Kosmáček (2012) [TV film]

Kosmáček (Allerleirauh)
59.1 %
 
 

Allerleirauh

Další název: Rozprávky bratov Grimmovcov: Sivá koža (SK)

    Žánr: pohádka
    Země: Spolková republika Německo
    Délka: 59 min.
„Kožíšek, sešitý z tisíce kůží, udělal z princezny Lotte obyčejnou kuchtičku.“
Král Tobalt přísahal po smrti své choti, že už se znovu neožení, leda že by našel ženu stejně krásnou, jako byla jeho zemřelá manželka. A pak padl jeho zrak na dceru Lotte, která, jako by matce z oka vypadla. Rozhodl se s ní oženit. Lotte si však kladla podmínky. Otec jí musí dát troje šaty - jedny zlaté jako Slunce, druhé stříbrné jako Měsíc a třetí, které se budou třpytit jako hvězdná noční obloha. A k tomu kožíšek sešitý z tisíce kůží. Každé zvíře v království na něj musí přispět. Když král Lottě všechna přání splnil, schovala šaty do vlašského ořechu, načernila si tváře popelem, oblékla kožíšek a zmizela z paláce. Ráno ji v lese objevil sousední král Jakob se svou družinou. Představila se mu jako opuštěný sirotek. Protože byl král laskavý, vzal špinavou dívku s sebou do paláce, kde našla útočiště v kuchyni. Všichni od krále Jakoba očekávali, že se brzy ožení. Proto uspořádal několikadenní ples. Když na něj Lotte přišla ve svých krásných šatech, král se ihned zamiloval. Ona mu stále unikala. Přes den mu však do polévek házela různé předměty, až král pochopil, že svou lásku nalezne v kuchyni svého paláce.

Zdroj: Nova

režie:
Christian Theede
 
 
hraje:
Ulrich Noethen (král Tobald), Henriette Confurius (princezna Lotte), André Kaczmarczyk (král Jakob), Fritz Karl (kuchař Mathis), Adrian Topol (Rasmus), Wilfried Dziallas (Richard), Gabriela Maria Schmeide (kuchařka Birthe), Jan Stapelfeldt (myslivec Bernd), Laura Vietzen (princezna Larissa), Nina Gummich (princezna Friederike)
 
 
námět:
Jacob Grimm (pohádka "Allerleirauh" (původně psáno Allerlei-Rauh) z Kinder- und Hausmärchen, 1. díl (1812)), Wilhelm Grimm (pohádka "Allerleirauh" (původně psáno Allerlei-Rauh) z Kinder- und Hausmärchen, 1. díl (1812))
 
 
scénář:
Dieter Bongartz, Leonie Bongartz
 
 
kamera:
Felix Cramer
 
 
hudba:
Peter W. Schmitt
 
 
kostýmy:
Susanne Platz
 
 
střih:
Martin Rahner
 
 
zvuk:
Thorsten Schröder, Christoph Metke
 
 
vizuální efekty:
Max Marvin Kuper, Johannes Mewes
 
 
masky:
Nina Heppelmann
 
 
výprava:
Andreas Lupp
 
 
osvětlovač:
Ralph von Zündt
 
 
producent:
Thorsten Flassnöcker, Regina Ziegler
 
 
kaskadér:
Struben Suzanne
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.