Poslední komentáře

 
martin.stusak.9
Hodnocení: 7
Přidáno: 07.07.2020 22:56
Kterak mladík Todd Bowden odhalí v americkém městečku německého nacistického válečného zločince, kterého kupodivu nenahlásí, ale vydíráním od něj vyžaduje vyprávění o holocaustu, kterým je fascinován. Poněkud zvláštní charakter mladého jedince studentského věku. Jelikož se jeho chování od způsobů nacistů ničím nevymaňuje, po divácké stránce se honí myšlenka, o co mu jde ve skutečnosti. Několik počátečních minut začátku příběhu lze ještě smírčivě brát, ale jakmile se Todd změní v nebojácného drsňáka a stařec začne skákat jak on si pískne, to okamžitě celé padá do neskutečného kýče. Snímek je natočen na základě novely Stephena Kinga ´Apt Pupil´ vydaného v roce 1982 a jedná se o podprahově psychologický thriller, který však obsahuje zcela jiný druh děsivosti, než na jaký jsme zvyklí. Ona děsivost tkví v čirém realismu, právě v oblasti faktů a popisech týkající se holocaustu. Stavem šílenství obou postav, do kterého celková atmosféra děje sestupuje na základě jejich vzájemných etud, je snímek v plném pochopení oné hrůzné jedinečnosti vcelku těžko uchopitelný. Na první pohled je to film jako každý jiný. Prostě student odhalí válečného zločince, vydíráním si vymaní podrobnosti o holocaustu a oba dva postupně z toho čím dál tím víc cvokatí. Avšak kdo z těch dvou je větší sadista? Neskrývají takhle náhodou oba zarputilou tohu po moci? Opravdu je tento generační střet tak zdánlivě neúčelový? Buď jak buď. O hororový příběh se skutečně jedná, ale ne o takový, jak si mnohý představuje. Nakonec, hrůza kombinující realismus v temné vypravěčské sféře vždy budila určité rozpaky a nejinak je to i u tohoto snímku. Emocionální spojení s posedlostí fascinace zla zůstává nevysvětlené, což v rámci myšlenkových pochodů obzvlášť zanechává nedobrý pocit z následujícího vývoje. Jako artový film by možná vynikl více. Snaha tlačit na pilu v daných aspektech vyjádřit problematiku do psychologického stavu spíše výsledku uškodilo. A jedna menší zajímavost na konec. Snímek na konci překvapí českou stopou v podobě českého herce Jana Třísky. Něco takového vždy potěší.
Frolíček
Hodnocení: 8
Přidáno: 07.07.2020 22:07
Výborný Patton Oswalt, který obstarává všechny vtipy a chudák Enoch, když se mu May snaží hasičákem rozbít lebku.
Poskakování Zephyru po časových vlnách je dosti nevyzpytatelné a být venku a daleko se nevyplácí. Ale Enochovi to naštěstí nevadí.
martin.stusak.9
Hodnocení: 6
Přidáno: 07.07.2020 21:38
Druhý režijní počin Dolpha Lundgrena a první, ke kterému si napsal i scénář. A opět si střihl roli Rusa. Originální název je v českém překladu ´Mechanik´ a jedná se o pracovní profesi, jako obvykle, bývalého agenta, tentokrát ruského, Nicka Cherenkova, který se přestěhoval do Ameriky za klidem po smrti své ženy a syna vlivem války gangů. Jenomže, jak už to v životě bývá, se tam vrazi objeví také a Nick se rozhodne se vydat na cestu pomsty. Námět hojně používaný převážně od přelomu osmdesátých a devadesátých let. A protože se opět jedná v Lundgrenově filmografii o nízkorozpočtový videofilm, nelze od toho očekávat něco výjimečného či extra. Dolph se však i přes malé rozpočtové možnosti snažil něco vytvořit. Prý dokonce použil stylistické rysy dle Tonnyho Scota, ale to už musí posoudit divák sám za sebe. Tady jde po načrtnutí problému a důvodu msty jen o akci, kterých je skutečně více než dost, avšak, bohužel, nijak zvlášť nenadchnou. Dolph v takové roli není poprvé a tak víme, co od něj očekávat. Nejen jako herec v hlavní roli, ale i jako režisér udělal kus filmařské práce. Skutečně škoda toho malého rozpočtu. Snímek nijak zvlášť nenadchne, ale v rámci pouhého videofilmu coby akční popcornový film jen tak na odreagování ve své průměrnosti nezaškodí.
jarda53
Hodnocení: 8
Přidáno: 07.07.2020 21:23
Tento pořad jsem viděl poprvé a nejsem proti písničkám, které se vybrali z Fričových filmů, slyšet Wericha s Voskovcem, Vítovou s Novým, Lamače, Hermanovou, Buriána, Haase, Zemánkovou, Bielika, Smolíka, škoda že takovýchto pořadů není více. Lze ocenit i kvalitní obraz za téměř 60 let starý pořad...
klasifikátor
Hodnocení: 4
Přidáno: 07.07.2020 21:10
Přes účast řady výborných herců je tohle málo povedená komedie. Skoro se ani nechce věřit, že režíroval Jaroslav Papoušek. Když to člověk srovná s dalšími komediemi z roku 1974 (Jak utopit doktora Mráčka, Jáchyme hoď ho do stroje nebo Hodíme se k sobě miláčku?) je to dost bída. Jen pár hereckých výkonů to dělí od úplného dna. A protože si pan Papoušek napsal i scénář jde tato blamáž celá za ním.
Je mi jasné, že opět jdu proti davu, nicméně mně se tento seriál ze Smolíkovské trilogie líbí nejméně. Je to dáno především tím, že zde rodina nepůsobí pospolitě, hlavními postavami jsou pouze Ládínek a mluvící Zoro, zatímco ostatní členové rodiny včetně souseda Halíře se v každém dílu mihnou jen na chvíli. Nedomyšlený od tvůrců je též fakt, že Ládínek jako jediný z rodiny o několik let zestárne (zřejmě aby byly jeho výlety do kosmu věrohodnější). Celkově mi k rodinnému seriálu, jakým Smolíkovi mají být žánr sci-fi nějak nesedí a zážitky z jednotlivých planet často působí ztřeštěně a fantasmagoricky. Proto dávám pouze lepší průměr 6 * a 55%.
Krikri
Hodnocení: 6
Přidáno: 07.07.2020 19:47
Tento zábavný pořad jsem sice sledoval už v dětství, ale tehdy jsem humor Dvořáka a Bohdalové nechápal. Navíc mě strašně nudilo to množství tanečních a baletních vystoupení ve stylu Ein Kessel Buntes, tyto předěly bývaly většinou mnohem zdlouhavější, než scénky a dialogy ústřední dvojice. Nedávno jsem plno scének shlédl na Youtube a také si poslechl dialogy, které kdysi vyšly na CD a musím říct, že bez toho zbytečného balastu kolem, jen čistě mluvené slovo, je to docela povedená sranda. proto uděluji lepší průměr, tj. 6 *.
Krikri
Hodnocení: 1
Přidáno: 07.07.2020 19:45
Dlouho jsem váhal, zda tuto zcela zbytečnou obdobu někdejšího Kotle s uštěkanou Jílkovou vůbec hodnotit. Nicméně poté, co jsem shlédl díl nazvaný "České vztahy s Ruskem a Čínou" mi to v rozhodování výrazně usnadnilo. Taková cílená anti-ruská a atni-činská propaganda, jakou ta osoba nyní kopající za kavárensko-chvilkařskou, rádoby veřejnoprávní instituci předvedla, to fakt nemá obdoby. Rusofoby a sinofoby nechala hovořit, jak se jim zlíbilo, zato jejich oponentům neustále skákala do řeči nebo překrucovala fakta. Madam "myslím na vás" je rovná jako vývrtka, neboť se řídí heslem: čí chleba jíš, toho píseň zpívej.
Krikri
Hodnocení: 3
Přidáno: 07.07.2020 19:42
Tento pořad mě nikdy nebavil, připadal mi nudný a nezajímavý. Styl humoru mi vůbec nesedl, účinkující si spíš hráli na rádoby intelektuály a mně je přece jen mnohem bližší komunální humor. A když si pročítám seznam všech, kteří se v pořadu zadluženého propagátora paštik a Drahošova kámoše angažovali, až na pár výjimek je to jeden kavárník, přemluvbába a chvilkař vedle druhého. Jako by epizoda Klauni z 30 případů majora Zemana byla s mnohaletým předstihem natočena vyloženě o nich. Není divu, že mě tento pořad nedokázal oslovit. Už ani nevím, za co vlastně tomu uděluji ty 3 *. Nejspíš proto, že před mnoha lety jsem u toho alespoň chvíli vydržel.
klasifikátor
Hodnocení: 5
Přidáno: 07.07.2020 16:45
Dnes by se řeklo, že jde o autorský projekt Jiřího Hanibala. V polovině 70.let napsal knihu, pak svořil scénář a nakonec si to i odrežíroval. Literární podobu neznám ale ta filmová je trochu křečovitá. Ani herecky to není nic mimořádného ale ukoukat se to dá. Je k vidění hezká příroda a Angelo Michajlov zkomponoval pěknou hudbu. Takže suma sumárum průměrný film co nenadchne ale ani neurazí.
klasifikátor
Hodnocení: 4
Přidáno: 07.07.2020 16:00
Tohle je třetí filmová verze Godzilly, kterou jsem viděl a je bezpečně nejslabší. Možná je to technicky vyspělé ale to je tak asi všechno. Stačí si vzpomenout jaké herecké výkony odvedli Matthew Broderick, Jean Reno, Hank Azaria, Kevin Dunn a další a srovnat to. O scénáři ani nemluvě.
Jarda.ftr
Hodnocení: 1
Přidáno: 07.07.2020 14:52
Poměrně velmi otravný seriál a velmi otravné hlavní hrdinky, na kterém je krásný snad jen ten Mikulov kde se to natáčelo. Místy je děj často křeč a hrůza. Moravská filmová studia bohužel nikdy neuměla natáčet kvalitní filmy a seriály.
Rastaman33
Hodnocení: 10
Přidáno: 07.07.2020 13:26
Jedno z nejpřesnějších zpracování Stevensonova románu. Tedy ne na sto procent, ale většina scén je ponechána v původní podobě.
klasifikátor
Hodnocení: 9
Přidáno: 07.07.2020 12:04
Přiznám se, že režiséra Jose Giovanniho neznám ale i kdyby nic jeného než tento film nenatočil tak tímhle po sobě nechal hodně výraznou stopu. Neni to klasická krimi ale spíš psychologický a emočně hodně silný příběh okořeněný skvělými výkony jak Jeana Gabina tak Alaina Delona. Při finálové sekvenci před gilotinou se tají dech a běhá mráz po zádech. Jenom některé výkony ve vedlejších rolích kazí dojem naprosté dokonalosti.
radekl
Hodnocení: 8
Přidáno: 07.07.2020 11:36
Příjemná podívaná s myšlenkou
Velmi příjemné pokoukání, dobrá kamera, střih a hudba. V první části hodně nahotinek, ale ukáže se, že nikoliv samoúčelných. Herecky Sergio jednoznačně vede, ale Silvio je samozřejmě taky skvělý. Dalo se to natočit obyčejněji, předvídatelněji, ale tahle podívaná je přesně to co to chtělo.
naineko
Hodnocení: 6
Přidáno: 07.07.2020 07:51
Moc nevím, co s tím. Dobové záběry super. A to je asi tak všechno. Přišlo mi to jako znouzectnostní dokument. Mluvicí hlavy si hrajou na kůl pankáče po čtyřiceti letech nebo se nesmělé culí. Kecy o svobodě bez nějaké citelné ilustrace nesvobody. Skate je fajn, umělá glorifikace čertvíčeho rozhodně né.
naineko
 
Přidáno: 07.07.2020 07:48
Jsem rád, že jsem nikdy nebyl "Na stojáka" na živo. Krom dam a snad jednoho pána přehlídka ubohých, stereotypních nejapností. Humor ani kvalitní ani fekální, prostě jen provplánové skládání hovadin.
topipig
Hodnocení: 10
Přidáno: 07.07.2020 01:22
Plejáda skvostných herců zdobí tento televizní film Ludvíka Ráži. Jana Brejchová je herečka par excellence a rolí zámecké paní Kateřiny potvrzuje nejpřednější pozici mezi českými herečkami minulého století.. Neskutečná krása tohle sledovat. K tomu ta uhrančivá hudba Vadima Petrova a dojetím i oči slzí. V zámku a podzámčí spolu s Babičkou Antonína Moskalyka patří mezi nejlepší zpracování podle námětu Boženy Němcové. Nádhera prvotřídní kvality. Více slov netřeba.
Frolíček
Hodnocení: 5
Přidáno: 06.07.2020 23:26
Pomalu plynoucí fantasy pohádka se zajímavou stylizací a slušnými efekty. Knížecí dcera hezká, žádné ufňukané ořezávátko, "drak" mne nezaujal, ale to je můj problém. Trochu natahované a jak jsem četla jinde...mladou herečku je potřeba alespoň jednou svléknout, co na tom, že na příběh to nemá vliv. Domácí mazlíček pobavil a jeho žalostné kňourání mi vhánělo slzy do očí.
Frolíček
Hodnocení: 7
Přidáno: 06.07.2020 23:12
Měla jsem trochu obavu vrhnout se na Cats, které jako jeden z mála muzikálů nemám naposlouchané, zvláště po tom, co si na nich smlsl kdejaký kritik. Já jim však v podstatě nemám co vyčíst. Ano, stylizace je zvláštní, trochu mi trvalo si na ní zvyknout, ale asi mi vadilo jen to "svlékání z kůže". Ale pěvecké výkony slušné a při Memory Jeniffer Hudson mi na skočila husina. Viděla jsem i verzi s titulky s počeštělými jmény, takže to bylo docela vtipné a stopáž tak akorát.
Opět se mi potvrdilo, že kritice je možno naslouchat, ale nebrat ji za bernou minci.
klasifikátor
Hodnocení: 8
Přidáno: 06.07.2020 23:12
Moc dobrý a poučný film oscarového režiséra Pawlikowskiho. Má to náboj a přesně nadávkovanou míru syrovosti ale přece jen se trochu obávám, že cílová skupina bude pro tenhle film poměrně dost úzká. Je to přesně to čemu se dříve říkalo "klubový" film.
jarda53
Hodnocení: 4
Přidáno: 06.07.2020 23:11
Umírají tanečníci z taneční školy, inspektor hledá důkazy proti Wolfovi, které k němu vedou, divák si je jistý, že ten Delon vraždí svoje děvčata a rozhřešení připomíná od Agaty Christie hru Past na myši... Jinak je pravdou že Delon má lepší filmy, Trávníček jej ani nenadaboval, musel to vzít Štěpnička - ten bere všechno...
klasifikátor
Hodnocení: 4
Přidáno: 06.07.2020 23:02
Na tomto filmu se v plné nahotě ukázalo, že uctívaný Jim Carrey je mizerný herec. Jeho pokus o "seriozní" dramatickou roli je víc než rozpačitý a místo aby svým výkonem filmu pomohl tak ho spíš pohřbil. Je zřejmé, že pokud se nemůže pitvořit tak nemá co jiného nabídnout. A vzhledem k tomu, že film nemá bůhvíjaký scénář je výsledek ani ne průměrný.
Manučao
Hodnocení: 7
Přidáno: 06.07.2020 22:39
Slušná kriminálna s ako inak drsňáckym Jackom Nicholsonom, ktorá síce nemá silnejší náboj ani namakanú akciu, ale cítiť z nej poctivú filmárčinu a príbeh, ktorý sa neustále rozvíja.
martin.stusak.9
Hodnocení: 9
Přidáno: 06.07.2020 21:33
Uxbal. Je rozvedený, stará se o své dvě děti a jednoho dne se dozví o rakovině a krátkého času svého života. A my máme možnost vidět, jak s tím naloží. Snímek plný filosofie a mouder ve spleti kruté reality daných životních situací. “Je nebezpečné věřit člověku, který má hlad.” “To je svět, ve kterém žijete, a sami jste si ho vytvořili.” Sice tu jde o jediné a tím je rodina, ale protože všechno souvisí se vším, neopomenuty nejsou ani další problematické prvky současného světa, jako je netolerance, rasismus, misogynie a s tím samozřejmě spojená imigrace, homosexualita a kupodivu v rámci Španělska i fašistická historie ve dvacátém století. A co vlastně tohle všechno má společného s Uxbalem? To prozradí snímek se svou tříhodinovou stopáží, který je svou složitostí cílený spíše do řad náročných diváků. Dokázal by se někdo vžít do situace Uxbala? Jeho dny znamenají neustálou houpačku mezi životem a smrtí. Každý den se probouzí s vědomím, že to všechno brzy skončí. Pomalu umírá s myšlenkami o věčnosti a míru, které může mít po smrti, s vědomím, že jeho blízcí zůstanou naživu. Tento příběh se pohybuje mezi tím, co je a co není žádoucí, mezi jedním a ostatními. Je to téma o naději a vykoupení se vším všudy, co život přináší. A není toho zrovna málo. Svým způsobem snímek poukazuje na to, co všechno by měl člověk udělat, aby po smrti našel duchovní mír. A protože má snímek na svědomí Alejandro González Iñárritu, o žádnou zábavu tu rozhodně nejde.
Army666
Hodnocení: 1
Přidáno: 06.07.2020 21:02
ODPAD!!
S prominutím větší píčovinu jsem dlouho neviděl. To není ani film na vypnutí a zábavu jelikož při psaní scénáře museli mít v hlavě nasráno!!
jarda53
Hodnocení: 9
Přidáno: 06.07.2020 20:37
Alain Delon, často ve svých rolích vykrvácel, dnes hraje komisaře, který klade léčky a pastě hledanému zločinci, kterého hraje Jean-Louis Trintignant. Role jsou zahrány bravurně a je na co se dívat..
klasifikátor
Hodnocení: 9
Přidáno: 06.07.2020 17:33
Skvělé krimi drama natočené podle skutečných událostí z knihy bývaleho kriminalisty a později úspěšného spisovatele Rogera Borniche. Hon na nejobávanějšího francouzského vraha a lupiče Emile Buissona. Filmaři se dost věrně drželi literární předlohy a vytvořili strhující film plný napětí. Korunou jsou pak výkony Alaina Delona a J. L. Trintignanta (Buisson) v hlavních rolích. Jeden z filmů, které nestárnou a ani po 45 letech neztratily vůbec nic ze své kvality a přesvědčivosti.
Petrkey
Hodnocení: 4
Přidáno: 06.07.2020 17:08
Nejhorší film všech dob? Já se docela bavil. Už od první minuty je jasné o co půjde. Vřískající holky v bikinách, stříkance (krve), kupy mrtvol, do toho monstra, něco jako křížení jezevci s klokanem a blbounem nejapným. Pak přijde čtvrthodinka někdy i vtipných dialogů a trocha plážové muziky ve stylu Beach Boys. A nakonec zase krev (už ne stříkance, ale proudy), čím víc tím líp. Kdo má rád horory, tak by to vidět měl. Ostatní ať si raději pustí Méďu Béďu.
curil
Hodnocení: 5
Přidáno: 06.07.2020 13:41
Zajímavý film ať už svým tématem nebo zpracováním, kdy se animovaná část střídá s dokumentárními záběry a reálným vyprávěním tehdejších účastníků občanské války v Angole. Jeho výpovědní hodnota je zkreslená tím, že film je příběhem polského reportéra Ryszarda Kapuscinskiho, který byl v té době agentem polské zpravodajské služby. Tím pádem je výpověď, i když v dobré úmyslu, orientována levicově. Takže hlavně USA měla zájem na nerostném bohatství, zatímco tehdejší SSSR (více než deset tisíc vojáků) a Kuba (čtyřicet tisíc vojáků) jsou vylíčeni jako ochránci ublížených chudáků. Kreslená část převyšuje po všech stránkách dokumentární, která je slabá z mého pohledu kvůli své pochybné autenticitě.
naineko
Hodnocení: 7
Přidáno: 06.07.2020 09:36
Tak tohle byla jízda. Jako dekonstrukce žánru dobových kostýmovek vynikající, nicméně asi nesedne každému. Humor i wtf momenty (včetně těch drsných) jsou velmi specifické - divák je exponován bez přípravy a chvíli zabere než mu dojde co vidí nebo slyší.
topipig
Hodnocení: 1
Přidáno: 06.07.2020 01:49
Trapná a tupá vykrádačka Policejní akademie a první krok Jaroslava Soukupa do nevkusné a dementní žumpy, ve které už zůstal a nevyhrabal se z ní. Tenhle režisér že natočil geniální Pěsti ve tmě nebo Záchvěv strachu? To není možný...
Jarda.ftr
Hodnocení: 1
Přidáno: 06.07.2020 01:42
Jen další velmi primitivní počin německých filmařů jejichž veledíla mají v drtivé většině velmi nízkou až ubohou úroveň. Hlavně pokud jde o rodinné filmy. Ani tento nepatří o stupínek výše spíš o dva ještě níže tím jak je vše skutečně primitivní jako kdyby to psalo malé naivní dítě.
topipig
Hodnocení: 4
Přidáno: 06.07.2020 00:04
Zbytečně překombinované a zbytečně moc postav. Miroslav Donutil v roli vrchního detektiva Klubíčka předvádí svůj obvyklý standart. Zbytek také nijak nevyčnívá ani nepadá, prostě průměr. Dobová atmosféra první republiky je však zachycena dobře. Budu se muset podívat na první filmové zpracování podle Emila Vachka Vražda v Ostrovní ulici z roku 1933 s Jindřichem Plachtou v roli Klubíčka. Tohle mě moc neoslovilo.
klasifikátor
Hodnocení: 7
Přidáno: 05.07.2020 23:39
Velice slušná televizní detektivka režiséra Dušana Kleina. Jde o adaptaci stejnojmenné detektivky Emila Vachka s jeho slavným inspektorem Klubíčkem (tato kniha už byla zpracována filmově v roce 1933 pod názvem VRAŽDA V OSTROVNÍ ULICI). Pan Klein jako tradičně precizní v detailech dobových reálií a kostýmů dobře vystihl prvorepublikovou atmosféru a výrazně mu pomohla skvělá herecká sestava. Jména jako Postránecký, Töpfer, V. Cibulková, Táborský, Langmajer a další mluví sama za sebe.
New
Hodnocení: 3
Přidáno: 05.07.2020 23:34
Hodně špatně nastavovovaná kaše. Nic moc k zasmání, druhý díl až dvě generace po prvním ... role Polívkova vnuka nevyužita. Veškrnka je mrtvá ... a co má bejt? Chodí Polívku strašit. Nic víc. Donutil absolutně nevyužitej ... Peca smrdí ... role Eleonory taky nedopsaná ... fakt už akorát chybí reklama na paštiku ...
petrusmev
Hodnocení: 7
Přidáno: 05.07.2020 23:07
Parádní artový filmeček, který se místo epiky zaměřuje na pocity Egona Schieleho, se skvělou Jane Birkin a hudbou. (Kdyby se spojily tento a film o Schielem z r. 2015, bylo by to ideální.)
martin.stusak.9
Hodnocení: 8
Přidáno: 05.07.2020 21:55
Jean Gabin ve své typické roli gangstera a filmový debut Lino Ventury v roli stejné. Příběh známý a v tomto žánru nemálo používaný, takže v zájmu všeho dění nechybí ani pořádná femme fatale s tváří Jeanne Moreau, která patřičně rozdá karty. Byla provedena loupež 50 milionů franků ve zlatých prutech, vlivem čehož mají dva přátelé v úmyslu stylově odejít do důchodu. Problémy nastanou, když je jeden z nich unesen a je požadováno výkupné právě z onoho lupu. Ano, známá dějová šablona je skutečně daná. Únos, výkupné, řešení problému, přestřelka. Ale ono to kupodivu není všechno. Je také hodně zohledněna charakteristika daných jednotlivců v zájmu k lepšímu pochopení jejich reakcí a vůbec činů. Jedná se o povedenou klasiku svého žánru. Sice ne úplně, ale černobílý obraz byl vytvořen po vzoru noir, takže prostředí nočních klubů či lesk ulic po dešti náležitě vyniknou. Za pozornost stojí také Bluesový soundtrack Julesa Wienera, který si danou atmosféru doslova podmiňuje. Na snímku si tvůrci zkrátka po všech směrech dali záležet a je to v mnoha ohledech zná. Snímek samozřejmě, jako každý jiný, stárne, ale v rámci klasik stále má své pevné místo.
RwlBem
Hodnocení: 8
Přidáno: 05.07.2020 21:33
Zvláštní,
noirem a komiksovou fazónou načáchlý krimifilm, v první části nešetřící sociální kritikou, v druhé zase brutalitou. Úhrnem vzato, nepřináší nic až tak revolučně nového, ale přináší to značně výraznými prostředky, což může být jeho deviza. Nakolik je dramatizace krvavým vykřičníkem za jednou z odporných tváří soudobého světa, nebo nakolik to je záměr k nalákání diváků, si musí každý rozhodnout sám za sebe. Mně samotnému v závěru filmu při spatření sklenice nebylo už moc volno u srdce, a v návaznosti na to považuji likvidaci padoucha za velmi, ale opravdu velmi neuspokojivou. Jako zbytečná vada na kráse mi přišel přeslazený závěr, který režie podle mě namontovala vyloženě kvůli západním divákům. No nic, i tak solidní zážitek. Jen u něj nevím, zda mám být rád že jsem ho viděl, anebo spíš na něj zkusit zapomenout...
klasifikátor
Hodnocení: 7
Přidáno: 05.07.2020 21:17
Roztomilá a docela originální komedie Paula Mazurskyho, který si ve filmu střihnul i roličku Sida Waxmana. Jinak je to ale především velká jízda Nicka Nolteho, Richarda Dreyfusse a Bette Midler. Když jsem tenhle film viděl poprvé před více než čtvrt stoletím překvapilo mě jaký komediální potenciál má B. Midler ale dnes už vím, že to překvapení vůbec nebylo na místě. Jistě si to užil v jedné z rolí i rock and rollový matador Little Richard. Tohle se opravdu dá vidět i doporučit jako bezvadná oddechovka.
david.r
Hodnocení: 10
Přidáno: 05.07.2020 21:06
Lumiérové?
Nevím o tom že by bratři Lumiérové se podíleli na tomto filmu,jakkoliv-ani podle knihy(románu)ani na scénáři((Nechápu proto,ten komentář že díky takovýmto dílům bratři Lumiérové...fakt hustý!!
martin.stusak.9
Hodnocení: 7
Přidáno: 05.07.2020 21:00
Jednoduše řečeno, je to snímek o tom, kterak nebyl o slavného malíře Modiglianiho a jeho dílo zájem. Hlavní roli si střihl Gérard Philipe, u nás známý především ze snímku ´Fanfán Tulipán´(1952). Tvůrci upozorňují, že byť je děj založen na skutečných událostech, o životopisný příběh z určité doby malířova života se nejedná. Dobře odvedené stanovisko, kdyby se náhodou stalo, že něco nebude historicky sedět. Snímek stojí za porovnání s podobnými snímky českými vzniklé taktéž v padesátých letech. Jako třeba ´Mikoláš Aleš´ (1951). Osudy obou malířů ohledně nezájmu o jejich díla a vzniklá chudoba jsou v podstatě obdobné. U Mikoláše Alše však dle komunistické ideologie byli za celou věcí zcela jiné okolnosti. Každopádně platí jedno rčení, že umělec se stane slavným vždy až po své smrti. Co se týče Modiglianiho, tvůrci dějově pojali jeho pád a chudobu ve spojení s melodramatem, což v jistých ohledech může fungoval, ale také nemusí. Poukazuje to na člověka, který má také city, čímž se od jiných ničím neodlišuje, ale to je na druhou stranu zase důvod, proč by se na něj mělo přihlížet jako na někoho výjimečného. Proč by mělo být srdcervoucí sledovat chudého umělce, jak se mu v nějaké restauraci nedaří prodat své kresby, když na ulici trpí mnoho lidí bez střechy nad hlavou. Za pozornost stojí obchodník s uměním Morel, kterého si zahrál Lino Ventura. Modiglianiho obrazy by koupil, jenže v jeho zájmu je co nejvýhodněji, takže jen trpělivě čeká, až Modigliani spadne na samotné dno. Lze uznat, že se tvůrci pokusili o emoční film v rámci tragického osudu, ale moc to nefunguje. Psychologické pojetí by určitě zafungovalo lépe, než obyčejné melodrama.
curil
Hodnocení: 4
Přidáno: 05.07.2020 20:01
Slabší "bavorácká" komedie o problémech malebné vesničky v klínu hor, kterou dříve hojně navštěvovali lázeňští hosté a nyní stojí před bankrotem. Příběh je z poloviny vyplněn vášnivými diskuzemi radních, jak vybřednout z dluhů, a z druhé půlky sexuálními scénami. Já měl víceméně "smůlu", že jsem narazil na hard core verzi komedie, což je na úkor typického bavorského košilatého humoru, který se tak už do filmu nevešel. Zkrátka čekal jsem klasické srandičky s Josefem Moosholzerem, babkou Rosl Mayr, italským prckem Rinaldem Talamontim, odvázanou čtyřicátnicí Elisabeth Volkmannovou nebo ustaraným Franzem Muxenederem, a tak došlo z mé strany ke zklamání. Tito herci se v těchto "dívčích kalhotkách" nevyskytovali a nahradily je nepříliš výrazné porno herečky.
martin.stusak.9
Hodnocení: 8
Přidáno: 05.07.2020 19:56
Hodně zajímavá psychologická sonda do nitra myšlenkových pochodů dvou lidí v rámci dané doby, odehraných událostí a svého vnitřního postoje pro budoucnost. Je to film o názorovém střetu, jejichž dialogy a osobní rozvaha vede diváka k zamyšlení a vytvoření si postoje vlastního. Věta z popisku snímku nakonec mluví samo za sebe. ~Bohémský František je věčně nespokojeným skeptikem, stárnoucí Olga je navzdory tragické minulosti optimistkou s neotřesitelným komunistickým světonázorem.~ Je to v podstatě jako sledovat politickou debatu dvou názorových oponentů, jen to má děj a patřičné filmové vyznění. Centrem názorového střetu jsou období čtyřicátých a padesátých lét s ohledem na aktuální dobu let šedesátých. Ve svém smyslu se jedná o společenský politický film, ke kterému je potřeba z dané doby něco znát, jinak se zde probírané věci a právě ony myšlenkové pochody stanou nesrozumitelnými a těžko uchopitelnými. Zkrátka a dobře, nebude takový divák vědět, o čem je vlastně řeč. Film tzv. nové vlny však hlavně poukazuje na nejdůležitěnější stanovisko a tím je dialog. Svobodný a ničím nerušený dialog dvou názorově odlišných lidí, jejich reakcí a následného chování jednoho k druhému. Už kvůli tomu má snímek určitou hodnotu. Není divu, že byl zařazen mezi trezorové filmy.
klasifikátor
Hodnocení: 7
Přidáno: 05.07.2020 15:26
Určitě zajímavý film. Ztracené děvčátko zamíchané mezi drsnými žoldnéři neváhajícími drancovat a vraždit a k tomu ještě navíc tajemná lahvička plnící přání. Režisér Ráža obdivuhodně vystihl atmosféru počátku 17.století kdy třicetiletá válka byla doslova na spadnutí. Michaela Kudláčková už byla v době natáčení tohoto filmu "zkušená herečka" a je to znát. Příjemným oživením je v jedné z hlavních rolí známý estonský zpěvák, hudebník a herec Bruno O'Ya. Celkově jde bezesporu o nadprůměrný počin režiséra, který byl vždy především televizní specialista.
charlie1612
Hodnocení: 8
Přidáno: 05.07.2020 15:11
České země jsou vysávány nájezdnými žoldnéři z Pasova, kteří do Čech vpadli pod záminkou podpory císaře Rudolfa a katolicismu. Jenže zůstali bez žoldu a tak drancují celé území až po Prahu. Obrana Prahy pod vedením oponenta a budoucího císaře Matyáše pasovské zahnala útočníky na ústup. Jednu takovou epizodu - přepadení kočáru a formanského vozu a následné dobrodružství zúčastněných aktérů, popisuje i tento historický film. Vedle dobrodružství, je film naplněn i tajemnem v podobě legendy o kouzelné lahvičce.
Obsazení je více než dobré a tak je celý příběh věrohodně podán a herci podávají přesvědčivé výkony. Jako jiní, i já bych rád vyzdvihl výkon Míši Kudláčkové a Ivana Vyskočila. Filmování nebylo nic příjemného, herci si zažili dost nepohodlí a natáčení doprovázela i zranění. Na výsledku to ale není znát. Atmosféra doby je podtrhnuta písněmi a hudbou Jaroslava Křečka a v podání souboru Chorea Bohemica
Petrkey
Hodnocení: 9
Přidáno: 05.07.2020 13:14
Excelentní výkon Bette Davis. Navázala na impozantní What Ever Happened to Baby Jane z roku 1962 a přesvědčila, že studio Warner Brothers lepší herečku v té době nemá. I výkon Philipa Careye stál za to a znamenal podepsání dlouhodobé smlouvy. Autor hudby Andre Previn, taky skvělý a v řadě scén neumožnil od Bette odtrhnout oči. Celkově výborné drama s poutavým scénářem a ostřílenými herci, kteří zahráli nejlépe jak umí.
klasifikátor
Hodnocení: 8
Přidáno: 05.07.2020 11:26
Opravdu výborná krimi komedie, která podle mě patří k vrcholům práce režiséra Zidiho. Dobře vystavěný příběh skvěle prezentují pánove Noiret a Lhermitte v hlavních rolích ale zaujmou taktéž Claude Brosset v roli Vidala a Julien Guiomar coby policejní komisař Bloret. Navíc Francis Lai pro tenhle film napsal velmi dobře padnoucí hudbu. Myslím, že tady si skoro každý může najít něco co ho dokáže zaujmout.
Krikri
Hodnocení: 10
Přidáno: 05.07.2020 10:41
Benedikta přizná Heleně, že stále miluje Josého, s Jakubem to chtěla jen přehlušit. V garáži Josému vyzná lásku a vyzve ho, aby si mezí ní a Adélou vybral. Lola od Jakuba vyzví, že mezi ním a Benediktou k ničemu nedošlo, s Natálií pak bojují o jeho přízeň. "Dávají ten starý film od Clauda Lelouche, jmenuje se Muž a dvě ženy. Neříká ti to nic, Natálie?" Nejvtipnější je Kristiánovo vyprávění o útrapách, jaké s Lindou prožili. Domů dorazí až druhý den ráno a spustí historku, jak Lindino auto nejprve přes pole odtahoval venkovan s traktorem, posléze další venkovan s krávou Květinkou, která při odtahu chcípla a oni pak na farmě majitele utěšovali. "Kristián drží za Květinku smutek." "Člověk přece může mít soucit i s krávou, vy k vašim snoubenkám cítíte to samý.":) 95%
Krikri
Hodnocení: 10
Přidáno: 05.07.2020 10:40
Kluci marně čekají na Kristiána, opět nedorazil na zkoušku. Jediný, komu to vyhovuje je José, místo hraní se může věnovat Adéle. Lola je přesvědčena, že brzy ráno zaslechla, jak Benedikta volá Jakubovi. Nemýlila se, ti dva se skutečně od rána procházejí po městě. Benedikta se Jakuba znovu zeptá, jestli by se do ní mohl zamilovat, on ji odpoví, že už miluje jinou dívku. Kristián s Lindou zůstali trčet na polní cestě kvůli poruše na autě. Kristián se pokusí auto zprovoznit, ale marně. "Už víš, v čem to je?" "Tak zhruba asi v motoru nebo někde tam.":) V tomto dílu pobaví spletené vlasy Adély a Josého a taky Lola čistící si zuby kartáčkem bez pasty.:) 90%

TV Program

ČT1 - Zajímavosti z regionů

01:20 - 01:45

16 minut již uběhlo
9 minut zbývá do konce

ČT2 - KGB versus CIA: Souboj v Berlí...

01:00 - 01:55

36 minut již uběhlo
19 minut zbývá do konce

NOVA - Můj přítel Monk (2002) [TV ser...

01:35 - 02:15

1 minut již uběhlo
39 minut zbývá do konce

Prima - Námořní vyšetřovací služba (20...

00:55 - 01:50

41 minut již uběhlo
14 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 166345
Osobností: 661023
Fotografií: 646289
Plakátů: 311052
Obsahů a biografií: 153013
foto

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Nadaný žák (1998)

Nadaný žák
Kterak mladík Todd Bowden   odhalí v americkém   městečku německého   nacistického válečného   zločince, kterého kupodivu   nenahlásí, ale více >

Autor: martin.stusak.9 | Hodnocení: 7 / 10

Know Your Onions (2020) [TV epiz...

Know Your Onions
Výborný Patton Oswalt,   který obstarává všechny   vtipy a chudák Enoch, když   se mu May snaží hasičákem   rozbít lebku.
Poskakování   více >

Autor: Frolíček | Hodnocení: 8 / 10

Inkvizitor (2005)

Inkvizitor
Druhý režijní počin Dolpha   Lundgrena a první, ke   kterému si napsal i   scénář. A opět si střihl   roli Rusa. Originální název   je v českém více >

Autor: martin.stusak.9 | Hodnocení: 6 / 10

Fri-Fi-Pi (1964) [TV pořad]

Fri-Fi-Pi
Tento pořad jsem viděl   poprvé a nejsem proti   písničkám, které se   vybrali z Fričových filmů,   slyšet Wericha s Voskovcem,   Vítovou s více >

Autor: jarda53 | Hodnocení: 8 / 10

Televize v Bublicích aneb Bublic...

Televize v Bublicích aneb Bublice v televizi
Přes účast řady   výborných herců je tohle   málo povedená komedie. Skoro   se ani nechce věřit, že   režíroval Jaroslav   Papoušek. Když to více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 4 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.405/0.38
Partneři:
Hyperreality.cz | BigZoom.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz