Poslední komentáře

 
curil
Hodnocení: 4
Přidáno: 25.05.2020 13:22
Mladá Jamajčanka, stojící den před deportací na rodný ostrov, a Korejec. Pravý pár pro dnešní Ameriku a New York. Holka na to, že druhý den frčí z milovaného "jablka" docela veselá, plně se věnuje vztahu s mladíkem, kterého zná pár hodin. Z takového vztahu zase vzejde další človíček multikulturního původu. Ve filmu chybí zcela humor, ten by alespoň trochu pozvedl nudné sledování. Spoustu dialogů film směruje do bezduché konverzačky a romantické slátaniny. Ani hercům, i když se snaží, nevěřím jejich upřímný vztah (asi pro tu krátkou dobu od seznámení). Jak říká šikovatel Vogeltanz v "Záskoku": "Celou dobu nic a najednou tohle!".
terimila
Hodnocení: 8
Přidáno: 25.05.2020 10:33
Moje hodnocení je značně rozporuplný. Po řemeslné a umělecké stránce je ten film fanstastickej. Dobrý herecký výkony (super Issová a jako obvykle skvěle nesympatická Vilhelmová), krásná kamera, krásný film na pohled. Děj má odpich a bezstarostné mladé ženy i jejich blízcí se do všeho zaplétají, komplikují si i to, co by nemuseli... a když přijde druhá heydrichiáda, je hotovo.
Ale já si prostě nemůžu pomoct, ale mám problém s faktickou stránkou věci. Ano, parašutisti i lidi z odboje byli jen lidi. Měli svý potřeby. Ale přímo přilepit konkrétním lidem, že to byli po lidské stránce bezskrupulózní děvkaři, pokud to není skutečně veřejně známo a podloženo? Nevím, já tohle prostě neberu.
Buď si vymyslím volný příběh nějakých parašutistů zapojených do nějaké akce, kteří ať se peleší klidně i s domovníkovic fenkou... ale přilepovat to konkrétním lidem, kteří navíc pro tuhle zemi fakt udělali hodně (Silver A byl spolu s Anthropoidem jeden z nejúspěšnějších výsadků, protože svůj úkol splnili perfektně)... s tím mám problém. Proto chápu výhrady někdejších odbojářů.
pohledvenkova
Hodnocení: 6
Přidáno: 25.05.2020 07:46
Opět zde máme architektonické krásy Bukurešti a emeritního příslušníka spešl junit. Ruští zločinci ani tentokrát nemají šanci: Prsty protřelých pětadvacetiletých gangsterů na spoušti střelných zbraní zoufale nestíhají proti ostrému meči v rukou třiašedesátiletého kmeta. Čínský vládce bukurešťského podsvětí Čen jako kdyby z oka vypadl současnému prezidentovi Říše Středu.
PROCESOR
Hodnocení: 3
Přidáno: 24.05.2020 23:05
PROCESOR!
Tak tohle se hodně nepovedlo a i když oba protagonisty mám hodně rád, tak to nezachránili. Škoda..., no když nemaj o čem hrát, nebo je špatný scénář, tak co naděláš...
Frolíček
Hodnocení: 7
Přidáno: 24.05.2020 22:55
Loki s kytarou v italské domácnosti se Scarlet Witch. Dobře, chápu, herci musí taky dělat něco jiného než blockbustery, ale to spojení jsem si nemohla odpustit.
Ačkoli jméno hlavního hrdiny mi nebylo neznámé, příznám, že o jeho životě jsem nevěděla zhola nic. Bylo to trochu zdlouhavé, občas nudné, písničky dobře zazpívané a na konci snímku jsem opět zkonstatovala, že prostě neexistuje umělec (herec,zpěvák především), který nechlastá nebo nebere drogy, případně obojí.
Frolíček
Hodnocení: 7
Přidáno: 24.05.2020 22:41
Opět technická dokonalost. Týrlová dokázala z jakéhokoli materiálu vykouzlit poezii. Problém je, když se člověk dívá na více jejích dílek za sebou, jako v poslední době já, že mu to všechno přijde, tak nějak nastejno.
Frolíček
Hodnocení: 7
Přidáno: 24.05.2020 22:27
Ze začátku mne překvapilo, že je příběh beze slov, na škodu příběhu to nebylo, spíš jsem přistupovala ke skouknutí s nějakou představou a ta byla úplně jiná. Jinak příběh je to poučný, srozumitelný, líbily se mi propracované detaily (zejména čerti hlavičky) a mile potěšila titulky z pera pana Nesvadby. Také mne překvapila doba vzniku, měla jsem za to, že je pohádka starší.
Rastaman33
Hodnocení: 2
Přidáno: 24.05.2020 22:15
První díl byl ucelený příběh. Tyhle další už jen mají nahonit prachy. Tenhle je asi nejslabší. Zdlouhavé, nudné kecání. Vědma, Architekt, Klíčník, ten plkal z restaurace. Všichni žvaní a žvaní...
Svarcneger
Hodnocení: 8
Přidáno: 24.05.2020 21:38
Povedeny, komorni snimek
Uvolnujici snimecek s vkusnym humorem, zajimave tema a super herecky vykon v hlavnich rolich. Jo peknej film, na pohodicku :)))
charlie1612
Hodnocení: 8
Přidáno: 24.05.2020 21:32
Ripleyová, jako jediná přeživší z poslední výpravy má zkušenosti s Vetřelcem. I když se mu chce za každou cenu vyhnout, svolí a zúčastní se průzkumné mise na LV-426, kde má být již nějakou dobu posádka terifikující tento planetoid včetně tvorby atmosféry, jenže se již neozývá. Společnost Weyland-Yutani chce nastálou situaci vyřešit vyslání výpravy mariňáků, které povede právě Ripley. Nejčernější předpoklady Ripleyové se vyplnily – z osadníků přežila jen dvanáctiletá dívčina díky své vynalézavosti. Průzkumná mise se změní v tragedii, zachrání se jen Ripley, dívčina s přezdívkou Newt ((Čolek), android Bishop a důstojník Hicks.
Ze začátku mi trochu vadily ty mariňácký vtípky, ale jak situace houstla, šlo do tuhého a toto ustalo. Film dostal spád a napětí.
curil
Hodnocení: 10
Přidáno: 24.05.2020 19:29
Předchůdce filmových televizních písniček ve formě animovaného kraťoučkého animáku režiséra Eduarda Hofmana. Výtvarník Jiří Winter (Neprakta) svými veselými obrázky převedl text Zbyňka Vavřína doslovně. Nutno doplnit skladatele hudby Zdeňka Petra a interpreta Rudolfa Pellara. Na svou dobu výtečný nápad, v době kdy nebylo žádné MTV a hudební klipy. Písničku "Červená aerovka" později v televizních pořadech zpívali mimo jiné Václav Neckář, Milan Chladil, Milan Drobný nebo i Vlasta Průchová.
FLA
Hodnocení: 4
Přidáno: 24.05.2020 18:24
První film docela ušel, ačkoliv jsem čekal větší palbu. Druhé pokračování jsem neviděl a zkusil třetí film, ale žádná sláva. Nemá to potřebnou šťávu ani napětí, lepší scénář by to také sneslo, pár akčních scén potěší, ale není jich zas tolik, viděl jsem lepší akční "B" filmy, holt Sylva Stalon si nevybral nejlepší účinkování, no snad příště to bude lepší.
klasifikátor
Hodnocení: 5
Přidáno: 24.05.2020 16:08
Přes atraktivní herecké obsazení a až kýčovitě půvabné lokace je tahle dobrodružná komedie hodně tuctový film. Není v něm zhola nic osobitého a nejde tak odlišit od velké hromady jemu podobných snímků. Je to prostě po všech stránkách průměrná podívaná.
klasifikátor
Hodnocení: 6
Přidáno: 24.05.2020 15:31
Obsahově sice komedie ale především dost brutální agitka věrně poplatná době svého vzniku. Naštěstí ale výborné výkony našich předních herců tenhle film dokážou vytáhnout z propagandistické šablony a obsahového marasmu. Vedle Jaroslava Marvana excelují další bardi Eman Fiala a Jiří Plachý v rolích agilních důchodců a krásu tomu dodali tehdy mladí Robert Vrchota a Květa Fialová. Mihne se dokonce i Jiří Sovák. Takže když si člověk odmyslí ty "angažované" dialogy (nevyhnuly se ani dětským postavám) je to nakonec filmařsky i herecky velice solidní film.
curil
Hodnocení: 5
Přidáno: 24.05.2020 15:02
Průměrný thriller v komorním obsazení, vše se odehraje prakticky v pěti šesti lidech. Potěší účast mého oblíbeného Toma Contiho, který se stane obětním beránkem jedné vyčůrané děvky v podání Sean Young. Ta je ještě pěkná a ve skvělé formě. Příběh není nijak originální, některé scény působí značně naivně (otrávení Teda výfukovými plyny během pár minut ve velké stodole, kde ve vratech prosvítají štěrbiny). Také Eddie jako válečný veterán z Vietnamu je poněkud pozadu. Děj filmu není ani nijak zvlášť napínavý, vše plyne v poklidu, což mi většinou vyhovuje, ale tentokrát se mi režisér netrefil do noty. Trochu to vylepší závěr, kdy dojde k malému překvapení.
snekousek
 
Přidáno: 24.05.2020 14:22
Tohle nestojí ani za jednu hvězdu. Chvilku jsem čekal jestli se to nějak vyvrbí, ale po 10 minutách přepnutí.
Rastaman33
Hodnocení: 5
Přidáno: 24.05.2020 14:16
Něco mezi Lesem kostí, Záhadou Blair Witch a béčkovým horrorem. Atmosféra lesa vždycky působí stísněně, zvlášť když zabloudíte a najednou po vás "něco" jde. Asi bych to Něco neukazoval, ale mohlo to být horší.
martin.stusak.9
Hodnocení: 8
Přidáno: 24.05.2020 13:22
Poetický filmový příběh o dvanáctiletém Rudovi odehrávající se večer na Mikuláše, který je v nemocnici, je charakterově ohromný sígr a nikdo o něho nemá zájem, včetně rodičů. Autorem je Jan Procházka, se kterým režisér snímku Karel Kachyňa v šedesátých letech hodně spolupracoval. V této době vznikl scénář i pro tento film, ale nemohl být realizován. Jelikož má porevoluční doba své, kdyby skutečně vznikl už v šedesátých či sedmdesátých letech, byl by sice černobílý, ale měl by vlivem doby daleko větší sílu. Ano, devadesátá léta jsou na snímku hodně znát, avšak Kachyňovi se podařilo atmosféru i přesto docílit dle svých představ. Spousta lidských osudů na jednom místě v jednu dobu a to jak u dospělých z řad zdravotnictví, tak u dětí z řad pacientů. Takřka všichni v hlavní úloze mají jedno společné. Pocit odcizení. Byť se jedná o obyčejný televizní film, svou kvalitou předčí očekávání.
RwlBem
Hodnocení: 7
Přidáno: 24.05.2020 13:13
Drsný,
temný, dusivý a ubíjející (místy doslova) snímek, který táhne diváka ke dnu jak kámen, hozený do bezedné tůně. Režisérka film vybavila zvláštní vizí gore - odehrává se především zastřeně, nechávajíc mysl diváka napospas vlastní trýznivé představivosti, ve stylu "nechci to vidět, ale tím víc se děsím toho co bych vidět asi mohla". Zběsilá pomalost snímku patrně nebude přijatelná pro každého diváka, stejně jako třeba závěrečné minuty, které jsou komponovány vyloženě pro ženské vnímání. Že duch filmu vsadil na rozostřenou dojmologii může být na jedné straně plus, ale na straně druhé hrozí, že se z příběhu stane bludná bažina postrádající vlastní rysy. Zvláštní role tu byla přiřčena vzpomínkám, jejichž divoké prostřihávání mě osobně ale hodně vadilo.
martin.stusak.9
Hodnocení: 8
Přidáno: 24.05.2020 09:49
Kterak se podvodníček rozhodne vstoupit do politiky, kde zjistí, že je v podstatě mezi svými. Diváci znající sitcomy pod názvem 'Jistě, pane ministře' (1990) a 'Jistě, pane premiére' (1986) jistojistě neuniklo jméno režiséra Jonathana Lynna, který na těchto sitcomech spolupracoval. Natočil snímek hodně nadčasový, neboť vše, co se tu odehraje a co je řečeno, je ve své podstatě poplatné v každé době. Osvěžující film striktně bez výhrad ukazuje dění na politické scéně tak, jak je, navíc v nejzábavnějším kabátě bez přesahu do trapností. Zkrátka a dobře, jedná se o dosud nejlepší filmovou politickou satiru, která si dělá takovou legraci, až se bere vážně a všechny dané okolnosti považuje za zcela normální. Zní to divně, ale když se sami podíváme na politické dění u nás v Česku, nelze to popsat jinak. Realistický základ scénář tedy v jistých ohledech má, ale ztvárněné je to tak dobře, až tomu nelze ani věřit. Komická brilantnost Eddieho Murphyho je v každé scéně velice přínosným artiklem v rámci zábavy. O to víc dojímá lidskost podvodníčka, v jeho obsazení, ve snaze docílit vyřešení problému trápící obyvatele daného místa, kde problém vznikl. O bláznivou komedii se sice nejedná, ale úsměvných situací je tu více než dost. O málokterém snímku se dá říct, že svým obsahem nestárne. Tento snímek daná kritéria plně splňuje.
Mimilda666
Hodnocení: 1
Přidáno: 24.05.2020 09:38
Záplava reklamních spotů
Tohle už nemá s radami pro zahrádkáře nic společného. záplava reklamních příspěvků, s jmény firem důmyslně zabíraných kamerou, aby vám to náhodou neuniklo. Když už i kuchař Stupka v každém dílu prezentuje nějaký hrnec, tak to vzdávám.
Ostrovan
Hodnocení: 7
Přidáno: 24.05.2020 09:17
Počas karantény jsem se rozhodl dát si všechny avangery pěkně od prvního dílu tak, aby mi vše hezky navazovalo a musím říct, že Thor: Ragnarok už mi přijde trochu jak když pejsek s kočičkou vařili dort. Jednotlivé ingredience (akce, vtip, vášeň, rodinné pře bohů, nějaký jouza atd.) dobrý, ale dokopy už mi to přišlo až moc.
FLA
Hodnocení: 5
Přidáno: 24.05.2020 08:01
Filmy z vězení a podle skutečných událostí, vždy plní očekávání. Většinou si filmaři ty skutečnosti obmění, takže film je v lesčems jiný. Ale co tento? Pomalé tempo, málo napětí a vzruchu, vcelku poklidné sledování přípravy na útěk, který se... a to neprozradím. Upřímně řada věcí mi nepřišla moc věrohodná, ale je to film, že? Nakonec dle mého průměrný filmový zážitek.
MambaX
Hodnocení: 8
Přidáno: 24.05.2020 00:24
Zabijácký thriller s uměleckým podtextem
Na každém z nás se život nějakým způsobem podepíše. Ať chceme či nechceme, v negativním i pozitivním smyslu slova. Joe si v dětství prošel brutální výchovou svého otce, další zranění jeho duše posbírala ve válce v Afghanistánu. Teď žije tak trochu bezvýchodným životem - jediným blízkým člověkem je jeho podivínská matka, s kterou bydlí a jeho občasnou prací je záchrana žen a dívek, kterou si u něj objednávají zoufalí rodiče, jejichž dcery se dostaly do spárů obchodníků s bílým masem. Jednou dostane velmi významnou zakázku - klientem je senátor, kterému unesli nezletilou dceru, aby skončila v kterémsi domě, kde se výnosně prodává dětská prostituce. Jenže v tomto případě tahá za provázky někdo, kdo je hodně vysoko a proti takovému mocnému protivníkovi se dost těžko bojuje.
Film, kde explicitní akt násilí není podáván zcela naturalisticky ale spíš mimo kameru (snad díky evropské filmové kultuře) - o to víc jsou některé scény vygradované a působivé. Joaquin Phoenix v hlavní roli mlčenlivého Joea hraje civilně a naprosto úžasně - je to postava, která málokdy na sobě nechává poznat, co právě cítí. Po vizuální stránce je film velmi zdařilý, nijak nepokulhává ani hudební stopa, herecké výkony vynikající. Je to akční drama z ne zcela příjemného prostředí, s nijak pozitivním dějem, s postavami, které jsou povětšinou poznamenané svým smutným osudem, navíc to není nic pro slabší povahy - přesto je to nadprůměrné vícevrstevné dílo, které stojí za zhlédnutí. Film z žánru akčních dramat či psychologických thrillerů, u kterého lze vnímat něco víc než snahu diváka zaujmout, vyděsit, zhnusit - té přidané hodnotě se říká filmové umění.
Stan.Da
Hodnocení: 4
Přidáno: 24.05.2020 00:16
Další z řady hraných dokumentů.Ten moderátor za nímž je na pozadí šroubovice DNA je příšerný. Seká prackama jako Adolf..
Rastaman33
Hodnocení: 2
Přidáno: 23.05.2020 22:28
Budovatelská pracovní komedie. Takhle blbé jako ve filmu snad ani holky být nemůžou...teda doufám. Jedna se nechá fiknout a ani neví, jak ten chlap vypadal. Druhá je příšerně afektovaná škaredá rašple (slovenka). Třetí honí chlapy, až najde to, aby s ním to. Zápletku to nemá žádnou, vtipy taky ne...bůh ví, proč se to tenkrát natočilo.
wena
Hodnocení: 9
Přidáno: 23.05.2020 22:12
Pěkný příběh o veliké rivalitě .
Dobové formule skvělé záběry a hlavně dva herci kteří to zvládli na jedničku. Nevím jestli se ve skutečnosti stalo že James Hunt zbil toho novináře ale zase musí být kolem té historie trocha té filmové omáčky.
klasifikátor
Hodnocení: 6
Přidáno: 23.05.2020 20:57
Trocha nostalgie pro mou generaci. Atraktivní prostředí i téma, řada známých a dobrých herců (což není zdaleka vždy totéž), pár opravdu kvalitních výkonů, špičková kamera a skvělá hudba. Ale také jedno opotřebované hollywoodské klišé za druhým a podivný šmak vrcholící studené války. Zkrátka je tento film jeden velký rozpor. Dnes s odstupem bych ho ocenil jako lehce nadprůměrný s dodatkem - Tony Scott natočil i zřetelně lepší (i když možná ne slavnější) věci.
Pitryx
Hodnocení: 1
Přidáno: 23.05.2020 20:48
Tak vidím, že točit naprosté voloviny a zakrýt to hlavičkou sci-fi není nápad dnešní doby. Zde se použilo energie z Algolu a hle, máme sci-fi film o práci. O práci a o moci a snad i revoluci. Jen jsem čekal, kdy na mne vyskočí Lenin s dalšími soudruhy. Nu, chtěl jsem vidět začátky sci-fi, tak jsem taky viděl. Technicky také poslabší, kamera krásně seká temena hlav a já nevím, zda to byl úmysl. Prostě, naprosto celý film je o ničem a ještě s přepálenou stopáží.
petrusmev
Hodnocení: 8
Přidáno: 23.05.2020 20:07
Tak to byl herecký koncert! Téma vděčné, nostalgie po mládí zabere vždycky, ale udělat z toho film, od kterého se nedá ani na chvilku odtrhnout, vyžaduje velký kumšt.
martin1410
 
Přidáno: 23.05.2020 18:11
Drogy
Film je podle skutečne udalosti co se stalo usa.Je to film na jedno podivaní,ale to se stalo.Poučení s filmu radší drogy neber a radší si zarob.
martin1410
 
Přidáno: 23.05.2020 17:24
Přepadení Banky
Tenhle film by se opět mohl jmenovat přepadení banky,už je lepší,přepadení banky,jen kdo ziska zasilku,je tam i male překvapení.Čekal jsem kdo sejme tu couru,co si hraje na Matrix.Film se dal,peginka at si venčí psi a nepiše blbosti.Je to akční film,pro chlapy,ne pro děti.Takže zase až tak špatny není.
klasifikátor
Hodnocení: 3
Přidáno: 23.05.2020 17:15
Pana režiséra Karla Steklého si velice vážím ale tento víceméně autorský film se mu hrubě nepovedl. Tahle rádoby komedie je i přes velmi solidní obsazení naprostou ztrátou času.
klasifikátor
Hodnocení: 8
Přidáno: 23.05.2020 16:32
Televizní adaptace proslulé hry ještě proslulejšího Arthura Millera se z mého pohledu povedla ještě víc než filmová verze z roku 1951. Dustin Hoffman tu předvádí jednu ze svých vpravdě nesmrtelných hereckých kreací a nezaostává ani John Malkovich a Stephen Lang v roli Harolda. Jeden ze zářných příkladů toho, že se dá natočit skvělá podívaná i bez monstrózního rozpočtu a mračna nejrůznějších triků a animací a to dokonce v televizi!
martin1410
 
Přidáno: 23.05.2020 16:14
Přepadení Banky
Začatek filmu dobry,ale konec filmu mě sklamal,mohl byt lepší.Film byl odbyty,narychlo udělany.Je to film na jedno podivaní.
curil
Hodnocení: 5
Přidáno: 23.05.2020 14:51
Příběh využívá velkého úspěchu filmové trilogie režiséra Kurta Hoffmanna (Hospoda ve Spessartu, Strašidla ze Spessartu, Zlaté časy ve Spessartu) z období let 1958 až 1967. Lehce erotická komedie ze sedmdesátých zlatých let tohoto žánru v Západním Německu přivádí na zámek lázeňské hosty, kdy strašidla jsou už out. Kupodivu jsou německé herečky docela fešné, což nebývá vždy, a tak je na co koukat. Nejzábavnější postavou je známý Franz Muxeneder v roli jakéhosi lázeňského v kutně, který "filtruje" dívky a ženy před léčbou bahnem, což spočívá ve dvou sudech s blátem a následném ostříkání hadicí. A jelikož má k ruce dva pohledné a urostlé maséry, je jasné, že dojde i k dalšímu ošetření a stříkání. Nutno dodat, že jde vyloženě o soft erotiku.
martin.stusak.9
Hodnocení: 9
Přidáno: 23.05.2020 04:40
Norský režisér Harald Zwart, pracující nějaký čas v Hollywoodu převážně na komediích, se vrátil do své vlasti a natočil snímek o jednom z největších a nejvytrvalejších hrdinů válečné norské historie Janovi Baalsrudovi. Norská kinematografie tak získala jeden ze svých nejsilnější válečných portrétů jedince. A je dobré připomenout, že se jedná o remake snímku 'Ni liv' (1957), který vypadá jako norská verze příběhu opravdového člověka. A to doslova. Dějová podobnost se sovětským snímkem 'Příběh opravdového člověka' (1948) je skutečně markantní. Sovětský snímek vypráví o stíhači, norský o odbojáři. Společná je právě dějová linka, ve které se jedinec snaží v nehostinných mrznoucích podmínkách za dramatických situací za každou cenu dostat domů. Pod heslem: -Hlavně se nevzdávat a věřit si!- snímek poukazuje na strasti a utrpení jednoho člověka s ohromnou touhou přežít. Zpočátku je film však velice vágní a obsahuje vcelku nudné pasáže. Kdo však vydrží, dočká se takřka šokujících scén, kdy emoční hladina vystoupí setsakramentsky vysoko. Vrcholem všeho dění je asi scéna, kdy si hrdina tohoto příběhu sám uřezává omrzlé prsty na nohou. Už při pohledu na tento čin musí každý divák cítit tu ohromnou bolest. Krapet zklamání přináší německé vojsko. Už námětově v podobném snímku 'Bílé peklo' (2001) bylo daleko drsnější. Hollywoodský styl je na snímku hodně znát. Kromě děsivého příběhu máme možnost spatřit také nádherné scenérie opuštěné zamrzlé krajiny. Obzvlášť v cinemascopu tyto záběry vyniknou. Snímek jako takový je sice hodně konvenční, ale velmi silný příběh všechny neduhy po divácké stránce plně vynahradí. Ohromné uznání si zaslouží Thomas Gullestad v hlavní roli, který si během natáčení také vytrpěl své.  
martin.stusak.9
Hodnocení: 5
Přidáno: 23.05.2020 03:54
Láska, zklamání a spousty slz. Červená knihovna jak vystřižená z nějaké telenovely. Atmosfericky, scenáristky, výpravou, vizuálně i hereckými výkony prostě tak vypadá. Příběh úsměvný snad, ale komediální v žádném případě. Pánové jsou sympatičtí, dámy sympatické, spousta nelogických situací a dialogů. Zkrátka a dobře, z mnohých scén ční až přílišná naivita a nerozum. Tento televizní snímek je z diváckého hlediska pouze dámská záležitost. Pánové budou mít spíše kyselý výraz než slzu dojetím.
MambaX
Hodnocení: 4
Přidáno: 22.05.2020 22:33
O lidech, kteří teprve včera slezli ze stromu
V hlavních rolích primitiv, pablb, dement, idiot, kretén, debil, násilník, narkoman, jakž takž inteligentních tam bylo snad jen pár psů. Kolik lidí na planetě dnes žije na mentální úrovni odpovídající pravěku? Nebo by snad byli alespoň průměrně inteligentní, kdyby neměli hlavu vybrakovanou užíváním drog? Vypadá takhle život na periferii většiny velkých měst? Žijí na úrovni této prvobytně pospolité společnosti miliony či miliardy lidí?
Marcello, hlavní postava, je naivní, nesmělý, malý postavou i odvahou, je důvěřivý a umí to se psy. Má psí salon (salonek), má rád zvířata, žije dost jednoduchým životem, kamarádů moc nemá, jediným blízkým přítelem je hajzl a násilník Simoncino. A pak má taky ze zjevně rozpadlého manželství cca jedenáctiletou dcerku, kterou bezmezně miluje. Aby si přilepšil, občas dýluje drogy, občas si i sám šlehne. Nebýt podivného přátelství se Simoncinem a drog, mohl se jeho život vyvíjet celkem příjemně. Kombinace jednoduchého citlivého naivky a primitivního násilníka není zrovna optimální. Marcello ctí zásady přátelství a kvůli Simoncinům trestným činům skončí ve vězení...

Sonda do zvláštního života chudých obyvatel městské periferie přináší ne zrovna pozitivní zážitky. Obzvlášť velmi podivný přátelský vztah dogmana Marcella a násilníka Simoncina budí v divákovi více než smíšené pocity. Možná zajímavý pohled do života v sociální oblasti, kterou příliš neznáme, ale jinak působivý a nepříjemný film o lidském bahně, primitivismu a lidském zoufalství.
Jerry77cz
Hodnocení: 2
Přidáno: 22.05.2020 21:34
Zklamání
Ve filmu je příliš mnoho dlouhých nudných pasáží prokládaných až příliš zběsilou opakovanou akcí, už se vám chce usnout a najednou odnikud přijde přepadení Harryho mafiány, nebo dá drzým buranům lekci. Celkově to je spíš je to o ženě, co se mstí.
klasifikátor
Hodnocení: 7
Přidáno: 22.05.2020 18:45
Dnes sice už trochu "zaprášený" ale přesto stále ještě vydařený romanticko-dramatický historický miniseriál, který byl natočený podle literární předlohy G. Sandové. První polovina 17.století byla ve Francii ve znamení pronásledování Hugenotů a velkých dvorských intrik. Tenhle seriál je stálé působivá a překrásně kostýmovaná oddechovka.
klasifikátor
Hodnocení: 7
Přidáno: 22.05.2020 15:24
Povedená historická inscenace z pera Jiřího Šotoly zachycující poslední dny nenáviděného císaře Zikmunda Lucemburského. Hezká výprava, velmi kvalitní obsazení a řada nadprůměrných hereckých výkonů to vše v precizní citlivě režii Jiřího Bělky. Jenom mě trochu rušilo, že Zikmunda hrál Rudolf Hrušinský. Ten pár let předtím hrál i umírajícího Václava IV. a podal tyto dva VELICE odlišné bratry téměř totožně. Vyniklo to o to víc když tyto dvě inscenace byly v televizi k vidění hned po sobě.
romanescu
Hodnocení: 9
Přidáno: 22.05.2020 13:18
Televízny film ,,Láska k životu,, v československej produkcii režírovaný v 1970 roku Dušanom Kleinom som videl ešte ako chlapec. Natočený bol podľa svetoznámej rovnomennej poviedky Jacka Londona. Odvtedy uplynulo už polstoročie ale na realistickom a výbornom stvárnení hlavnej úlohy (Julo Vašek) to vôbec nič nezmenilo, pretože film je aktuálny ešte aj dnes. Chlap plahočiaci sa nevľúdnou a pustou krajinou, niekde na severe sám, pretože keď sa zranil a bol v núdzi, opustil ho kamarát.
Tvrdošijne a zúfalo sa však odmietal podvoliť osudu a vzdať boj o život. Bez potravín a streliva, naviac zranený bol naozaj v neutešenej situácii. Bol taký slabý, že nakoniec nevládal niesť v batohu ani vrecko so zlatým prachom, ktoré musel zanechať napospas. Život mu zachránila vedecká expedícia, ktorá ho pozorovala z lode, keď sa k nej polomŕtvy plazil. Narozdiel od poviedky, ktorá je predpokladám každému známa je tv film v československej produkcii známy menšiemu počtu divákov. Jednak kvôli času ale aj zriedkavým reprízam v tv. Proste akosi sa po ňom zľahla zem.
Má prosím Vás niekto uvedený film vo svojej zbierke?
rimeon
Hodnocení: 8
Přidáno: 22.05.2020 10:10
Huňáč Brumla /Klump
animovany serial,

Medvěd Petzi a jeho přátelé Pelle, pelikán a Pingo, tučňák, žijí u moře, ale jsou skuteční landlubbers. Až do jednoho dne těsně po bouři přistane na pláži se svou řezačkou tuleň s názvem kožešinová pečeť. Naštěstí se nic nestalo na kožešinové pečeť, ale loď je naléhavě nutné opravit. A zatímco se kapitán vzpamatovává z námahy, tři přátelé opraví řezačku. Když "Mary" září v nové kráse a Petzi vytvoří obývací pokoj pro sebe a své dva přátele, Pingo se obává, že bude muset jít na dlouhou cestu ...

seznam epizod:

01. Tři suchozemci staví loď
02. Šišlajíci ostrov
03. Nebeští akrobati
04. Závodnikův sen
05. Párty,párty,párty
06. Král racků
07. Ledová fronta
08. Stavitelé přehrady
09. Vzhůru na vrchol
10. Medvěď Šmudla uklízí
11. Palačinkový detektiv
12.
13.


distribuce v TV CT2, CTD duben-kveten 2020/ Kouzelna skolka
martin.stusak.9
Hodnocení: 7
Přidáno: 21.05.2020 22:02


Štěpán, Kendy a všichni ostatní dosáhli čtyřicítky. Dostaví se krize středního věku? Pátý filmový, dalo by se napsat i generační, film pokračuje v životních peripetiích našich hrdinů. Od prvního snímku 'Jak svět přichází o básníky' (1982) uběhlo již dvaadvacet let a my diváci máme před sebou snad světovou raritu. Postavy hrají stále titíž herci, takže vidíme jak i oni se svými rolemi stárnou. Tento fakt pokazil pouze Ondřej Vetchý, který svou roli zopakovat odmítl. A tak ho zastoupil Lukáš Vaculík. Ne že by postavu Karase zahrál hůř, ale tradice stejných tváří prostě byla porušena. Od předešlého snímku se ve své podstatě nic nezměnilo. Každý má své starosti, každý dělá jak může. A my samozřejmě sledujeme osud Štěpána, kolem kterého se motá Kendy. Střední věk už není takový jako v dobách studentského mládí a tak je takový i tento film. Charaktery postav krapet zvážněly, avšak smysl pro humor si drží stále. A ano, stejně jako James Bond ve svých příbězích, tak i Štěpán tady má novou dívku. Tentokrát se jí říká Veverka. A konečně došlo k tomu, čeho se Štěpánova maminka nedožila. Atmosféricky a humorem sobě vlastním je na tom tento snímek úplně stejně jako ten předchozí. Občas něco pobaví, ale jinak film uběhne jako když střelí a divák si položí otázku, jaký smysl vlastně tento film má. Je vůbec zapotřebí? Snaha o romantickou náladu znatelná je, ale spíše to vyznívá jako z nouze ctnost. Jak název napovídá, básníci neztrácejí naději. Otázkou však je, jestli ji neztratí diváci. Tento snímek zkrátka vypadá dosti omšele a skutečně jak vařený z vody. Svým způsobem nezklame, ale ani nijak zvlášť nenadchne. Každopádně zůstává otázka. Rozhodne se režisér Dušan Klein s autorem Ladislavem Pecháčkem po letech o další film? Hrdinové a jejich představitelé stárnou spolu s diváky a tak v podstatě je cíleně stále o čem vyprávět. Třeba se jednou dočkáme, jak básníci zvládají podzim života.
Pecik
Hodnocení: 9
Přidáno: 21.05.2020 21:19
Po delsi dobe opravdu povedeny thriller, ktery dokaze zaujmou hned od zacatku a napeti se jen stupnuje a to i bez nutnosti nejakych horrorovych scen nebo lekavych zaberu...Vyborne herecke obsazeni a vykony! doporucuji
klasifikátor
Hodnocení: 8
Přidáno: 21.05.2020 20:10
Zdařilá televizní adaptace literární předlohy Karla Poláčka. Ve velmi dobrém obsazení vynikají oba hlavní představitelé Ondřej Vetchý jako pedantický suchar Štorkán junior a Josef Somr coby jeho bonvivánský a poněkud zhýralý otec. Režisér Karel Smyczek byl jako vždy precizní v detailech dobových reálií a odvedl tak stejně dobrou práci jako třeba v seriálu BYLO NÁS PĚT. Téhle inscenaci se dá opravdu vytknout máloco.
eevviikk
 
Přidáno: 21.05.2020 19:11
chyba
Ve filmu hrál skutečně Zdeněk Sedláček, ale ne ten, který je zde uveden. Hrál tam herec stejného jména narozený v roce 1956, který absolvoval DAMU v roce 1979.
martin.stusak.9
Hodnocení: 6
Přidáno: 21.05.2020 14:43
Dan Aykroyd coby zkušený, avšak hloupý detektiv a Tom Hanks jako nováček, coby chytrý parťák. Osmdesátkovové buddy movie slouží jako filmová parodie klasického televizního seriálu 'Dragnet' (1951), ve kterém si mimo jiné zopakoval roli Harry Morgan. A jak už to tak bývá, oba detektivové vyšetřují sérii vražd a to s vervou sobě vlastní. Protože se jedná pouze o komedii, nejsou tu žádné akční scény v podobě automobilových honiček, přestřelek, rvaček a dalších. A zřejmě asi právě v tom hodně ztrácí na bodech. Ono i pod slovem parodie si divák představí zcela něco jiného. Úsměvných scén je tu sice více než dost, takže humorem opojený divák má šanci se pobavit, ale na vtípcích značně zapracoval zub času, takže v dnešní době to to zase až taková pecka není. Každopádně na obyčejné, víkendové odpočinkové odpoledne  postačí.  
curil
Hodnocení: 6
Přidáno: 21.05.2020 12:57
První film "krále sexu" amerického filmu šedesátých a sedmdesátých let Russe Meyera, který poprvé točí na formát 35 mm a děj filmu má seriozní obsah. Režisér povýšil akt znásilnění jako odpověď a řešení sexuálních problémů hlavní hrdinky, což je poněkud naivní a zjednodušené. Divák je v očekávání, že Meyer představí další hloubku citů a myšlenek Lorny, ale zůstává u původního záměru. Lorna je prakticky jedinou ženskou postavou v příběhu a její krása je její největší zbraní, ale zároveň i slabostí. Od počátku pohled režiséra směřuje k tomu, že hlavní hrdinka na svou krásu doplatí.
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 165363
Osobností: 660089
Fotografií: 638752
Plakátů: 307704
Obsahů a biografií: 151600
foto

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Napříč Paříží (1956)

Napříč Paříží
Padesátá léta minulého   století se překlenula do   své druhé poloviny a do kin   vtrhl válečný komediální   snímek s dnes již   legendární více >

Autor: martin.stusak.9 | Hodnocení: 8 / 10

Hooper (1978)

Hooper
Tuhle akční komedii z   atraktivního prostředí   filmových kaskád a   kaskadérů jsem viděl   ještě hodně zamlada v   kině. Už tenkrát mi to více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 6 / 10

Mr. Bean: Největší filmová katas...

Mr. Bean: Největší filmová katastrofa
Nejsem zrovna příznivec   tohoto absurdního humoru ale   musím se přiznat, že   párkrát jsem se opravdu od   srdce zasmál. Film má to   správné více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 6 / 10

Lucerna (1967) [TV inscenace]

Lucerna
Archivní inscenace klasiky   Aloise Jiráska v mistrovském   podání režiséra Františka   Filipa. Skutečný koncert   celé plejády našich   více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 9 / 10

Záhada Hailey Deanové: Smrt ve s...

Záhada Hailey Deanové: Smrt ve službě
Po zhlédnutí čtyř   pokračování miniseriálu   "Záhada Hailey Deanové" na   HBO konstatuji, že tento díl   byl asi nejlepší. I když   mě celý více >

Autor: curil | Hodnocení: 4 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.173/0.151
Partneři:
Hyperreality.cz | Hyperslevy.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz