Poslední komentáře

 
Gunnar
Hodnocení: 8
Přidáno: 25.09.2020 22:41
Drama které jsem už několikrát viděl, ale na které se znovu rád podívám. Děj nás zavádí do prostředí lékařů-neurochirurgů, kteří mají doslova a do písmene ve svých rukou životy svých pacientů a během zákroků balancují na té tenké nitce mezi jejich životem a smrtí. Film ukazuje, že i přes výjimečnost svého povolání, to jsou normální lidé se svými životy, starostmi, radostmi i láskami, ale to vše jde stranou když z civilního života přecházejí ke své profesi, kterou se snaží vykonávat s maximální pečlivostí, profesionalitou , zodpovědností, zápalem a s láskou.
Frolíček
Hodnocení: 7
Přidáno: 25.09.2020 22:23
Postava Kory mi pije krev a nevěřím jí ani nos mezi očima. Jiaying dlouho nevydržela a všichni by rádi věděli, kde že to ten Fitz je.
volam.sa.pistik
Hodnocení: 2
Přidáno: 25.09.2020 22:10
Kiež by mal celý svet také problémy
Dosť blbý námet, pochybujem, že pri takejto abstinencii vznikajú také abstinenčné príznaky, tiež sa mi nezdá tá promiskuita, hlavne tamojších dievčat. Len sa na ňu pozriem a už ju mám. To už aj v pečku prebehne aspoň nejaká konverzácia tipu "nejde voda, mohli by ste to spraviť?" alebo "máte rozbitú práčku". Tu nič také. Totálna nuda a nezmysel, jediné pozitívum ako robili tie systematické stávky, to bolo jediné zaujímavé
klasifikátor
Hodnocení: 8
Přidáno: 25.09.2020 22:09
Výborná originálně pojatá komedie tvůrčího tandemu Vorlíček a Macourek. Český filmový komiks kde je skoro všechno naruby. Je tu Superman jako záporný hrdina a k tomu také otevřená satira komunistického režimu, který by rád měl pod kontrolou úplně vše a všechny. Jako další chod pak sexbomba Olinka Bérová živě i v super obrázcích Káji Saudka a jako moučník absurdní zápletky, spousta skvělých gagů a ještě více hlášek typu "DNES JE ČTVRTEK JINDŘICHU". Ani léta na tuhle komedii nepůsobí protože je to filmový evergreen. Herecky je to výborné. Vedle Sováka, Menšíka a Dany Medřické tu nejvíce exceluje náš nedoceněný herecký velikán Jan Libíček na menším prostoru role vězeňského dozorce.
Frolíček
Hodnocení: 9
Přidáno: 25.09.2020 20:22
Obecně jeden z nejlepších seriálů posledních dvou, tří desítek let. Minimálně první dvě řady jsou skvělé, vtipné, výpravné, občas i smutné, lidské. Čím více se doba děje blížila k protektorátu, tím více přibývalo smutku a beznaděje a nelíbily se mi ani samotné případy. Stále však laťka byla nastavena velmi vysoko a jakékoli pozdější pokusy (Četníci z Luhačovic...) nesahaly humoreskám ani po přezky četnických bot.
Frolíček
Hodnocení: 7
Přidáno: 25.09.2020 20:17
Výpravná, překombinovaná záležitost, která zlikvidovala kariéru a manželství dvou hlavních zainteresovaných osob (herečky a režiséra). V podstatě to nechápu, když o pár let později Piráti z Karibiku naopak měli úspěch, hlavně kasovní a je to stejná blbina. Možná je to tím, že se Ostrov hrdlořezů bere moc vážně a to Piráti nikoli.
martin.stusak.9
Hodnocení: 4
Přidáno: 25.09.2020 19:45
Štěpán Šafránek, Kendy a mnoho dalších v šestém filmovém básnickém díle, mající podtitul ´Konec legendy´. Žeby už skutečně poslední snímek a nebo se ještě dočkáme snímku sedmého odehrávající se někde v domově důchodců? Do charakterů všech přítomných postav s touto filmovou sérií spjatých kráčí, nebo už u někoho dávno vkročil, podzim života a tak to po dějové stránce opět podle toho vypadá. Skutečně lehce úsměvný film, který každým novým dílem ztrácí grácie a zábavnost. Když si vezmeme jenom postavy senilních dědků v restauraci v podání Jiřího Lábuse, Josefa Abrháma a Rudolfa Hrušínskýho, než zábavu spíše vyvolávají depresi. Očekávatelný romantický nádech se ztrácí v nekonečnu a na nějaké básničky nechť divák raději předem zapomene. Stejně jako u předchozího pátého snímku vzniká otázka, jaký smysl vlastně tento film má. Je vůbec zapotřebí? Omšelost se zase o něco zvýšila a různým podivnostem bylo učiněno za dost. Česká filmová krize, co se týče kvality, jak je vidět, stále přetrvává a tak se jedná o další snímek, který mezi vyhledávané rozhodně patřit nebude.
beneva
Hodnocení: 7
Přidáno: 25.09.2020 19:29
Takový příběh ze života... Všechny ty X faktory a Super Stary a Máme talenty... jeden každý adept na vítězství má podobný životní příběh. Touha vyniknout, dělat něco, co dělat chci, zbohatnout, protože doma to smrdí korunou (dolarem, librou, jenem,drachmou.....)
Elle Fanning hraje úsporně, o to víc a líp zpívá.
No, nakonec se z filmu vylouplo klasické klišé, ale vem to nešť.
martin.stusak.9
Hodnocení: 8
Přidáno: 25.09.2020 19:01
Kniha ´Kronika města Kocourkova´ od Ondřeje Sekory je svým neotřelým humorem populární do dnešní doby a není náhoda, že si Karel Poláček název tohoto městečka ve třicátých letech pro tento film vypůjčil. Děj pojal obdobně, i když ne až tak, jak se říká, na dřeň. V hlavní roli nikdo jiný než Jan Werich, který dal dané satiře takovou patřičnou grácii a sounáležitost, že se stal snímek doslova nadčasovým. A je to poprvé, kdy se obešel bez svého partnera Jiřího Voskovce. Po technické stránce se nic nevymaňuje od snímků předešlých. Jednoduchý děj s jednoduchými dialogy je pevný už v kramflecích a i přes své značné stáří pokorně umí vyvolat divácký úsměv na tváři i dnes. Místy opět nechybí stále používané scény hodné grotesky, což dnes může krapet působit unáhleně a zbytečně, ale na svou dobu vzniku se nejedná o nic nepatřičného. Pro akční scény především honiček se stále jednalo o nejvhodnější způsob prezentace. Jak bylo naznačeno výše, satirické vtípky skutečně nestárnou. Když se kdekoliv podíváme na vedení radnice, odlišností moc nenajdeme.
volam.sa.pistik
Hodnocení: 7
Přidáno: 25.09.2020 18:39
Ryby, rybky, rybičky
No bál som sa, že to bude niečo na spôsob megasharka, ale prekvapivo to nebolo zlé, normálne ma to aj bavilo. Nápad je to dobrý, že na dne Mariánskej priekopy je ďalší svet pod hustými plynmi a tak to tam idú vedci preskúmať. No nie sú tam len pekné koláriky a rybky, ale aj veľké beštie z praveku, cca 20 metroví žraloci. Nápad dobrý a normálne mi nevadí zopár nelogickostí, najväčšia asi, že rybka rozbije tri lode a oni idú za ňou a tiež sa mi zdajú byť niektorí adepti až príliš odvážni. Alebo Mr.Jonas príde k futuristickej ponorke a hneď ju dokáže ovládať, dokonca zrýchliť výkon. Ale to je všetko ok. Normálne mi to tu nevadí. Je to obohatené o solídny humor, kde vládne Statham hlavne, keď odpočíva v Thajsku pri pive a neustále ich pozýva si jedno dať. Samozrejme, že ho nakoniec prehovoria na záchrannú akciu. Malo to aj zopár super záberov, ako to dievčatko ako sa hrá v tej vedeckej veži a tá rybka vycerí zuby (samozrejme ju len vyľaká). Koniec sa dal čakať, to je jasné, dokonca ma prekvapil aj malý yorkširík, aký bol statočný a akú mal výdrž. Keď to zhodnotím, tak čakal som odpad, ale nakoniec to bola dobre napínavá podívaná, film roka to nebude, ale dalo sa. No a oveľa väčšia záhada ako samotný Megalodon je herečka Li Ping-ping (inak výborný výkon). Tu sa píše, že keď to točila, tak mala 45 rokov a veď vyzerá na 20, teda ako to len robí
martin.stusak.9
Hodnocení: 8
Přidáno: 25.09.2020 18:11
Poměrně neznámý snímek kombinující milostný a poetický přednes s výrobní tématikou, který by se dal označit jako opatrný přechod do tzv. nové vlny v 60. letech. Komediální živelnost šla stranou a spíše se vsázelo na umělecký přednes a poklidnou atmosféru. Příběh není nezajímavý, samozřejmě s ohledem na svou dobu, ale na poetickou atmosféru je potřeba si co nejdříve zvyknout. Dnes už nikdo neví, čemu se říkalo umístěnka. Snímek něco takového připomene. Netýkalo se to pouze mladých lidí, jak by si někdo mohl myslet, ale i těch starších. Šlo samozřejmě o přeložení a něco takového odmítnout nebylo jen tak. Finta, jak se z toho vyvléct, samozřejmě byla a jaká už pojednává tento příběh, kde je v rámci ideologie, jako obvykle, do patřičné problematiky zahrnuto daleko více věcí. Finále příběhu tedy v žádném případě nemůže překvapit, čímž je timto moralizační opět naplněn. Snímek je tedy určen především pro náročného diváka, který rozumí aspektu dané tvorby. Ostatní se budou nudit.
klasifikátor
Hodnocení: 6
Přidáno: 25.09.2020 17:01
Televizní komedie plná známých a dobrých herců v čele s triem hvězd Kopecký, Bohdalová a Kemr. Bohužel ale druhdy adresná a žhavě satirická obsahově beznadějně zastarala. Dnes se u toho mohou bavit tak diváci 50+ protože pro ně je to připomínka toho co poznali na vlastní kůži. Pro všechny mladší je to víceméně scifi, které je asi nejen moc nepobaví ale budou ho nejspíš i dost obtížně chápat. Herecky je to určitě dost dobré ale...
Pitryx
Hodnocení: 4
Přidáno: 25.09.2020 16:15
Hlídač dynamitu 
 
Krátké a úderné. Pan Fiala tentokrát ve vážnější roli. Plejáda velmi dobrých herců.  
  
***
  
Stopy 
 
Tak nějak jsem nepobral CTCHBŘ. Jen skvělí herci nejsou zárukou úspěchu. Přesto jim dvacítku dám.  
  
*

Nenávist se mi nepodařilo sehnat. Tudíž bez hodnocení.
beneva
Hodnocení: 9
Přidáno: 25.09.2020 16:11
Jeden z velmi malé skupiny filmů, který věrně odráží knižní předlohu. Knihu jsem četla v 80. letech a pamatuji si to napětí a divný pocit z chování Elle, zhnusení při popisu událostí z roku 1955 a vůbec, celou tu francouzskou atmosféru horkého Provence. Isabelle Adjani podala strhující výkon.
Viděla jsem s titulky, ne příliš zdařilými. Ale za tu autenticitu to stojí.
Pitryx
Hodnocení: 6
Přidáno: 25.09.2020 15:38
Skvělá mini komedie se spoustou skvělých herců. Excelentní je pan Nárožný. Zejména scény ranních odjezdů se sousedem Podhrázkým jsou hodně dobré.  
  
Pitryx
Hodnocení: 7
Přidáno: 25.09.2020 15:16
 
No, gore si tu užijeme, jen nechápu, proč je zde tak probírána Jess s tím narkomanem. Zbytečná ztráta času. Jinak je to zajímavý snímek z pohledu trikových mistrů, kteří se ukázali jako dokonalí profíci.  
klasifikátor
Hodnocení: 8
Přidáno: 25.09.2020 14:49
Z mého pohledu velmi povedený relevizní film. Jde o velmi volné zpracování legendární akce slavného podvodníka Harry Jelínka. Z něj se zde stává inženýr Srneček a z prvorepublikového období se ocitáme krátce po skončení 2.světové války a mění se také většina okolností tohoto grandiózního podvodu. Zůstává ale to důležité pro filmové zoracování a to je vtip, nadsázka a dobré výkony party známých herců. Kaiser a Lábus odvedli svůj vysoký standard, Bartošová prodala fakt, že patří mezi ženy jejichž sexualita kulminuje až po třicítce a ani ostatní se nenechali zahanbit. Nad všemi ale trčel výkon Jiřího Císlera, který se v roli Václava Kališe evidentně cítil jako ryba ve vodě. Pokaždé když tenhle kousek někde reprizují nenechám si ho ujít.
klasifikátor
Hodnocení: 5
Přidáno: 25.09.2020 10:42
Obsahově je to v zásadě dost tvrdá agitka ale je docela dobře schovaná za příjemnou atmosféru a velmi dobré herecké výkony. Obzvlášť mistr Marvan exceluje ale rozkošný je také Stanislav Neumann v roli Hanouska a úspěšně tu sbírají zkušenosti mladíci Effa a Lipský. K popukání to úplně není ale i přes ty agitační prvky je to určitě dobrý standard co se dá odkoukat.
pohledvenkova
Hodnocení: 6
Přidáno: 25.09.2020 10:25
Příběh je silně nepravděpodobný. Jde zřejmě o první pseudointelektuálskou "Blavačku", které učaroval zemitý Csallóközi Magyar. To opravdu ne, bez ohledu na maďarské kořeny Sidónie von Királyhelmec.
Rastaman33
Hodnocení: 10
Přidáno: 25.09.2020 10:21
Jeden z nejlepších westernů s Terence Hillem. Vtip, dobrý den, dokonce i ta kráska tentokrát ujde.
Petrkey
Hodnocení: 5
Přidáno: 25.09.2020 02:05
Jako fanoušek hollywoodského pravěku beru cokoliv, co se dá kde sehnat. I přes tu záplavu, kdy každý týden dokončili nejméně tři filmy, jich k dispozici, bohužel, není zase tak moc. Vzal jsem zavděk i touto komedií. Miluji tu atmosféru, jako v muzeu vůni starého nábytku. Námětem je divadelní hra a podstata zůstala i ve filmu. Hodně dialogů a co nejvíc hlasitě. A několik odvážných, v před-kodexové době (pre-code, 1929-1933) neojedinělých scének, kdy si herečky nechaly na prsa i sáhnout. Výhoda filmů z té doby je, jen málokdy jsou delší než 70 minut, odsejpá to a má to břink.
Frolíček
Hodnocení: 6
Přidáno: 24.09.2020 23:12
Dokončení trilogie, které je nejvíc nereálné a co jsem hlavně nedala, byla tlupa na koních. Zase alespoň oživení v podobě nových postav a fascinovalo mne, jak se rod pastevců vydal na pochod a táborák dělali už pod kopcem.
Frolíček
Hodnocení: 7
Přidáno: 24.09.2020 23:02
Netradičně dlouhý díl, který začíná veselou svatbou a končí smutným poučením. Do toho ještě případ ze mlýna, ze kterého bylo na duši velmi smutno. A Arazím řval a řval...
Frolíček
Hodnocení: 7
Přidáno: 24.09.2020 22:15
Hodně realistická a hodně stylizovaná záležitost z lékařského prostředí. Zajímavé vidět Josefa Abrháma bez lékařského pláště a ze začátku na mne působil profesor trochu drsně, ale jak se ty slupky odlupovaly a hlavně jak jeho šedá eminence (manželka) působila, byl profesor schopen přijmout jiný názor i téměř i kritiku.
Rozhodně hodně působivý snímek.
klasifikátor
Hodnocení: 10
Přidáno: 24.09.2020 20:33
První a také nejslavnější celovečerní animovaný film v historii světové kinenatografie. Skvostné, úžasné, jedinečné! Nic víc se k tomu nedá říct. Snad jen to, že je neuvěřitelné, že něco tak precizního a neopakovatelného mohlo vzniknout před více než 80 lety. Walt Disney byl bezesporu genius.
martin.stusak.9
Hodnocení: 6
Přidáno: 24.09.2020 19:47
Klasický boj proti drogám, tentokrát ve španělské produkci, který spíše vyniká dramatizací, než napínavou, alespoň, thrillerovou podívanou. Máme tu další nově vzniklou čtyřčlennou speciální jednotku, pod tentokrát pod názvem Jednotka 7, která má za úkol se postavit proti překupníkům. Nepřekvapujíc s nimi jedná železnou rukou a pohybující se na hranici zákona. A jak už to většinou u takovýchto motivů bývá, netrvá dlouho a celé se to poněkud zvrhne jinam. Základní struktura děje je tedy u diváků takových příběhů poměrně známá. Španělský režisér Alberto Rodriguez se sice rozhodl pro drsný, ničím nezdobený realistický přístup, ale místy jakoby to stále o něco zakopávalo. V rámci děje explicitní násilné scény nechybí, ale vyznívají spíše jako nutnost. Příběh chvilkami zajímavý je, chvilkami zase spíše nudí. Dojem televizní filmové tvorby už dokonává to poslední. Své diváky si snímek najít může, proč také ne. Každopádně punc tvorby dob 70. či 80. let se nezbaví.
martin.stusak.9
Hodnocení: 9
Přidáno: 24.09.2020 18:57
Je to malý a svým způsobem bezvýznamný snímek takřka bez děje, avšak svým šarmem a důvtipným pohledem na svět, v jakém žijeme, dokáže pohladit a vymazat z hlavy špatné myšlenky o sobě samém. Snímek svou obrazotvorností a lehkostí vytváří nadhled nad danou situací, příjemný nenásilný humor a kapku nějaké té poetičnosti. Morgan Freeman coby herec On sbírající zkušenosti pro svou budoucí roli a Paz Vega coby nesmělá dívka Scarlet pracující v obchodě u pokladny, která si ve své volbě nového zaměstnání poněkud nevěří, že projde pohovorem. Jejich setkání se samozřejmě uskuteční v onom obchodě, ale po chvíli se celý koncept mění v takové malé road movie, kdy se jejich role obrátí a zkušenosti a mnoho životních poučení sbírá právě Scarlet. On je šťastný a vždy nad věcí, Scarlet je poněkud frustrovaná. Jak asi dopadne jejich setkání, důvěra a poučení? Snímek rozhodně není pro každého. Za scénářem a režií stojí Brad Silberling, který vsadil na minimalismus, což ne každému přijde vhod. Své představy však zhmotnil do filmové podoby impozantně a přesvědčivě. Dalo by se v tom najít i poučení a nějaké to filozofické životní moudro, které na samém konci zanechá u diváka příjemný pocit.
jarda53
Hodnocení: 8
Přidáno: 24.09.2020 17:37
Kdo by v Česku neznal Plummerovou, světoznámou omáčku, dětem se nechce pracovat, tak by továrnu nejraději chtěli prodat,jenže Ralph s Helen a matka Amalie je proti. V den valné hromady je zavražděn Dexter Lockwood, Amalie stojí na prahu demence a seržant Scott a šéfinspektor Barnaby mají málo stop. Nakonec stačí jenom brýle, které si vrah strčí do svého pláště...
klasifikátor
Hodnocení: 8
Přidáno: 24.09.2020 17:06
Velmi působivá inscenace Ludvíka Ráži natočená podle literární předlohy Marka Twaina. Děj se odehrává během americké občanské války Severu a Jihu. Hlavním hrdinou je dospívající chlapec zadržený armádou pro podezření ze špionáže. Dvacetiletý Jaromír Hanzlík je vynikající a zdatně mu sekundují i další herci a to především Vítězslav Vejražka. Jediným kazem je dosti otřesná kvalita dochovaného záznamu. I když od premiéry uběhlo víc než půlstoletí neztrácí tato inscenace vůbec nic ze své působivosti a jisté naléhavosti.
FLA
Hodnocení: 6
Přidáno: 24.09.2020 17:02
Viděl jsem ten seriál asi 3x vždy s odstupem více let a poprvé se mi líbíl nejvíc. Myslím, že reálně ukazuje vztahy v rodině kde se zdědí hotel a ukazuje jak získat slušný majetek ještě neznamená výhru a dobré vztahy v rodině. Ano z dnešního pohledu trochu naivní, občas moc upovídané a maličko uječené, ale zas příběh a herci to hodnocení vylaďují o nějaká procenta navíc - 65%.
veverka-zrzka
Hodnocení: 8
Přidáno: 24.09.2020 16:53
"Árnýmu" to s kvérem pořád sluší, i když, jak sám říká, už patří do starého železa. Ale s padouchama umí pořád pěkně zatočit. Popravdě, dělat šerifa v zapr..ným městečku mu jde k věku teď mnohem líp.
POlYEKRAN
Hodnocení: 8
Přidáno: 24.09.2020 16:44
Smutné příběhy
Adelheid byl filmem, který z Vláčilovy tvorby vybočoval i ,,nevybičoval", protože ukázal na zdánlivost protikladů poválečné doby, ale nic si také nemaloval..jako dnes režisér Bohdan Sláma svým filmem, který zůstane jen malým českým režisérem, který nepochopil to, že někde na počátku dějin byvá příčina a pak přicházejí následky v podobě křivdy, která je reakcí na to, co bylo předtím...
MildaX
Hodnocení: 3
Přidáno: 24.09.2020 15:04
Další nízkorozpočtový battle royale. Tyhle náměty se vrací s pravidelnou frekvencí. Jako skoro vždy to je nedomyslená nuda.
pohledvenkova
Hodnocení: 1
Přidáno: 24.09.2020 11:15
Opět se ukázalo, že prostý lid nedokáže pracovat dle podstrčeného filmového scénáře. Výsledek je otřesný. Pokud chtějí tvůrci pobavit polodementní stádo u obrazovek, měli najmout skutečné herce, třeba i ochotníky, jako je tomu v případě nejrůznějších reality show na TV Barrandov. Emoce jsou zde směšně přehrávány, děti pro pár korun podstupují dlouhodobá traumata z opakovaného natáčení nepovedených záběrů.
Pitryx
Hodnocení: 7
Přidáno: 24.09.2020 11:15
Nebýt těch filosofických debat, bylo by to lepší. Po skvělém začátku to začne drobátko drhnout, ale při životě to udržují občasné pokusy o útěk. Snímek není nic zvláštního, ale také není k zahození. A když k tomu připočtu slušnou hudební stránku a závěr, klidně těch sedmdesát dát mohu.
klasifikátor
Hodnocení: 8
Přidáno: 24.09.2020 11:01
Hodně povedený francouzský dokumentární cyklus. Série poučných a atraktivně nasnímaných desetiminutovek s perfektně padnoucím komentářem Pavla Rímského. Dokonalý formát na večerníček pro dospělé.
volam.sa.pistik
Hodnocení: 7
Přidáno: 24.09.2020 10:41
Medvedíci
Nemyslím si, že ide práve o komédiu. Ono to vtipné moc nie je, skôr ide o film zo špecifického prostredia. Chvíľami pekný, chvíľami smutný. Je predvídateľný a prvoplánovo hrá na city, ale to sa mu nedá vytknúť. Rozhodne má niečo do seba. Dvaja stále žijú pre kariéru, tak sa rozhodnú pre adopciu. Ústredná dvojica to hrá perfektne. Je zopár vecí, ktoré som moc nepochopil, ale tam je zrejme ten systém asi iný, tak to nejdem riešiť. Celkom pekný príbeh popísaný od a po z. Škoda, že film zhadzuje ten totálne stupidný koniec v súdnej sieni, to si mohli odpustiť
klasifikátor
Hodnocení: 8
Přidáno: 24.09.2020 10:33
Velmi zdařilá historická inscenace režiséra Pavla Háši. Divák se ocitá ve Vídni někde na konci 19.století v sídle stárnoucí francouzské vévodkyně. Květa Fialová (režisérova partnerka) v hlavní roli je skvělá a i další (vesměs známí) herci odvádějí dobrou práci. Přestože jde v zásadě o drama inscenace není zdaleka prosta ani jemného humoru a oko potěší i velmi slušná výprava (vzhledem k tomu, že jde o televizní studiovku). Přes relativně dlouhou stopáž se je na co dívat a čím se bavit.
Pitryx
Hodnocení: 1
Přidáno: 24.09.2020 08:38
 
Tak jsem se na to těšil, a nakonec takový podraz. Vůbec jsem neměl přehled o tom, co je vzpomínka a co jen představa. Prvních dvacet minut mne tedy štvalo úplně. Snad by si snímek zasloužil něco za kameru, ale za takto zprzněný celý film nedávám ani to.  
 
 
Frolíček
Hodnocení: 5
Přidáno: 23.09.2020 23:08
Nevím, proč má někdo potřebu, obsazovat do filmu vlastní rodinu. Nepamatují se, že by to někdy vyšlo. Možná Pohlednice z Hollywoodu.
Nicméně Renny si řekl, že Geena to dá, což sice uběhala, uřvala a ubruslila, ale uvěřitelné to nebylo ani náhodou. A jak je napsáno níže, s blonďatým přelivem vypadá, mírně řečeno, jak z E55. Za zapamatování stojí pouze "mučící" scéna ve vodě.
klasifikátor
Hodnocení: 4
Přidáno: 23.09.2020 20:46
Přestože filmy R. Harlina mám docela rád tady toho příliš mnoho skřípe. Základní problém tohoto filmu je už v obsazení. Geena Davis sice v polovině 90.let byla asi na vrcholu slávy ale jako jako ženská verze Sandokana byla krajně nepřesvědčivá (napadá mě minimálně tucet hereček co by se na tuto roli hodily lépe). Ani M.Modine jako Will Shaw zrovna neexceluje a chudák Frank Langella na všechno sám nestačil. Za pěknou výpravu a kostýmy a také za povedenou hudbu se dá připsat pár bodů ale i tak je to sotva průměrná podívaná.
beneva
Hodnocení: 8
Přidáno: 23.09.2020 18:43
Vzpomínám si, jak jsem kdysi četla brožovanou detektivku Past na Popelku. Mistrně vystavěný příběh dívky, která ztratila paměť. Postupně zjišťuje, kdo by tak asi mohla být... utkvěl mi okamžik, kdy si (v knize) Mi přitiskne na obličej hořící kombiné...
No, když film točili, byl mi rok. :) Na tu dobu velmi zdařilé.
Všimli jste si, jak byly ženy v té době nesmírně ženské?
curil
Hodnocení: 8
Přidáno: 23.09.2020 18:29
Herecký koncert dvojice Bill Nighy a Annette Bening. Příběh rozchodu téměř třicetiletého manželství je lehce představitelný i ve skutečnosti, láska není věčná a rutina není pro každého zvláště při citovém odcizení. Vydržet s Grace není nic jednoduchého, pro mě panovačná ženská s nevypočitatelnými náladami, navíc náboženská fanatička. Na druhou stranu zamilovat se těžce po šedesátce není také to pravé ořechové, když si Edward musí zvykat na vše nové.
klasifikátor
Hodnocení: 4
Přidáno: 23.09.2020 15:19
Je pozoruhodné, že s tak skvělým obsazením lze natočit film co ani při nejlepší vůli nejde považovat ani za průměrný. Jen pár hereckých výkonů ho odpoutává od úplného dna. Nevím zdali autor napsal a chtěl natočit thriller, psychologické krimi nebo něco ještě jiného ale každopádně se mu povedl chaotický a naprosto bezkoncepční slepenec.
klasifikátor
Hodnocení: 6
Přidáno: 23.09.2020 14:54
Před pár dny jsem si tenhle film po letech znovu upamatoval v televizi. Režisér Michael Ritchie profesně bezchybně realizoval na hollywoodské poměry docela dobrý scénář a vnikla dost slušná krimi komedie s kvalitním obsazením. Chevy Chase je dobrý herec ale nějak to na mě dělalo dojem jakoby se jeho komika ve stylu Bláznivých dovolených už trochu přežila. Určitě to neurazí a chvílemi to i pobaví ale je už poněkud "zvětralé". Přesto asi pořád ještě slušný standard.
veverka-zrzka
Hodnocení: 7
Přidáno: 23.09.2020 14:50
Johny dokázal, že i na stará vetchá kolena dokáže vyprášit kožich spoustě chlapů. Obzvlášť, když mu sáhnou na to, co je mu nejdražší.
curil
Hodnocení: 2
Přidáno: 23.09.2020 13:45
Přehnaně dramatický životopisný film o válečné hrdince z Velké vlastenecké války ostřelovačce Pavličenkové. Do shlédnutí filmu jsem o ní neměl ponětí a to se dost zajímám o 2. světovou válku, pravda více z druhé strany fronty. I tak nelze jinak, než obdivovat hrdinství této vojandy. Škoda, že příběh je stejně jako většina sovětských a ruských válečných filmů plný patosu a neskutečného patriotismu. A také nadřazenosti, nikde nebyli takoví hrdinové. Chvílemi působí film naivně a to i v několika málo válečných scénách. Celkově téměř dvouhodinová nuda, navíc "zpestřená" neustálými prostřihy se vzpomínkami na Ludmilinu návštěvu Bílého domu.
volam.sa.pistik
Hodnocení: 7
Přidáno: 23.09.2020 12:21
3D tlačiareň verzus brnenie
Asi najlepšia časť. Nemala chybu tá výbava. Na digitálne veci treba analógovo. Čiže žiaden blbý smartfón, ale zbraň, žiaden hybrid, ale žrút paliva, žiadna digitálna hudba, ale poctivá kazeta, Johnny sa mi páči, i keď zopár zeleným asi príde slabo. Navyše futuristický oblek riadime klasickou disketou. Druhá polovica už bola výrazne slabšia, navyše napríklad tá virtuálna realita bola vyložene trápna, ale... Všetkému tú vládli tri ženské postavy, krásna Ophelia, brutálna premiérka a hlavne veliteľka atómovej ponorky. Tie jej postupy boli fenomenálne. Tieto tri postavy ťahali celý film
beneva
Hodnocení: 9
Přidáno: 22.09.2020 22:37
Už jsem to viděla několikrát. A pořád se mi to líbí.
Je to o stáří, ale dokonale britsky namícháno z reality, humoru, životních jizev a životní síly.
Každý z nich má už cosi za sebou. A každý je nějak poznamenaný. Zpočátku veliký smutek, skoro mi dělá problém nedojímat se... postupně se proměňující v pochopení, soustrast a posléze v držení palců, aby to zvládli... a najednou se přistihnu při tom, že jim skoro závidím. Ještě nejsem TAK stará, jako oni, ale jednou mě to čeká. A tenhle film mi dává naději...
klasifikátor
Hodnocení: 7
Přidáno: 22.09.2020 17:54
Zdařilý televizní film režiséra Viktora Polesného i když bych polemizoval s tím, že jde o horor. Zdá se to být spíš než horor psychologické drama řekněme s hororovým nádechem. Základem je dobrý scénář Ivana Hubače a kvalitní obsazení. Ve svých rolích odvedli dobrý výkon Zlata Adamovská, Oldřich Vízner, Milena Steimasslová i Bronislav Poloczek ale úplně exceluje v hlavní roli neúspěšného labilního herce Richarda Pavel Rímský a znovu tak dokázal, že není zdaleka jen vynikající dabér. Vše dotváří velmi příhodná hudba Ondřeje Soukupa. V kategorii televizních filmů bezerporu dost nadprůměrná záležitost, která stojí za shlédnutí.
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 168079
Osobností: 664686
Fotografií: 658524
Plakátů: 316429
Obsahů a biografií: 154851
foto

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Skalpel, prosím (1985)

Skalpel, prosím
Drama které jsem už   několikrát viděl, ale na   které se znovu rád   podívám. Děj nás zavádí   do prostředí   lékařů-neurochirurgů,   více >

Autor: Gunnar | Hodnocení: 8 / 10

Stolen (2020) [TV epizoda]

Stolen
Postava Kory mi pije krev a   nevěřím jí ani nos mezi   očima. Jiaying dlouho   nevydržela a všichni by   rádi věděli, kde že to ten   Fitz je.

Autor: Frolíček | Hodnocení: 7 / 10

40 dnů a 40 nocí (2002)

Kiež by mal celý svet také problémy

40 dnů a 40 nocí
Dosť blbý námet,   pochybujem, že pri takejto   abstinencii vznikajú také   abstinenčné príznaky, tiež   sa mi nezdá tá promiskuita,   hlavne více >

Autor: volam.sa.pistik | Hodnocení: 2 / 10

Kdo chce zabít Jessii? (1966)

Kdo chce zabít Jessii?
Výborná originálně pojatá   komedie tvůrčího tandemu   Vorlíček a Macourek. Český   filmový komiks kde je skoro   všechno naruby. Je tu   více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 8 / 10

Četnické humoresky (1997) [TV se...

Četnické humoresky
Obecně jeden z nejlepších   seriálů posledních dvou,   tří desítek let.   Minimálně první dvě řady   jsou skvělé, vtipné,   výpravné, občas i více >

Autor: Frolíček | Hodnocení: 9 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení