linii první místo dětská fantazie.

TV Program

ČT1 - Doktor Martin (2004) [TV seriá...

09:50 - 10:35

16 minut již uběhlo
29 minut zbývá do konce

ČT2 - Tajemství nacistů

09:55 - 10:45

11 minut již uběhlo
39 minut zbývá do konce

NOVA - Ordinace v růžové zahradě 2 (2...

09:45 - 11:00

21 minut již uběhlo
54 minut zbývá do konce

Prima - Policie v akci (2017) [TV pořa...

09:25 - 10:15

41 minut již uběhlo
9 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 161142
Osobností: 654319
Fotografií: 619232
Plakátů: 297321
Obsahů a biografií: 147822
foto

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Čtyři děti a jeden otec IV (2010...

Čtyři děti a jeden otec IV
Podle mě nejlepší film ze   série Čtyři děti a jeden   otec. Natočit v současné   době rodinný film na téma   multikulturalismus, aby z toho   více >

Autor: Krikri | Hodnocení: 6 / 10

Čtyři děti a jeden otec (2005)

Čtyři děti a jeden otec
Jelikož mám za sebou   lobotomickou sedmidílnou   filmovou sérii Sestřiny   děti, do této opět dánské   filmové série jsem se   pouštěl poněkud více >

Autor: Krikri | Hodnocení: 5 / 10

Děti mé sestry v Egyptě (2004)

Děti mé sestry v Egyptě
Shlédl jsem všech sedm   filmů této série a jelikož   všechny jsou na jedno brdo,   bude stačit, když napíšu   komentář pouze k jednomu z   více >

Autor: Krikri | Hodnocení: 4 / 10

Tichošlápek (2020) [TV epizoda]

Tichošlápek
Standardní kriminální   případ, aniž bych musela   vidět předchozí díly a   zajímat se o konkrétní   vztahy mezi kriminalisty.   Osvěžující více >

Autor: Frolíček | Hodnocení: 6 / 10

1917 (2019)

1917
Povedené dobové kulisy a   uniformy,povedené zákopy a   cesta přes nepřátelské   území plné mrtvol a   nástrah byla   napínavá.Chybělo trochu   víc válčení a některé   herecké výkony se moc   nepovedli.

Autor: PORTER | Hodnocení: 6 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.213/0.183
Partneři:
Hyperreality.cz | Hyperslevy.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz